Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Brzina od sinoc u vrh glave 1 kb/sec. Nadat se da je do snijega..
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Meni nije pala ima sedam dana.
     
  3. Tomca32

    Tomca32 Novi član

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Imam problem sa routanjem ELOBove veze, naime prijavio sam MAC routera elobu i to sve ok ali...

    ...jednom racunaru DHCP dodjeljuje vanjski IP za spajanje na net dok drugome dodjeli lokalnu 192...
    naravno net radi na prvom racunaru, dok na drugom ne. Ako rucno podjelim lokalne adrese, ni jedan racunar nema pristup netu, drugim rijecima kao da router ne radi bas nista.

    Nisam pretjerano iskusan u postavljanju mreza pa moguce da sam napravio neku totalno kretensku gresku ali ako netko moze pomoci bit cu zahvalan.
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    ej ljudi, unaprijed se izvinjavam na glupom pitanju :D ali da li svi mi na elobu imamo istu IP adresu? pretpostavljam da ne, odnosno da makar zadnje dvije ili pet cifara drugačije, ali da li postoje naselja s istim IP adresama korisnika? nešto mi to pade napamet odjednom.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    I tebi svasta pada napamet. :)
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    he he, imao sam dobar razlog zašto pitam.

    :oops: :oops:
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    ja od sinoc nemam neta, ovako proradi na koji minut i ide jedno 2-3 kb/sec. Posto nisam upoznat sa principom ferceranja ovog kablovskog interneta, jel mi na zgradi antena? Da odem na krov i ocistim snijeg, mozda je do toga :D
     
  8. fole25

    fole25 Novi član

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Pozdrav svima

    Ja bih takode htio da predem na Elob ali neznam mogu li.Naime imam resiver dreambox koji je nakacen na adsl router znaci nema potrebe da imam kablovsku jer na resiveru dreambox imam sve te kanale i vise od toga.E sad mene interesuje da li mogu koristiti dreambox na elobu jer mi mora biti ona PPP konekcija to jest nonstop omline da bi resiver mogao raditi.Ono sto me jos interesuje je kvalitet usluge na Elobu je li konekcija puca,koliko se placa najam opreme,koliko je prikljucak i te pojedinosti-npr cuo sam da moram potpisati ugovor na dvije godine i u slucaju da nesto nevalja kako onda da se odjavim.Znaci ako bi neko imao volje da malo objasni trenutno stanje na elobu bio bih jako zahvalan.Najbolje je cuti informaciju iz prve ruke to jest od samih korisnika a kad nazovete nekog provajdera sve je sjajno i bajno pa ne zelim srljati.Pa eto korisnici Eloba nadam se da cu dobiti korisne infoe koji ce donijeti konacnu odluku o mom prelasku sa Adsla Bihnetovog na Elob. :mrgreen: :lol:
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    sav info oko cijena: http://elob.ba/
    Sto se tice stabilnosti, sve zavisi (ne znam ni sam do cega). Neki ljudi na ovom forumu su super zadovoljni, dok meni npr. radi mjesec-dva-tri i onda zeza konekcija po par dana. Osoblje im je drek (kao i kod vecine providera), cast izuzecima.
    a sto ne bi mogao spojit na dreambox? Ja ne pamtim kad sam ugasio modem.
     
  10. fole25

    fole25 Novi član

    Re: ELOB - oficijelni thread


    Hvala za pomoc ako na tom modemu se moze napraviti PPP konekcija onda odlicno jer onda moze raditi dreambox. Neznam mogu li bez kablovske prikljuciti net?Koristi li neko ovaj najskuplji flat ako da koliko sve izade mjesecno.I jos da pitam kakva im je pokrivenost ja zivim u Pofalicima neznam da li uopste moze kod mene.Kad ukucam na njihovoj stranici moju ulicu izbaci mi neki eror :mrgreen:
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Zar se modem moze gasiti. :smt003
     
  12. Preljubnik

    Preljubnik Novi član

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ne može u Pofalićima,tako da cijela priča više nema smisla :D
     
  13. fole25

    fole25 Novi član

    Re: ELOB - oficijelni thread

    E jbg onda nista ,a imao sam ozbiljne namjere da predem :D
     
  14. Tomca32

    Tomca32 Novi član

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Pitanje za ljude koji su routerom podjelili konekciju...kakav/koji router koristite? Pretpostavljam da neće ići sa ovim koji ima WAN DSL (RJ-11) port.
     
  15. pac

    pac Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Sto znaci nema nikako interneta. :evil:
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    danas sam ih zvao, nesta su cackali tamo i ev ga opet net proradio (nakon 35+ sati sto je isao 1kb/s ili nikako), ide sad 60-150 kb/sec.
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    I kod mene zadnjih nekoliko dana pravo lose, i to ne samo u onom periodu u kojem navodno rade (00-05) nego 24/7. Sto se tice ovih novih paketa, ne da me nisu ubrzali, nego mi je veza 4x losija nego sto je bila prije ubrzanja.
    [​IMG]
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Po bolji je 56k modem od toga, najgore je sto uredno isporuce racun kao da je sve u najboljem redu nepada im napamet da umanje za koji procenat sto bi bilo posteno.
    Evo kod mene.
    [​IMG]
     
  19. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Jesi li se raspitivao kod njih sta se desava sa starim paketima koji nigdje nisu ni spomenuti (game, sky i stream). Sada bi te vjerovatno trebali prebaciti na ovaj ekstra, ali hajd' im ga znaj. Mozda je najbolje da nazoves onog lika sto se ponekad i zna javiti.
    Samo ce te zakinuti na upload-u pravo ako ista budu mijenjali, posto trenutno imas 1mbit koliko sam skontao?
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ja sam na game paketu, pa bi to trebalo biti 1Mb/512KB, i s tim sam bio zadovoljan i bez ubrzanja. Ali ovo sto sad rade je bolesno. Treba mi 10 minuta da pogledam video od 3 minute na jubitou. Sutra zovem da ovo srede, ako se do kraja sedmice ne rijesi, vjerovatno cu ganjati drugog isp-a.