Sony DAV-DZ230 Error DivX

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by D3n1s, Mar 29, 2009.

  1. D3n1s

    D3n1s Novi član

    Konvertovao sam par filmova .MKV u .AVI preko Alive MKV Converter i kucno kino mi javlja kada ubacim DVD Error Divx po meni ovaj program kao da nije ni konvertovao film u Divx nego mu je samo zamjenio ekstenziju u .Avi trebao bi mi neki program koji moze konvertovati .MKV bez mjenanja rezolucije i fps a da ga mogu pustiti na Sony DAV-DZ230 kucnom kinu za sada bez uspjeha pa ako neko ima prijedlog za neki dobar MKV to AVI konvertor.
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Sony je dosta muhanat po pitanju reprodukcije divixa ali probaj sa WinAVI converter koji radi odlicni i nisam imao nikada sa njim problema, mozes podesavati i velicinu subtitala, boju i sl.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Ima li taj player vob podrsku? Ako da, onda bi najbrza opcija bila mkv2vob.
     
  4. TnT

    TnT Novi član

    Xilisoft video converter je meni najbolji.
     
  5. D3n1s

    D3n1s Novi član

    Hvala. WinAVI converter 9 je extra sviđa mi se sto je sam uhvatio prevod koji sam imao u istom folderu što nisam očekivao samo kad sam zavrsio konvertovanje za nekih 3 sata opet isto znaci Error DivX mislim da sam se pravio pametan pa sam uzeo Output format: User-defined za Video sam stavio DivX 6.8.5 Codec a Audio AC-3 ACM Codec pa sutra cu probati ponovo i mislim da sam trebao prije pogledati koji Codec koriste neki DivX filmovi koji rade pa pokusati sa tim postavkama. Film je 1280x528 tako da sam morao ići User Defined jer su mi ostale opcije lose ispod User-defined imam DIVX HD 720x480 i DIVX HD 1280x720 tako da mi ni jedan ni drugi neodgovaraju mislim da cu pokusat par kombinacija znaci svaki po par minuta nek odradi pa cu ih snimit na cd pa da vidim koji je odgovarajuci pa javim kako je proslo.