Asus vw 222 u ili samsung 2053 bw?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by eduard, Jun 29, 2008.

  1. eduard

    eduard Novi član

    Evo, na kraju sam ipak uzeo samsunga ali 2032bw, jer sam ga nasao u ducanu po odlicnoj cijeni, bila je akcija, a i kako su mi novci sjeli jako me je svrbjelo :D
    Sve sto cu vam rec je da je monitor izvrstan, ostrina slike je besprijekorna, spektar boja odlican, kut gledanja je 170/170 zadovoljava, ali kad se pogleda odozdola ona se malo mraci... ipak je to TN, al smatram da je u klasi medju prvima....
    Spojen je preko DVi-a (asus 7950gt), naravno dvi kabl dolazi u kutiji, sto nije recimo slucaj kod philips-a nazalost... sto se tice obrade, jest da je glossy (ne voli prste, raj za CSI :lol:) ali odlicno izgleda, kompaktno, cvsto, kvalitetno i po meni dosta bolje (citaj skuplje) od philips-ovih , kod kojih je plastika nekako neobradjena do kraja, i za klasu dvije ispod po kvaliteti.... onako ko da su malo stedjeli previse...
    Za monitor dajem same preporuke, i mislim da je cak bolji izbor od philips-a (dog father nemoj da me ubijes :smt003 ), jer je kvaliteta slike ista, cak i bolja jer dot pitch samsunga je 0.255 dok je kod phlipsa 0.282.... a zavrsna obrada je samo slag na tortu.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakve veze ima kvaliteta slike sa velicinom pixela???
     
  3. GW

    GW Moderator

    Čuj kakve? Pa više pixela na manjem prostoru = bolja slika. Ne vidim kako ti to nije jasno.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Možda je bolje ako želiš da buljiš u 20" sa 20 cenata.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, i onda si opet na istom samo sa dioptrijom nakon nekog vremena :lol:
     
  6. GW

    GW Moderator

    Gledajte malo "van kutije".
     
  7. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Velicina tacke il ti ga pixela i vise pixela na malom prostoru = nema veze jedno s drugim.

    On je mislio na velicinu pixela, govoreci time da isti broj pixela manje velicine daje ostriju sliku od situacije tog broja pixela vece velicine.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Kako nema veze pa recimo na 20" monitor, ako je manji pixel moze ih vise stati, samim time i slika je ostrija, zar ne?
     
  9. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Gle to ja i govorim ali me nisi skontao.

    Ako su veci pixeli manje ih staje na odredjenu povrsinu od obrnute situacije, i slika je losija.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pa to je i GW rekao.. :D Ma hajd nebitno, otprilike smo se skontali..
     
  11. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Ma nije.

    edit: ma jest, pardon moja greska, pogresnog covjeka sam citirao, dmr je rekao nesto drugacije "kako velicina pixela utice na sliku"
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    uhh mijesa se kvalitet slike i ostrina slike. Eduard je u stvari trebao napisati slika ce biti ostrija a ne kvalitetnija. Ostina ne znaci automatski i kvalitet. Postoji optimalan broj pixela za odredjene dijagonale tako da se ne moze reci generalno vise pixela=kvalitetnija slika. Kvalitet slike kod lcd-a prvenstveno odredjuje vjerodostojnost prikaza boja, uglovi gledanja i kontrast.
    Po ovoj logici cemo onda reci ako uguramo 1680x1050 na 2" imat cemo savrsenu kvalitetu slike :lol:
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Mi nismo spominjali kvalitet slike :p
     
  14. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Dmr, ne cjepidlacimo, svi pod kvalitetom, bar u ovom topicu, smatramo ostrinu.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja ne :) Sta imas od velikog broja pixela koje neces ni vidjeti ako se ne priblizis na 20 cm od ekrana?
     
  16. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    To je tvoj problem s dioptrijom, sve uredno vidim na 22" 1680 reza, udaljenost 40-50 cm.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    I ja :lol: Ovdje se prica o 20" monitoru sa istom rezom. Odakle si ti pao, ili spavas? :)
    EDIT: U stvari ja upravo gledam, a i inace, sa 1m pa i vise :)
     
  18. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Spavam, ali ne vidim nesto ogromnu razliku izmedju 22 i 20.

    edit, ja gledam sa kilometar i vise. :lol:
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    imas li 20"? Cuj velicina pixela je manja nego na 17" lcdu. Ja sam imao prilike raditi na 17" na 1280x1024 i nije mi se nimalo svidjelo, a ovi su jos i manji :)
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja upravo gledam da nekog zbanam. Nisam odavno, a uklopilo bi mi se u ovu vrucinu i predispitnu atmosferu. :twisted: