P: Sapphire ATi HD4870 512ddr5

Discussion in 'Računari i komponente' started by Maverick78, Mar 25, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Na prodaju Sapphire ATi HD4870 512ddr5, referentni kuler, Lite pack. Karta je kupljena u Srbiji, ima garanciju jos nekih 27 mjeseci. U slucaju eventualnog problema u buducnosti mozemo se dogovoriti oko slanja karte meni da bih je odnio u radnju gdje je kupljena na garanciju.
    Temperature u idle oko 53C kuler na 30%, u load odu na nekih 65 do 68C i tada drzim kuler na 40%. Fotka je napravljena na brzinu telefonom, pa je mozda malo losija.
    [​IMG]

    Bez zamjena, samo prodaja.
    Cjena: 330KM

    Ako neko bude zainteresovan moze mi se javiti na PM.

    Lokacija: nisam iz SA, ali karta moze biti u roku od dan, eventualno dva u Sarajevu kod prijatelja, naravno saljem je ako se javi neko ko je stvarno musterija.
     
  2. rades7

    rades7 Novi član

    Koliko je stara ta kartica? Da li je to 9 mjeseci, s obzirom na preostalu garanciju?
     
  3. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Sad gledam garantni list. Karta je kupljena tacno 19.08.2008 :) 36 mjeseci od tog datuma je garancija. znaci to je tu negdje, cak i malo vise, recimo 28 mjeseci i jos neki dan :). Kupljena je u jednoj lokalnoj radnji, ja sam inace iz Prijepolja, a u toj radnji su je nabavili u Altiju, http://www.alti.rs
    Znaci Alti je garancija. Skeniracu danas garantni list pa kasnije stavim ovde.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Maverick78, ima Alti i ovdje od prosle godine pa provjeri s njima moze li se ta garancija i u BiH zavrsiti ako bude potrebe.
     
  5. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Alti ima tamo, pa to je onda jos i bolje zbog garancije... mogu nazvati danas da vidim sa njima, ali mislim da ne bi trebalo da bude problema. Danas cu zvati pa javim.

    edit: evo upravo sam zvao. Imaju radnju u Sarajevu, tako mi rece momak. Znaci karta se u slucaju bilo kakvog problema moze odnijeti u bilo koju njihovu radnju, znaci i tu u Sarajevu ili bilo gdje u BiH. :)
     
  6. klima

    klima Aktivista

    Ja razmisljam o ovoj kartici da je kupim...procitah da podrzava HDMI i full HD, blue ray itd bla bla...

    Ali, ono sto me interesuje, je to, gdje i kako se spoji taj HDMI u graficku, jer ne vidim nigdje na njoj prikljucak ovog tipa

    [​IMG]

    a pretpostavljam da bi trebao postojati?

    jel ima neki prelaz sa DVI-a ili nesto slicno?


    Ja se izvinjavam ako sam, a vjerovatno jesam malo, zaspamao temu....
     
  7. artemis

    artemis Komšija

  8. Esh

    Esh HWB

    Klima, postoji DVI-HDMI adapter, a Maverick ce ti reci da li se isporucuje uz ovu karticu.
     
  9. klima

    klima Aktivista

    Ee hvala vam obojici....Onda je tu rijesen problem...Samo jos da vidim da li ide uz ovu karticu po defaultu....

    Nisam se sa ovim dijelom nase tehnike susretao, pa nesto mi draze pitati na domacem jeziku one koji su se vec susretali nego da guglam :D


    Hvala jos jednom.
     
  10. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Uz kartu dolazi DVI-HDMI adapter. :) kod mene je i neotpakovan, nije mi trebao, a nisam nesto obracao paznju da li ima ili ne, pa sam sad bacio pogled u kutiju i da, dolazi DVI-HDMI adapter.
    btw. cjena karte: 320KM
     
  11. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    nova cjena: 280KM za 4870!!! ispala mi neka kombinacija za povoljnu kupovinu druge karte, pa sam zato ovako spustio cjenu.
     
  12. RaP

    RaP Komšija

    jel otisla grafa ?
     
  13. Juka

    Juka Komšija

    Da :wink:
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Kupljena karta, lockaj :D
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne lockam dok autor teme ne kaze da se locka.
     
  16. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Aj sad sam snimio da je moja tema bump :).

    Karta je prodata, pa eto moze lock :)

    Hvala! :smt006
     
Thread Status:
Not open for further replies.