Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. ElobUser

    ElobUser Novi član

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Jel slucajno mislite na ovo => Kada se ukuca 192.168.100.1 , pa na Configuration i tamo gdje pise upstream channel. Jel to neko pokusao mijenjati?
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    uvijek je bio flat.
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    evo sad sam gledao preko torrenta brzinu. skidao sam 3.5gb i ide oko 100. popne se maksimalno na 130 i onda odmah padne na 85, pa se opet digne oko 100. nije to to.
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    mijenjali su meni 3 puta frekvenciju, pa ništa posbeno. zavisi izgleda od dijela grada.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Elob ima samo flat za razliku od ostalih koji su nudili vecu brzinu ali sa hrpom ogranicenja.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    u pravilu kada se mijenja frekvencija, trebalo bi je i tu na tim postavkama promijeniti. mada likovi iz podrške kažu da je nekad dovoljno da oni tamo u centrali promijene.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Meni su svaki put oni morali mjenjati nije mi prolazilo kada sam to ja radio.
     
  8. ElobUser

    ElobUser Novi član

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Zovite ih i preko telefona ce to promijeniti.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    sarajevo:
    [​IMG]


    maribor:
    [​IMG]

    jedino upload fercera kako treba. download i dalje loš. i sajtove mi pravo sporo otvara.
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    to znamo, ali nekad treba i preko one adrese promijeniti ručno nakon što oni tamo promijene. barem je meni tako rekao momak iz tehnične podrške.
     
  11. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Meni je ona teta samo otvorila neki "configuration window" koji nije ni nalik ovom za konfiguraciju router-a jer sam i ja pokusavao svasta nesto. Samo je u jednom padajucem meni-u promijenila CMTS sa keca na dvicu. Nisam uspio upratiti sve detalje o cemu se radi, ali je pretpostavljam opcija koju mi ne mozemo manuelno promijeniti.

    U svakom slucaju, ako zovete ne trebate birati one brojeve koji su navedeni na site-u (723 505 i 500), vec one stare 723-511 ili 514) i po mogucnosti zvati odmah u jutro izmedju 07:30h i 08:30h.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ja sam ih svaki put dobio rano ujutro valjad ono bunovni pa nisu jos blokirali telefone. :D
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    planira li ko od vas ici opet tamo? da mu ostavim ime i prezime pa da i za mene trazi tu promjenu frek :)
     
  14. pac

    pac Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Prikljucujem se molbi :)
     
  15. ElobUser

    ElobUser Novi član

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ja vam fino kazem da to mozete rijesiti preko telefona. Otisao kod djevojke koja je na Elobu. Ona ih nazvala i ta joj zena rekla da nazove sutra ujutro. Uzeo ja telefon, dobio tu istu zenu i reko imam taj i taj problem. Kaze ona meni, zovi sutra, a ja njoj reko cuo sam da treba promijeniti neku frenkvenciju. Govori ona meni, ma mogu ti ja promijeniti ali ne znam hoce li pomoci. Nakon sto smo bili na vezi minut-dva, uspjela je to nekako promijeniti. Resetovao modem i brzina skocila sa 15 kb/s na 60 kb/s.

    Hvala onome ko je prvi rekao za tu promjenu frekvencija ;)
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Raspisite referendum. :D :mrgreen:
     
  17. Preljubnik

    Preljubnik Novi član

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Nazvao sam 723511 i ljubazan momak mi je resetirao modem.Zatim sam napravio test na onoj njihovoj stranici i brzina je bila oko 188 KB/s(paket Bussiness).U stvarnom životu brzina varira i sinoć se znala spuštati na torrentima i ispod 100 KB/s.U svakom slučaju osjetna razlika.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ja sam istog tog momka zvao, i skroz je korektan i fin za razliku od vecine dole.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    ev sad ga i ja zvao, pici 180 kb/s ovaj test. sa RSa ide 160-170 kb/sec
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Eto vidis a prepao si se bezveze. :smt003