Pregrijavanje graficke :S

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by wacko, Mar 30, 2009.

  1. wacko

    wacko Aktivista

    Ovako graficka mi je dosad radila na nekih 45 stepeni idle i 60 full load. U zadnje vrijeme mi radi na 60 idle a na load se zagrije do 95 stepeni te pocinje ekran da mi pokazuje smijesne boje :D. Znaci artefakti na sve strane i naravno gasenje igre. Skinem ja graficku obrisem prasinu sa venta, skinem vent skinem staru pastu, stavim novu.... opet sve isto. Radi se o EVGA 7900gt/gto (fabricki clockana na 580/790). Sad i kad spustim taktove na nekih 460/660 desava se isto :S . Sta mi valja ciniti
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Za pocetak mozes staviti neki ventilator da pushe direktno u karticu testa radi, mada se cini da je na putu za Walhallu tako da predlazem da pocnes skupljati novac za novu.
     
  3. wacko

    wacko Aktivista

    Ma smijesno mi ugrije se npr u AtiTool-u za minut skoci na 100 stepeni. TO se krenulo desavat odjednom, kako sam assassins creed pokrenuo na njoj.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sad je malo pipavo al skines stock hladnjak, podmazes lezajeve na ventu, stavis extra malo paste na gpu i onda vidis kako se ponasa
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    Nevjerovatno, imam doticnu kartu, i isto se desava, do skora je radila normalno, sada pokrenem igru i sve odleti na 110C i naravno sve zasteka. Na njoj je bio VF900 pa sam stavio def njen hladnjak i na njega svatio 80mm vent koji se cuje u susjednu sobu i naravno opet nista . :shock:
     
  6. wacko

    wacko Aktivista


    sve ucinio oept ista stvar :?
     
  7. ado_89

    ado_89 Aktivista

    a druga napojna?
     
  8. wacko

    wacko Aktivista

    Ne shvatam :?
     
  9. ado_89

    ado_89 Aktivista

    da probas drugu napojnu, mozda ti ta tvoja "zalutala malo"
     
  10. wacko

    wacko Aktivista

    Ne vjerujem da je do napojne. Onda bi valjda i ostale komponente imale problema..
     
  11. GW

    GW Moderator

    Ti da znaš, ne bi tražio pomoć. Bez uvrede.
     
  12. ado_89

    ado_89 Aktivista

    ne bi ostale komponente imale problema, recimo zna se desiti da samo HDD zeza ako napojna nevalja, ili stavis cd u pogon ono zaledi sliku. sve ima svoje. probaj drugu napojnu pa vidi