BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Pa gdje vam ima logike da bude u paketu IPTV + ADSL Flat jeftiniji (a pogotovo i sa jos vecom brzinom) od solo ADSL Flata....jer onda sve i da IPTV nista ne valja sta sprjecava nekoga (osim eventualnih troskova uvodjenja/opreme, a sve pod pretpostavkom da se imaju tehnicki uslovi za uvodjenje) da uzme u paketu IPTV + ADSL Flat ali da jednostavno ne koristi IPTV nego samo ADSL Flat....
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    BH Telekom i logika nikad nisu isli bili na "ti" ;)
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Pa u tome i jetste poenta. Vec sam spominjao. Nekoga interesuje televizija. Ni ne koristi internet. Nekoga interesuje flat, i ne gleda TV.

    To je uslovljavanje i gdje tebi ima logike.. ajde eto, 45KM nijeskup flat al ..gdje ima logike da placam top-box (sigurno ces ga posebno placat ili potpisat duzi ugovor da ne placas isti) i da mi sve spoje i da sve sakuplja prasinu jer necu koristit ?

    Znaci placam nesto sto ne koristim a to niko ne zeli.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    U ovo nisam 100% siguran da ce vako bit ali, "navodno".. protok treba da bude 24mbit, "regularni" kanali vuku do 5mbita dok HD kanali vuku desetak mbita. sad zasto 24mbit nemam pijma. Mozda radi stabilnost. Ali kao sto rece, "navodno". (licno ,mislim da je previse.. 16mbit sigurno dovoljnio)

    A ADSL je odvoje, ne utice jedno na drugo kao navodno, isto sto preko iste žice ide net i fon pa ne zavise jedan od drugog, tako valjda sa ADSL-om i IPtv.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    pa vjerovatno imaju u planu jos kanala postavit ;)
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    24mbps my ass.
     
  7. Preljubnik

    Preljubnik Novi član

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Centrale koje BH Telecom ima mogu podnijeti maksimalan protok od 10 MB/s-provjereno.To je sasvim dovoljno za net i televiziju(5 MB/s).Za protok od 20 MB/s morali bi kompletno mijenjati infrastrukturu,a to prilično košta.
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    parica 80/160 mbps, pa taj mora da lezi na zlatnoj zici bandwitha... ;) ili jos uvijek nismo naucili jedinice kojima se barata ovdje.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Da, i meni previse ali.. ak ojedan HD kanal vuce oko desetak megabita, logicno, kada bi davali da se IPtv djeli na dva televizora, morali bi imat protok preko 20mbit. A koliko vidim imaju u planu... tako da ima logike propusnost preko 20mbit:

    [​IMG]
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    koda opticke kablove imamo :smt003 :smt003 :smt003

    ako neko ima speedtouch doma nek skine dmt tool i nek provjeri maximalni dw up kodmene je 24000 a upload je nekih 1500 samo sto to nikad nece biti tako to mora da je do centrale koja je mjenjana prije par godina
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Opet prosipanje iz supljeg u prazno ... sacekajte ba da se usluga pojavi i za javnost i da se to testira pa onda komentarisite. Sva prica moze ovo, moze ono je manje vise glupa
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ljudi meni juce dosle cike i pitale "Hos ti mali da testiras Ajpi teve?" Ja sav sretan pristadoh, i sad testiram, sve se pushi iz infrastrukture i zica kolko je testiram, jel ovo sigurno po okolinu? :shock: :mrgreen:
     
  13. h2o

    h2o Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Pa sto ne stavis malo slika i ne opises prve utiske. Ili je ovo bio post u stilu vidte sta ja imam, a vi nemate?
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Meni se cini da je bila ironija. ..ako nije, onda Alibegovic, treba ban :lol:
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    haha ... fakat nije moguce da bas niko od forumasa nije dobio testni period Televizora na telefon?
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Mozda niko ne provjerava @bih.net.ba mail xD
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ma ja ga gledam al eto.. jos nista :)
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Evo upravo gledam slikom na sliku. :smt003
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    E sad i mene zanima.. jesil savrno dobio da testiras ili ?
     
  20. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ah, sto se neko "unvervozio", gdje ti se zuri care!? :smt003 Ionako im ni oprema jos nije stigla U SARAJEVU, kamoli po ostalim gradovima, 100% provjereno(valjda znaju oni na malti status) a na pitanje: "zasto ste onda razglasili na sve strane da je spremno, kada jos nemate ni "opremu"?" , nisam dobio odgovor, samo slijeganje ramenima i sarkastično keseranje :shock: