Hej ljudi , šta je ono Radeon 9600?!?!?!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Inzinjer, Sep 12, 2003.

  1. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Gledam u novom cjenovniku od Plus-a i piše:

    Gigabyte Ati Radeon 9600 128 MB DDR Tvout - mpc 310 KM.

    Ljudi svega 300.pa zar ta kartica nije bolja od Radeonke 9500 Pro , i zar ona ne radi na 400/800.

    De malo diskusije na ovu temu.jer izgleda da sam konačno pronašao karticu koju ću odmah uloviti.

    Da čujem vaše mišljenje!!!
     
  2. dottler_

    dottler_ Novi član

    9600 nije bolja od 9500Pro. 9600Pro je tu negdje sa 9500Pro.

    Uglavnom...posto 9500Pro vise nema...to ti je best-buy.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

  4. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ne kontam...

    pogledao sam ali sam i još pa google-u tražio i dobi ovo:

    Gigabyte Ati Radeon 9600 Pro 400/600

    Gigabyte Ati Radeon 9600 325/400


    Sad ova prva je dobra ali ova ispod što nije pro je stvarno pološa ako gledamo memoriju.

    Pa sad izgleda da je ova u plusu obična a ne pro. zato i jest 310 maloprodajna.

    Znal ko o čemu se radi dami objasni.

    I da li je Saphire Radeon 9500 Pro 128 MB bolja od obje gore navedene?

    Šta mislite?
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    9500 pro je bolja od svih gore nabrojanih.
    problem sa 9600 non pro je sto mozes naic na model sa losijom meorijom i koja radi, cinimi se sa 64bita umjesto 128,.
    Ako negdje mozes nac tu 9500 pro kupuj dok nije nestalo ;)
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    non-pro verziji vjerovatno mozes gpu clock dignut do pro, al je memorija shit i to je sve drek.

    nadi ti fino 9500 NE-pro sa 128 rama i softwerski je modas na 9700pro (9500 sa 64rama moda se na 9500pro).
     
  7. Esh

    Esh HWB

    syss: to stoji sto si rekao, ali kod nas je nemoguce u prodaji naci novu radeon 9500 ili pro karticu buduci da su povucene sa trzista tako da izbor pada ili na polovnu ili na 9600 pro (kao preporucenu u cjenovnom rangu)
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    ma nema ni kod nas za kupit vise 9500, al zato u oglasniku ljudi prodaju i stavljaju napomenu da je moguc 9700-mod... ak na tako nesto naleti onda super. ma i 9600pro je ok, samo treba uzet sapphira il tak nesto i clockat kolko ide.
     
  9. abasi

    abasi Aktivista

    DA Sapphire samo sto je poskup ! ( al zato WOOOW !)

    :lol:
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ma uzmi ti taj 9600 obični nećeš se razočarat.ATi 9600 Pro je boje od 9500 Pro ali ova obična ima ja mislim 2 pipeline-a manje od Pro verzije i sporije odrađuje scene još su i frekvencije dosta manje.Kako god nećeš se pokajat ako je kupiš jer to je DX 9.0 kartica i ima sve što i 9800 Pro samo što je sporija.A nije problem da riješiš da od nje napraviš i 9800.Overklokiranje se definitivno neisplati ako se radi o nekom lošem proizvođaću.Samo Built By ATi ili Saphire,GIGABYTE se može overklokirati jer koriste bolju memoriju.Ta kartica ti ima performanse ko neka dobra Ti4200 samo još što ova to sve vrti sa tim performansama u DX 9.0.Definitivno BEST BY jer možeš jednostavnim software-skim rješenjima dobiti pravu karticu tipa 9700 ili 9800. Definitivno da je 9600 Pro prava zvijer ali ni 9600 nije loš izbor zbog odnosa uloženo dobijeno
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    kaj postoji i soft-mod za 9600 :?:
     
  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Skineš DNA ili OMEGA drivere koji su modifikovani i imaš u njim prilikom instalacije da izabereš advanced mod za konverzije kartica.
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    Mislim da ne postoji mod za 9600 kartice.
    A 9500 pro je definitivno bolja od 9600pro.!!!
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    ali je na 9500 mod bio moguc zato kaj su u ati-ju samo softwerski iskljucili 4 pipelinea (mislim da je takva neka igra), pa ih se sa modom pusta svih 8 u pogon... tj. dobiva se 9700. vjerujem da se nisu tako "opekli" i sa 9600 modelom.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    sve na stranu, sad je 9600 itekako dobar izbor za svakog ko uopce razmislja da proba hl2 jer prvi bench testovi pokazuju da ce nvidia kartice u hl2 imate veoma jadne perfomanse..

    razlozi? ocigledni: ATi podrzava Valve => half-life 2, dok nVidia podrzava iD software - doom 3..

    ako pratite, primjetit cete da sam john carmack gotovo svake sedmice kaze da ce doom 3 bolje raditi na fx karticama, a eto opet imate spomenute bench rezultate od valve-a.. 2+2=4
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    izmislit cu ja dual-agp maticnu u koju cemo piknut najbolje od nvidije i atija, pa cemo u miru moci igrat sve igrice :!: pas im mater... :evil:
     
  17. PAVLIS

    PAVLIS Novi član

    radeon 9600 je jadna kartica. prije sam imao ti4800se sa 64mb s kojom sam u 3d maku dobivao oko 12k i radila je puno brze u igrama(jos da je bila 128mb:)) na mojoj radeonki nonpro memorija je 5ns (zato kaj je 256mb) koja maksimalno se da oc na 215MHza. proc se da oc jako dobro ali to ne pomaze jer mem radi na 200MHz. ako ko kupuje grafulju nek kupi ti4800se/4200 128mb, radeon 9500pro/non pro, 9600pro 128mb
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa sta si kupovao 256MB-ni model???
     
  19. abasi

    abasi Aktivista


    TAKo je dual AGP !!! :D :D :D :D
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja bi u program , alo , baba , baba ...