NVIDIA vs ATI RADEON

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Rejden, Jan 26, 2005.

  1. Rejden

    Rejden Novi član

    Za sta bi ste se prije opredjelili kad bi mogli birat izmedju najnovije ATi ili GE force(nvidia) :!: :!: :!: :!: :!: 8) 8) 8) 8) 8)
     
  2. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    :roll: hmmm ATI ili GE FORCE :roll: :roll: prije bi ATI uzeo ko jebe GE FORCE (nemojte sta zamjerit)
     
  3. Dr. X

    Dr. X Novi član

    Trenutno su sveukupno bolje Nvidia kartice iako treba čekati da izađe X850.
    Jer su sve GeForce kartice novije generacije oslabljene verzije 6800 Ultra, a ovi iz ATI-a su x600 i niže samo napucane verzije starijih verzija (npr. X600 XT=Napucana 9600 XT). Treba sačekat dok neko ne nabavi X700 pa tek onda Donosit odluke jer je X700 oslabljena X800, a ne ko X600.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    a da vi prvo ne bi pogledali stanje u novčaniku, pa tek onda na 3dmark? :wink:
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    X850 izašao davnih dana
    ionako sada najbolje 6800LE pa ga modifikovati (pitaj deloren-a kako mu je drago 8) )
     
  6. Rejden

    Rejden Novi član

    pa vec je izasla X850 evo u mene je X850 neznam dal ima ovdje u BOSNI da se kupi

    jedan TIP u PARIZU reko da je bolja 6800 Ultra pa et zato ja postavi ovaj TOPIC


    usput DR.X mozes mi poslat na e mail tu SLIKU
     
  7. Rejden

    Rejden Novi član

    a sta mislite jel u mene BRAT pametno uradio ja imao ATI X800 i prije nekoliko mjeseci nagovorio sam oca da mi kupi X850 i kad sam ja izvadio X800 on(brat) je izvadio svoju 6800 ultra i stavio ATI X800 jel mi blje da ja sad izvadim X850 i sebi uzmem 6800 ultra???
     
  8. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    ja ne bi vadio ja bi sebi ostavio ATIJEVU jebiga da je meni imat bilo koju od te DVIJE ti naso birat moze ti ta bit jos 5 god. lako je tebi kad OTAC ima para pa moze kupovat
     
  9. djambo

    djambo Aktivista

    da se mene pita ja nebih vadio platinumku iz kompa,imas dobrog tatu de nagovori ga da i meni kupi jednu
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    http://www.benchmark.co.yu neki dan su testirali Ati Radeon X850XT platinum edition i to je trenutno najbrza i najbolja graficka kartica na trzistu. Ima dosta igara u kojima pojede cak i 2 x 6800Ultra SLI. Najavili su u maju novi R520 sa PS3.0 i vjerovatno 24 pipeline pa sacekaj to :D
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    da imam viska para (i da mi nesto nije uredu s mozgom) uzeo bih X850XT, GF6800U ili X800XT (ovim redoslijedom). da se ima nabaviti (i da je povoljna cijena) najvjerovatnije bih uzeo novi X800XL (zdrave pameti) :mrgreen:
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    x850 je brutal force kartica koja jede dva pci slota i pravi buku vecu nego dvije kartice u SLI modu
    -ja mislim da je naj logicnija odluka nVidia6800 u bilo kakoj varijaciji
     
  13. Esh

    Esh HWB

    iako na prvi progled "isfurana" tema, moram priznati uvijek aktuelna.. bez previse okolisanja te razglabanja o proizvodima koji se mogu nabaviti u "normalnom svijetu", iako trenutno imam ati graficku, odlucio bih se za nvidia-u zbog generalno bolje nv40 generacije kao i cinjenice da imaju "the way it's meant to be played" program koji "tuce" ati u mnogim igrama..
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija


    2x6800 Ultra u SLi-u čekaj novu generaciju procesora da bi mogle ostvariti svoj puni potencijal.Radeon X850 XT PE jest najjača kad se radi 1vs1.Šta se zna možda nvidia izda uskoro GeForce 6900 Ultra.
    Što se tiče R520 on će se boriti protiv NV48.
    Obadvije karte će koristiti cca.300 miliona tranzistora SM3,oko 24 pixel pipelineova i 8 vertex pipelineova.Otprilike kada se budu predstavile nove kartice ATi će možda predstaviti svoju Multi-GPU tehnologiju (kopija SLi-a sa drugim imenom).E sad pitanje hoće li do tada izaći procesori koji će zadovoljiti ove kartice ili će se odvijati današnja situacija.AMD je najavljivao svoj AMD Athlon 64 4200+ u trećem kvartalu 2005 godine
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    idite na link koji je X-Factor napisao
    75% onih testova ondje nije tačno.Kako mogu lagat onako.Nek idu u p**** m*******.Neću im više nikad otići na bilo kakav test da pogledam.U DooM-u 3 X850 XT PE dostigla približno 100 FPS-ova.A X700 Pro @ XT u nekim igrama bio bolja od X800XL.Što ljudi mogu lagat
     
  16. Spider

    Spider Aktivista

    Uvijek prefiraram nvidia-ine graficke !!
     
  17. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    jebote ja ne bi biro daj bilo koju samo da stavvim
     
  18. Spider

    Spider Aktivista

    Ne znam samo sta ce ti bolja od te sto imas ?
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    X850XTPE . trenutno najbrza.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    pustite se preseravanja ''da izvadim ovu iili da stavim onu'' koja bilo dobra je