EVGA 790i SLI FTW Digital

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Oct 3, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: http://www.hardwarebase.net/novosti.php ... est_id=791
     
  2. Hansel

    Hansel Komšija

    Pitanje je da li će Plus (s obzirom da su oni direktni zastupnici EVGA-e) nabavljati ovu matičnu zbog njene cijene, jer bi dotična na našem tržištu koštala nekih 1000 KM što ne može baš pretpostaviti uspješnu prodaju.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Moguce je da ce staviti na cjenovnik i da ce pisati da nemaju na stanju, ali kao EVGA partneri bi trebali moci nabaviti tu plocu u realnom roku.
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    Cijena ove maticne nece otici preko 750-800 Km sigurno, ali kao takva je i dalje daleko iznad praga isplativosti.
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    + DDR3 memorija...
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Na eBayu se moze naci 780i (DDR2) za nekih 250 dolara nova pa hoce SLI-putem... Uz to, EVGA na svoj stranicama nudi b-stock ponudu komponenti, no nisam siguran ima li international shipping..
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    nisam siguran da ploca od 800km ima ikakvog smisla
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Naravno da nema, ali ako si u sportskom overclockingu te iz nekog razloga nemas podrsku od proizvodjaca, moras se "dokazat" tako sto ces "nabaviti" odgovarajuci hardver.
     
  9. TopniK

    TopniK Komšija

    Može se jednako kvalitetno clockovati i sa nekom upola jeftinijom pločom sa dobrim hlađenjem. Ako je nekom procesoru određen plafon sam od sebe, teško da se sa ovom pločom može preći taj plafon. Neisplatljiva investicija u potpunosti. :)

    A opet je pametnije uzeti solidnu ploču od 250 KM a preostalih 550 KM uložiti u najjači procesor i opet je ishod bolji nego sa varijantom kod klokovanja.:)
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Procitaj jos jednom sta sam napisao.
     
  11. TopniK

    TopniK Komšija

    Izvini, nije se ovo odnosilo na tvoj post, iako je ovako djelovalo da jeste. Ja sam rekao onako generalno svoje mišljenje vezano za gore pomenutu cijenu. Nisam citirao tvoj post.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    OK, slozili smo se onda gdje ima, a gdje nema smisla.