Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. mister

    mister Novi član

    e ovako ljudi -planiram uskoro ako bude nafake da sebi uzmem novi racunar , sada mi je potrebna vasa pomoc jer nemogu da se odlucim trenutno imam 5 opcija pa neka strucnjaci kazu koji je bolji- radi se o :

    -LCD ACER H233H Abmid 23" 16:9 1920X1080 40.000:1 DVI HDMI FullHD
    -Samsung T220 LS22TWHSUV, 22", Wide format, 1680x1050,
    -Samsung 2233BW LS22CMKKFV, 22", Wide format, 1680x1050,( ovaj mi je najjeftiniji i djeluje mi extra dobar za te pare )
    -Samsung P2370, 23", Wide format, 1920x1080
    -LCD LG M227WD-PZ 22" 1920x1080 5ms 20.000:1 DVI 2xHDMI Full HDTV
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    T220.
     
  3. mister

    mister Novi član

    znam da malo zvuci glupo ali treba mi razlog zasto bas taj a ne neki drugi :)
    unaprijed hvala svima na pomoc
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pregledas ovu temu od pocetka i naci ces razlog.
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    zato sto ga dosta raje ima i svi su zadovoljni :wink:
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koliko ja znam neki su se zalili na preveliko probijanje pozadinskog osvjetljenja.
     
  7. Juka

    Juka Komšija

    moguce, kad su supci milion raznih panela ugradjivali...
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Na vecini TN matrica izbija pozadinsko svjetlo. Ali to je na T220 i 2232BW malo primjetno, naravno na zamzung matricama.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa znam ali neki su ga cak i vracali zbog "nenormalnog" probijanja.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, taj sam. :smt003
    Svi ga hvale da, ali ja ga ne bih vise uzeo. Puno sam zadovoljniji sa T190 i T200.
     
  11. mister

    mister Novi član

    sada ste me jos vise zbunili koji da odaberem sada, koliko sam shvatio t220 da neuzimam ili ?imali jos neko bolji prijedlog mimo mojih nabrojanih
     
  12. GW

    GW Moderator

    Uzmi ali pogledaj prvo kakva je slika.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    imas na ovoj temi objasnjeno kako se provjerava koja je matrica u monitoru (Samsung ubacuje 4 razlicite matrice), na nasem trzistu je najzastupljenija najbolja "samsung matrica". Svejedno, kad budes kupovao T220, zamoli u radnji da ga skopcaju kako bi mogao provjerit o kojoj je rjec.
     
  14. mister

    mister Novi član

    znaci vecina podrzava kupnju samsunga t220 :)
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    S obzirom da kosta, koliko, 530KM... zar nije mnogo bolja kupovina dell 2209wa?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jasta je! Samo je pitanje moze li se u nas kupiti i koliko im treba da dobave. Gledam i u Hr tesko nabaviti, a kamoli kod nas.
     
  17. Bishop

    Bishop Novi član

  18. Nani

    Nani Komšija

    Full HD je inace bespotreban na 22" monitorima pogotovo uz cinjenicu da za 1:1 pixelmapping za igranje na nativnoj rezoluciji ti treba jaca graficka.

    22" 1680x1050 sweet spot.
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne slazem se, graficku promjenis, monitor ostaje. Isprobaj u radnji, vidi jesu li ti premala slova i smeta li ti 16:9 aspect ratio, ako ne - uzmi vecu rezoluciju jer ipak ti daje vecu radnu povrsinu i tu FullHD naljepnicu, a razlika opet nije dovoljno velika (1,15 puta veca radna povrsina) da se puno osjeti u igrama. :)
     
  20. Nani

    Nani Komšija

    Reci da si ozbiljan?