FireFox nadogradnje i nove verzije

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ming, Jul 27, 2006.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Primjetio sam neka sitna ubrzanja u rendanju stranica, ali s druge strane se pali visestruko duze od prethodnika...
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ja to nisam primjetio... čak imam utisak da mi brže digne ovaj novi FF nego 3.0.11...
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I kod mene ide il istom brzinom, il cak i brze.
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ev da pitam za jednu stvar koju sam primijetio.

    Do skora (prije par mjeseci) mi je cache uredno radio, i (npr) kad sam gledo kakav youtube klip mogao sam ga naci u app data, pa mozzila, ff, profili, pa cache i odatle ga kopirat i tako to.

    A evo od prije par sedmica sam primijetio, da mi FF nikako nista ne cachuje, nijednu sliku, nista. Uvijek sve iznova skida. U opcijama je sve uredno, guglo sam i probo par onih nekih fixova sa cache.sqllite i na taj fazon, al nista. Firefox, opet npr, sprema sad sve u temp direktorij (local settings, temp) i odatle brise cesto, a ne mogu nista "izvadit" i kopirat sebi (ne pomaze unlocker).

    Ovo mi je sad na 3.0.11 (xpsp2), a i na 3.5 (win7) je isto tako. Jel ovo sad neka promjena uvedena od neke verzije u smislu rukovanja sa tim cacheom, il je nesto do mene?
     
  5. jeretik

    jeretik Komšija

    Idi u Tools/options/privacy

    Tamo izaberi "Use custom settings for history", isključi "Automatically start Firefox in a private browsing session" i onda namjesti ostale opcije kako ti odgovaraju.

    To je rjesenje za Firefox 3.5


    I BTW, nije brži od Opere; negdje jest, negdje nije, ali u globalu, Opera je bolja. Safari je spor, Chrome primitivan.
     
  6. Esh

    Esh HWB

  7. Esh

    Esh HWB

  8. Esh

    Esh HWB

  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Svidja mi se.
     
  10. Esh

    Esh HWB

  11. Esh

    Esh HWB

    Firefox/4.0 Windows Theme Mockups

    Firefox/4.0 Windows Theme Mockups

    Version A - Tabs-on-Bottom
    [​IMG]

    Possibly add a Bookmarks widget as an upfront replacement for the Bookmarks menu/Bookmarks toolbar (option to turn those on would remain).

    Version B - Tabs-on-Top
    [​IMG]

    Positives

    * Save Vertical Space
    * Efficiency/Remove Visual Complexity - Right now the tabs have to be connected to something. So we are adding an extra visual element for them to connect to.
    * Shorter Mouse Distance to Page Controls

    Negatives

    * Breaks Consistency/Familiarity - Moving things confuses existing users.
    * Title is MIA - With the space removed from the titlebar you only get the truncated version in the tab.
    * Longer Mouse Distance to Tabs - Takes longer to mouse to a tab.
    * Lost Space - Sandwiched in between the application icon and the window widgets you lose some space.

    [​IMG]
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozel na FF da ima prikaz brzine otvaranja stranice kao na Operi:

    [​IMG]
     
  13. [tota]

    [tota] Aktivista

  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala samo.. hmm, gledam na youtube nema brzine skidanja klipa. Samo stoji brzina učitane stranice.
     
  15. GW

    GW Moderator

    Download helper i udri. :D
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma cisto bezze kazem, nema pogled na brzinu skidanja klipa i ako ona nije toliko bitna jer je "play" sporiji od downloada.. a ovo maloprije mi je trebalo i ok radi.
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Vratio sam se sa 3.5.1 na 3.0.12. Iz nekog razloga mi 3.5.1 nije prikazivao jpeg slike kako treba, kao da je ogranicena paleta boja - sto me nerviralo pa sam se vratio na 3.0.12 :D
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Jubilej:

    [​IMG]
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator


    Kazu, za Hurmu evo 3.5.2 i bug je uklonjen http://www.mozilla.com/en-US/
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Mute, zakasnili su.