Asus vw 222 u ili samsung 2053 bw?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by eduard, Jun 29, 2008.

  1. eduard

    eduard Novi član

    Dvoumim se izmedju ova dva monitora, asus vw 222u je 22", 2ms, 1 :2000 (dc), po xbit-u vrijeme odziva je između 4.6 i 11ms, dok je kolicina errora prilikom upaljenog rtc-a sve 1.3% u prosjeku,kut gledanja je 170/160.

    Samsung je 20", 2ms, 1:3000(dc), na xbit-u ima vrijeme odziva između 3.4 i 16.6ms, kolicinu errora prilikom upaljenog rtc-a cak 12.5% u prosjeku, sto je cak 10x vise nego kod asus-a, za kojeg kazu da tako malu kolicinu errora proizvode jos samo s-ips i pva matricem, a da je asus nasao idealnu mjeru izmedju brzine i rtc errora. Kut gledanja je isti 170/160.

    Znaci samsung ima nizu donju granicu odziva, al je gornja bitno visa, sto u prosjeku rezultira sporijim odzivom od asusa, dok je i kolicina gresaka na samsugovoj strani... kutevi gledanja su isti, oba imaju dvi port, al samsung ima visi dinamicki contrast sto mi ne igra neku ulogu (3000 vs 2000).

    JA bih osobno odabrao prije asus-a, ne samo sto je 2" veci, vec i ima bolje specifikacije, al me zanima da li ga netko ima i kako je zadovoljan s tim monitorom, da li je stvarno dobar? Razlika mi je 70 kn između ova dva u mikronisu tako da mi to ne igra nikakvu ulogu.

    Evo linkova gdje su oba testirana.....

    http://www.xbitlabs.com/articles/other/ ... -6_13.html

    http://www.xbitlabs.com/articles/other/ ... h-2_9.html



    Jos postoji jedna bitna stvar, cuo sam da samsung ima cak tri vrste panela na trzistu, i da nije svejedno koji se kupi, da je jedino samsungov mrak", a da su ostala dva malo problematicna, da vuku na plavu boju itd.itd... dok asus ima samo jedan sto je sam razvio...

    Misljenja molim, iduci tjedan ce na stolu biti jedan od ta dva, pa mi je potrebna pomoc!
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Zasto ne Samsung 2232BW? Kolika je njegova cijena u odnosu na ta dva?
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Asus je los. Nemam iskustva sa spomenutim modelom, ali sve sto sam vidio asus monitora su losi totalno.

    Odlican izbor je philips. 220EW8FB je 475KM, nema lutrije sa matricom, i nema alternative po toj cijeni. Upravo sam se zagrijao da sam sebe obradujem jednim.
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Nezgodno se dvoumiti izmedju 20 i 22" monitora jer je cinjenica da je Asus u prednosti kad je o velicini rijec, te mu se za istu cijenu moze oprostiti manjak kvaliteta slike iako je pohvaljen na xbitu. Sigurniji izbor je samsung.

    @Dog na osnovu cega je taj Philips odlican izbor? Samo zbog cijene? I ja sam se zagledao u taj model mada na netu nista konkretno ne mogu naci, ako neko naleti na neki posten review nek postavi.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koliko cujem od korisnika, Philips ima sasvim finu sliku, zapravo bolju od konkurentskih Samsung modela koji se po defaultu kupuju. Nesto ko Golfovi. :D

    Asus, bljak. :D
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Naletio sam ja na jedan kineski. I nahvali ga frajer. Inace ova serija je poprilicno popularna kod susjeda (pce). Koliko sam ja uspio iskopati, samsung tn matrica, na papiru izgleda odlicno. Ono sto sam uspio izguglati, sve su pozitivni komentar. Svakako da cu traziti da ga probam prije kupovine. Samsung mi je na vrh brda vrba mrda, a i lagano postajem alergican na glossy plastiku.


    BTW evo recenzije koju sam spomenuo
    http://translate.google.com/translate?u ... n&ie=UTF-8
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Treba samo naci ekvivalentni americki/engleski model tog Philipsa, pa ce se naci i recenzije doticnog. Nijednog Samsunga osim 245T ne bih uzeo vjerovatno.
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Gledao sam kod kolege tog Philipsa (ili je dosta slican neznam tacno oznaku) ima sliku daleko bolju od ovog mog Samsunga.
     
  9. eduard

    eduard Novi član

    Znaci bolji je izbor samsung ili philips. E sad me jos samo zanima buduci da su philipsi 5ms (btb), to znaci da su iste brzine kao samsungovi 2ms (gtg)? Drugim rijecima da li ima "ghostanja" kod njih?
    Kolika je kolicina errora prilikom upaljenog rtc-a, znam da se kod samsunga vrti izmedju 10-12%, da li su philipsi bolji il losiji od toga?
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma kakav ghosting, toga nema godinama.
     
  11. eduard

    eduard Novi član

    Ima li razlike izmedju 220EW8FB ili 220WS8FS, osim u boji, ovaj prvi je nesto skuplji pa me zanima da li se isplati dodati i po cemu je bolji?
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nemoj me drzati za rijec, ali mislim da je 220EW8FB nesto svjeziji (novija matrica).
     
  13. eduard

    eduard Novi član

    E to i ja mislim, ako je novija matrica necu ni razmisljat, uzimam njega, al ako je stvar u opciji montaze na zid, onda radje uzimam 220ws8fs jer mi je nekako lijepsi u srebrnoj boji. Za nekih tjedan dana ce jedan od njih bit na stolu, ne mogu docekat da mi novci sjednu, zahvaljujem svima na pomoci!
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Imas i 220EW u srebrenoj boji. Zadnje slovo oznacava boju, B za black, S za silver. Sto se tice montaze, mislim da su isti (VESA 100 x 100 mm).
     
  15. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    hebi ga, taman se nalozio na Samsunga, sada se javlja Filips :D
    izbor monitora ide opet na razmatranje...cijena je OK

    citao sam Manual od tog monitora - kaze tamo da ima "najnizu potrosnju u industriji", te ima nekakvu Kensington zastitu :)

    steta samo sto nema negdje detaljan test
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Potrazi na americkoj stranici ekvivalentan model. Danas sam ga nasao nego mi sad mrsko opet traziti. Samo je jedan 22" model u pitanju btw.
     
  17. Loki

    Loki Komšija

    Jel' to ovaj?
    http://tinyurl.com/6ak7e3
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, poprilicno sam siguran da se radi o istim modelima.
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije isti. Koliko vidim po specifikacijama, taj ima zvucnike. Sad, moguce je da je to jedina razlika.
     
  20. Loki

    Loki Komšija