ASUS - AROT 2010 - [rezultati]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Dec 8, 2009.

  1. Looney

    Looney Komšija

    Radi ovakvih ljudi mi je drago što nisam otišao i znam definitivno da se neću ni pokušati kvalifikovati ukoliko ovaj event bude sljedeće godine.
     
  2. Milentije

    Milentije Novi član

    Ovakvu priču možete prodavati onima koji nisu bili tamo i nisu vidjeli šta se i dešavalo i kako se dešavalo, te onima koji nemaju blage veze šta je OC.
    Oni koji su bili tamo sve znaju, tako da vam je ova priča skroz bezveze.

    ROFL
    Reče čovjek koji nikada nije radio sa tečnim azotom do prije 5 dana i sad odjednom postade veliki učitelj Splinter...

    Toliko od mene i mog pisanja na ovom forumu. Obećavam vam da se više neću pojavljivati ovdje i kvariti vam zabavu.

    Pusa, Milentije.
     
  3. Looney

    Looney Komšija

    Hvala.
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    PuSsA i tebi Mili :smt058 :smt058 :smt058 ....
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    smrt cheaterima :smt003

    pozdrav od ucitelja splintera
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nekome dovoljno 5 dana a nekome ni pola godine :D
    Drago mi je sto se cheater nece vise pojavljivati ovdje :)
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    ma rezultati sve govore
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Hajde da zavrsimo s ovom diskusijom.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Ja se nadam da u buducnosti necete varati jer cemo onda morati objavljivati i imena vasih pokrovitelja u tim podvizima.
     
  10. Quake

    Quake Novi član

    Samo malo. Jel vas tko silio da radite update BIOS-a? I sam proizvodac ne garantira uspjesnost fleshanja i uvijek stoji upozorenje. Mi recimo nismo fleshali jer smo se upravo pribojavali takvih problema. I onda govorite kako je normalno tuziti se organizatoru...

    Sramota
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Vi izglda imate problema sa percepcijom... Ko se zalio na update biosa? Zalbe su bile upucene na vrijeme potrebno da se osposobi sistem. Teoretski, samo je trebalo novi disk prikljuciti, ali ok, takmicenje nije bilo na tom nivou da posjeduje rezervni disk, to nije problem, nije se imalo sponzora i sl. Organizator je najavio blagovremeno osposobljavanje diska a mi nismo znali da blagovremeno traje toliko. I opet nigdje nije receno, hej zajebo nas organizator ili nesto slicno nego obicno bitchanje na losu srecu i nesretne okolnosti, kao sto su svi bitchali za los procesor ili graficku ali nista sto bi umanjilo vasu pobjedu ili bilo sta slicno sto bi dalo povoda da se ti javis.
    edit: I da te pitam, jesi li negdje u komentarima procitao, joj jesu vas zajebali ili tako nesto? Ja koliko vidim, takvo nesto nisi mogao procitati nego tipa 'vise srece drugi put' jer su ljudi normalno shvatili tekst a ne u njemu trazile neke teorije zavjere... Tipa enis napise sta se dogadjalo tamo, 'pauzu su takmicari iskorsitili za setup' cisto informativno da se predoci kako je teklo a onda se pojavi onaj lik i kaze 'ko je BiH branio'... lol, ko je spomenuo BiH u tom kontekstu? Ko je rekao da ima nesto lose u tome? Mi smo svakako bili na pauzi :D i pola sata prije isteka wprime-a :smt003
    Ako trazite dlaku u jajetu, naci cete je... poenta je da niko nije rekao da vi niste zasluzili pobjedu i stvarno ne znam sta ti imas sa bilo kakvim tekstom. Sve da je i recimo graficka crkla a mi bitchali sto nema druge (iako je u pravilima receno da nece biti) ne kontam sta ti imas s tim. Ako neko bitcha to ne znaci da je u pravu ali nikako ne vidim ko je tebe prozvao za bilo sta i kakve veze imas s tim...
    Dosao si ovdje da kazes kako smo radili update biosa sa oc postavkama bez da si pitao bilo koga da li je to tako. Ali naravno, ti bolje znas od mene kako sam updateovao bios... FYI postavke su vracene na default skoro pola sata prije isteka vremena za wprime i to sa windowsom je bio obican peh i tako je i predstavljen, bez bilo kakve teorije zavjere. Savjetovao bih ti da procitas post od svog timskog kolege zajebanog koji je otprilike manje-vise tacno prepricao i iznio svoje vidjenje...
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    da se ne zaboravi + datum: viewtopic.php?f=40&t=20669

    baš me zanima koliko si ti ln2 sessiona imao od 11. mjeseca do danas... daj se nemoj diskreditirati u startu sa takvim izjavama, oj veliki masteru tečnog azota.

    ispao si govno i pokrij se ušima.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  13. Spacemaster

    Spacemaster Aktivista

    Koristim priliku da čestitam na drugom mestu, bili ste sjajni momci. Žao mi je što se nisam ranije javio, ali evo ovom prilikom čestitam na poziciji, zaslužili ste. Isto tako moram da napomenem i ako mislim da to nema veze sa ovom temom, ali rećiću svakako. Milentije se nije poneo prema organizatoru loše, tj. svi rezultati koji su poslati, poslati su isključivo sa njegovog i ni jednog drugog nika, ili u prevodu Milentije (kako sam objasnio i Enisu) je ispoštovao sva pravila takmičenja i organizatora, ali nije otišao dalje zbog toga što je namera bila takva da je ASUS nije kaznio (nije ni mogao jer nije ništa urađeno mimo pravila) nego je kaznio HWG tim, tj. isključenjem Milentija privremeno sa HWBOT-a kako rezultati ne bi bili validni i samim tim bio je diskvalifikovan. Ponoviću lideri HWG-a su odlučili tako (ne ja, ne ASUS) i zbog odluke HWG-a (koja je krajnje korektna) on nije učestvovao na takmičenju, što mislim da je potez sa kojim se jedan tim mora ponositi. No to nema veze sad, jer su mere preduzete, kazne su usledile momentalo, i da nije bilo takmičenja ovakav potez, ili potezi, bi bili momentalno kažnjeni i sprečeni, a što se tiče takmičenja nadam se da je druženje bilo dobro i da ćemo istu priču još jednom ponoviti uskoro.

    Na takmičenju kao što svi znate BiH je imao peh, i drago mi je što naš kolega usepo da reši problem (koliko se dalo saznati port je pravio problem, a ne hard disk) i da je sve na kraju proradio sa istim hard diskom.

    Još jednom bila mi je čast upoznati ekipu iz BiH.
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Vec je pozdravljeno to sto je HWG uradio, problem je on sam opet napravio javivsi se ovdje i iznoseci neke teorije zavjere i pokusavajuci da iskaze neke provokacije nakon lose protumacenog teksta (svako shvata po nekim svojim uvjerenjima a svi znamo da su predrasude jako opasne).
    Takodje mi je drago da sam upoznao dosta ljudi i ne smije se zaboraviti da nije bilo zrtvovanja, sigurno ne bi bilo ni samog takmicenja. Desile su se neke sitnice koje nikako nisu trebale jer ovako nesto treba da se organizuje cesce a ne da bilo ko ili sta ometa popularizaciju oc-a na ovim prostorima. To ce, nadam se, da pomogne nekim buducim organizatorima da se postave pravilno na vrijeme kako ne bi bilo nikakvih nedoumica, duplih standarda (tumacenja na svoju ruku :D) i previranja. Ocito je da je u ovom stadiju potrebno pisati pravila i u najsitnije detalje i to opet ne garantuje da se nece neko buniti. Ali i buniti se je normalna reakcija, bitno je da to ne utice na krajnji ishod (kao u ovom slucaju :smt003 ), ne moze se nikada svima udovoljiti.
    Ja se nadam da ce prica biti uskoro ponovljena, i u vecim razmjerama, tj. kao selekcija za evropsko ili cak svjetsko takmicenje.

    edit: da dodam i reportaze sa ostalih sajtova, u slucaju da nekoga zanimaju dodatni detalji i fotografije
    http://www.pcaxe.com/rubrike/reportaze/arot-2010-finale
    http://hwgurus.com/reportae-i-dogaaji/1 ... gradu.html
    http://www.pcekspert.com/articles/733.html
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    ja sam nacuo da se Enis i Mobsterc nisu mogli dogovoriti ko nosi kuci koju nagradu, pa ce napraviti nagradnu igru i razdijeliti dobivene nagrade raji sa HWBa :D
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Ja sam cuo da su organizovali jos jednu rundu gdje je pobjednik odnio sve :p
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Jesam negdje propustio ili niste rekli sta ste dobili kao nagrade? :D
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  19. selvin

    selvin Moderator

    Don't worry, windows 7 will fix all :D
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Enis je pokupio hardver (kao pravi profesionalac), a mobsterc je pokupio simpatije domacica: http://www.pcaxe.com/slike/rubrike/repo ... ROT_14.jpg
    Nema labavo! :D