PSU Dilema

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by X-Factor, Jan 13, 2009.

  1. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Trenutno imam SkyLine Dark 515 W, pretpostavljam da je neki junk i ako je kostala 115 KM (UE) :D
    Planiram kupiti novo napajanje koje ce sluziti za ubuduce, trebalo bi gurati novog Phenoma, ATI 4800 seriju, vjerovatno crossfire...
    Koje od ova dva napajanja izabrati? Ili ici mozda na neku slabiju varijantu? Cijene su skoro identicne...

    Cooler Master PSU Real Power M 700W Modular 249 KM (UE)
    Thermaltake Toughpower 750W 250,17 KM (Plus)
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ako vec hoces da izvalis tolike pare na napojnu, kupi PC P&C Silencer 750W jer se radi o najboljoj napojnoj jedinici koja se moze kupiti u BiH (300 maruna, Barico :mrgreen: ) - recenzija ima na HWB-u. Obrati paznju na Silverstone ST60EF, koja je upravo recenzirana - cijena 200KM u Genelecu.
     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    300 je vec puno, jos 30 km i 4850 moze se uzet :D

    kad smo vec kod barico.net , sta je sa OCZ GameXStream 700W NVIDIA SLI Ready 220 KM ??
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Za tu cijenu, odlicno. Nije vrh, ali sasvim solidno. Izdrzati ce sta god nakacis. BTW radi ga FSP.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jaci je Silverstone Element od 600W.
     
  6. terminator

    terminator Novi član

    Moja preporuka je FORTRON EPSILON 600 cijena je nekih 200 KM.
    Imaš u INGEL-u, a koliko sam čuo imaju maloprodaju u Sarajevu (shoping centar Grbavica).
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Niposto Epsilon, to je najgore "high-end" napajanje ikad napravljeno. :lol: OK, nije, Tagani su jos gori. :smt005

    Silverstone Element 500/600W, Coolermaster Real Power 600W (moze i Silent Pro od 500/600W) - najbolje opcije.
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    idem danas do Ingela, pa cu pogledati.
    PS. Ako koda znima Foxconn A7DA-S koja je bila na recenziji na HWB, 790 GX + SB750 moze se nabaviti u ingelu, ja sam narucio i uredno stigla za par dana... cijena sa pdv i dostavom bila 258 KM
     
  9. terminator

    terminator Novi član

  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  11. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Kupio ThermalTake 750 W , radi ko sat :D
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    :?
    Pored ST60EF, to je bacanje para.
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    @hurma pusti čovjeka nemoj mu kvariti "ugođaj" :p kupio platio.
     
  14. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Ne kontam sto ljudi pitaju za savjet ako ionako vec znaju sta ce kupiti.
     
  15. fratelo

    fratelo Novi član

    Naravno,tvoj novac tvoja stvar,ali ne kontam, ako su ti ljudi koje si pitao za savjet savjetovali silvetstone, coolermaster ili ocz zasto si izabrao thermaltake,pogotovo sto od gore navedenih napajanja ono jedino ima garanciju 1god, a silverstone i ocz po 3,a coolermaster cak 5 godina garancije???
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Stvarno smijesna tema s aspekta savjeta i utrosenog vremena na savjete od ostalih forumasha.
     
  17. X-Factor

    X-Factor Komšija

    bila dilema izmedju cm i tt, niko nije odogovorio nista vezano za ova dva napajanja, procitao par recenzija, odlucio se za tt...
    jesam pogrijesio? :roll:

    par savjeta moze koristiti svima, a ne samo meni koji sam pokrenuo temu.
     
  18. mahalas

    mahalas Novi član

    Tvoje pare, tvoj izbor, tako da nisi pogrijesio. Ali ljudi su fino uputili na neke druge modele, koji imaju dosta bolji odnos izmedu ulozenog i dobijenog. Medutim, vjerovatno to nisi ni uzimao u obzir prilikom kupovine.