Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. prof

    prof Novi član

    Hvala Nani
     
  2. aedin

    aedin Novi član

    ja sam je uzeo u robotu u hrasnom 899km
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    Ovog Samsunga od 42" kojeg Vedo spominje , jeli????
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Opa, znaci ima jos jeftinije. :D

    Sigurno misli na Samsung PS42B430.
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    znaci isplati se ???? Kako vidim ti zadovoljan?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Itekako. Pogotovo 720p ripovi, a i divx-i odlicno izgledaju, iako nemaju tako detaljnu i ostru sliku.

    Televiziju malo gledam, istina je da je slika losa, ali to nema nikakve veze sa samim televizorom ili njegovim analognim tunerom.
     
  7. aedin

    aedin Novi član

    da samsungovu plasmu sam u robotu uzeo 899km :D al to neka akcija bila za vikend
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovaj jaran ,sto sam pitao u njegovo ime ,se ipak predomislio, Nani ga je smuntao da ide na Panasonica :)
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Ne radim za Panasonic, da muntam nekoga za taj brand.

    Covjek je dobio obrazlozenje zasto je bolji X10 od B450, to je sve.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Nani pasa, moj post nije bio nikakav shuk, provokacija ili nesta trece, chill out ;)
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    O pasicu nisam ti ni odgovorio u tom tonu, bilo je nekih insinuacija ali sve i da jest tako pa njihove telke i jesu najbolje ;)
     
  12. Juka

    Juka Komšija

    A posto je taj Panasonic o kome se capri???
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Mislim da se radi o 42X10Y, oko 1200km.
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Da, plazme pogotovo nakon povlacenja Pioneera, ali ne i LCD-ovi.
     
  15. Dino_HD

    Dino_HD Novi član

    Pozdrav drustvo, potreban mi je savjet oko kupovine 32" LCD TV-a za spavacu sobu. TV ce se koristiti 70% za igranje PS3, 15% za gledanje kablovske i 15% za BD filmove. Udaljenost TV-a od tacke gledanja iznosi 2,5 m.
    U obzir dolaze trenutno sljedeci modeli:

    Philips 32PFL5404 (HDReady) - ca. 799 KM
    Philips 32PFL5322 (HDReady) - ca. 799 KM
    Sony 32P5500 (HDReady) - ca. 899 KM
    Sony 32S5500 (HD Ready) - ca. 949 KM
    LG 32LF2510 (FullHD) - ca. 959 KM

    Koji bi model od ponudjenih preporucili?? Ili predlozite nesto drugo u ovoj cjenovnoj klasi do 1000 KM!

    Pozdrav
     
  16. sonyman

    sonyman Novi član

    Sony serije 5500 su FullHD, ja bih ti preporučio da pročitas ponešto o modelima za koje si zainteresiran. Izabrao si najgore modele od sony-a, a za PS3 je lepo imati sony TV. Najbolje si uzmi jedan te isti BluRay snimak pa vidi kako to izgleda na različitim TV-ima :twisted:
     
  17. Dino_HD

    Dino_HD Novi član

    Mislim da nisi u pravu. Modeli "P5500" i "S5500" su HD Ready! (http://www.sony.hr/product/t32-s-series/kdl-32s5500)
    Nazalost imam ogranicen budzet, i sam bih volio neku seriju X ili Z, ali sta je tu je. Znam da su svi ovi moji modeli low-end ali neka sluzi koliko moze...za te pare ne ocekujem "wow-efekat" niti cudo.
    Samo me zanima koji bi bio najbolji izbor za moj profil gledanja, odnosno igranja. ;)
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pogledaj koliko bi bio Samsung 32B5xx ili 4xx.
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    E ljudi imal u Sarajevu da se nudi gdje ovaj Panasonic 42X10Y, raspitivao sam se u vtc, pa mi malo uvjeti placanja ne odgovaraju...
     
  20. loopfest

    loopfest Novi član

    Sa prevozom 42x10y 1313KM bilo gdje u BiH stim da se mora uplatiti i čekati kad im je ta lokacija usput. Ili pak otići u Ljubuški, kada ga je moguće platiti vizom (unikredit) bez kamata na 12 mjeseci. Šteta što nema negde bliže da se nabavi taj pany, mada mislim i da postoji kod njih bi cijene opet bile najpovoljnije.