Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    koliko tebi ide RS ili megaupload?
     
  2. kAcA

    kAcA Aktivista

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Probaj na RS-u izabrati neki drugi download server?
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Meni su torrenti zakon i onako jako malo koristim rs, sve ima na torrentima samo se treba malo potruditi i pronaci.
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    e vidiš kod mene je totalno obrnuto... meni je najbitniji download sa hosting sajtova. i brzina je gora nego prije.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Sve zavisi sta skidas, ja sam u folu HD fimova ili nesto sl. tako da si mi torrenti prioritet.
     
  6. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Evo jutrosnje stanje, izgleda tacno zavisi u koje doba dana testiras. U jutro nam se svima "digne" :)

    [​IMG]
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    iza 17h je katastrofa... da ne govorim da je mi je download sa hostera i dalje oko 50kb/s. izgleda da je jedina fajda lično ih posjetiti tamo.
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    sram i stid da ih bude :evil:

    [​IMG]
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Samo torrenti idu ok. a sve ostalo kao da je dial up, smijesno stvarno zasta dajemo pare a majmuni nas za..... jos treba da potrosis kamaru telefona da pokusas nesto rijesiti.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: ELOB - oficijelni thread

    je li ti negdje u ugovoru pise da ti nudi GARANTOVANU brzinu? ako ne pise, onda se poklopi i suti i drugi puta citaj sta potpisujes.... moze ti pustiti i dial-up speed, ti si to ugovorom prihvatio.... e sad ako hoce da cuvaju musterije, to nece raditi. znamo da npr. telecom krade speed, ali i kad ukrade uvijek ukrade 0,5Mbps, pa uvijek imas oko 3,5Mbps, i to skoro pa konstantnih... ocito drugi kradu nekad manje, nekad vise
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ja sam bio oko godinu i po na europronetu nikada mi nije pala brzina, nikada nisam u slucaju probleme morao dva sata zivkati podrsku nego svaki put se normalno jave i rijese eventualni problem, ista mi je oprema bila kao i sada (modem, ruter itd) sve je radilo bez greske, a sada kada imam problem to je do opreme, kablova i sl. nemozes im nikako pbjasniti da ako neto radi mjesec pa zeza tri dana pa opet tako nije stvar korisnickog hardvera nego njihove nesposobnosti da rijese probleme, i jos jedna vazna stavka ke sto mi je na epn-u jednom bio kvar negdje u mahali ljudi su lijepo umanjili racun za taj period od par dana cini mi se.
    Jedini razlog prelaska na elob je bila ta prokleta brzina i flat (kada radi kako treba), ali me je kostalo zivaca i zdravlja sto je najgre imam jos uvijek isti problem povremeno, i nepokusavam vise zvati jer mi je dodijalo objasnjavati onim zenama o cemu se radi taman danas objasnis jednoj a sutra druga pa opet moras njo i tako u nedogled, jedina osoba koja je dole normalna je Edin cini mi se da se tako momak zove i stvarno sa njim se da popricati i dogovoriti a ostalo je uzas.
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    apsolutno nisi u pravu. u ugovoru vrlo jasno stoji koju brzinu potpisuješ.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: ELOB - oficijelni thread

    ali koju? MAXIMALNU :) to znaci, da ti brzina NECE ICI PREKO te koja je navedena u ugovoru, ali zato ISPOD hoce ;) internet sa GARANTOVANIM brzinama je strasno skup (razozi su: kvalitetna, pouzdana i prema tome skupa oprema, dovoljno bandwidtha da se ne ugrozi garantovani speed u periodu kad je zagusenje, odrzavanje te opreme.....). znaci, svi ovi ovdje provideri u ugovorima navode maximalnu brzinu.... e sad ako provider ima dovoljno bandwidtha kupljenog od natprovidera, ti ces uvijek imati tu max brzinu... ako to provider nema, onda ce se speed na njegovom backbone-u dijeliti na usere zavisno od PRIORITETA (useri sa garantovanim speedom, kompanije, useri koji vise placaju-citaj imaju skuplji paket, imaju i malo veci prioritet itd itd)
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Neznam kod vas ali meni se vuce danas boze sacuvaj, zali boze para koje placam brze mi je radio dial up od ovoga sranja, dva dana je jos i valjalo ali sad uzas.
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    jednom riječju, K A T A S T R O F A od interneta. nikad gore stanje nije bilo, a među prvima sam bio na elobu. download mi između 15-25kb/s. jučer mi je žena tamo što radi rekla da odem lično i da tražim od likova da mi srede to ili da idem direktno kod šefa. ovo je stvarno svaku mjeru prevazilazi. što su uvodili nove brzine ako tehnički nisu spremni?

    ima li još neko raspoložen, pa da skupa odemo :D?
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ajmo akcija da se vrate stare "brzine" :lol:
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ja se bojim da odem dole jer sam nesto los zadnjih dana pa se bojim da nebih nekoga dole upoznao sa gravitacijom, prosle sam godine napravio frku bilo je zestoko ali sam morao tako jer nije moglo vise nevolim da me neko handri za moje pare.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    citav dan super fercera, evo trenutno sa RSa:

    [​IMG]
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Meni je torrent radio do 13 ili 14h kako treba , a nakon toga zali boze para koje dajem za ovo smece.
    Nego Vedo u kojem si ti dijelu grada.
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    vedo je na pofalićima ako se ne varam?

    meni rapid nikad nije prešao 80kb/s, ali i to na svega nekoliko sekundi i to prije vikenda. od petka mi je brzina downloada od 15-35kb/s. danas oko 20kb/s. i onaj elob test mi je oko 50kb/s. znači totalno su usrali nešto pojedinim korisnicima.