Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    business paket:

    [​IMG]

    meni radi ok, sem sto oko 10-11 navecer zna nestat konekcije, restartujem modem i opet ok radi.
     
  2. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Business paket:

    [​IMG]

    :smt006
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Business:

    [​IMG]

    Izgleda da u vecine dobro radi.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ako se radi o kablovskoj opciji, mozda je problem sa brojem korisnika na jednom cvoru...
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Meni vec dvije veceri speed test pokazuje veliku brznu, a ja jedva surfam vuce se ko smrt dok otvori stranicu.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Kao što kolinsb reče, počeli su varati na speed testu, tako da to više nije mjerodavno.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Tri dana peglanja sa podrskom bez rezultata. Danas cijeli dan zauzeto. Veza se vrti 80-120kBps. Jos mi danas lik sa supporta govori kako bi trebalo biti oko 180. WTF 180?? 2Mbit je 256! Uglavnom, kako sam i planirao, mislim da cu raskinuti ugovor na kraju mjeseca, naravno bez placanja racuna. Sljedeca opcija ce vjerovatno biti logosoft viking paket.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: ELOB - oficijelni thread

    ti ces racun svakako platiti.... ide sudu zahtjev za dozvolu izvrsenja (pljenidba pokretnih stvari, nepokretnih, izvrsenje na novcanim primanjima itd itd), platiti ces sudske troskove, kamate itd itd.... nisam ni znao kako to hoda, dok nisam krenuo raditi u sudu....
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ma ima opcija sa zahtjevom, u slucaju da usluga nije bila na nivou.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: ELOB - oficijelni thread

    pa pokusaj, nista te vise nece kostati nego sam racun :D
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Ma racun nije ni bitan. Poenta je da ljudi nude nesto sto u praksi nisu sposobni dati.
     
  12. GW

    GW Moderator

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Pa nije li to situacija sa svaki ISP-om u Sarajevu (da ne komentarišem cijelu BiH, možda ima neko ko valja)? Jedino je telekomov ADSL stabilan, ali su zato cijene i limiti smiješni.
     
  13. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Jes to sto se tice cijena i limita, ali brate nebi se vise sikirao oko stabilnosti neta nema tih para.
     
  14. stripiii

    stripiii Aktivista

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Dog jesi li potpisao novi ugovor?Meni su veceras izgleda samoinicijativno promjenili a fino sam im u vise navrata rekao da ne zelim potpisati novi ugovor te da cu placati po staroj cijeni brzinu za stream paket.Ozbiljno razmisljam da ih tuzim...
     
  15. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Zato se ja ne bi vise sikirao oko limita, nema tih para! :smt003
    Bio sam nepunih 5god. na ADSL-u, prvo 3G, kasnije i 5G, a nisam se pokajao za to vrijeme, jer nije stvarno bilo alternative(barem sto se tice stabilnosti), stvarno nisam za to vrijeme imao 2x problema sa konekcijom, i to bi se rijesilo za 5min. pozivom na 1444!
    A kablovski je i onda bio flat, ali zato veoma spor, tako da sam samo cekao povecanje brzine, koje je i doslo.
    Ipak se isplatilo saburiti na ADSL-u :mrgreen:

    PS. Preporuka: Primijetio sam da download klipova sa youtube-a ( i generalno svega) je puno brzi, odnosno ide pri punoj brzini pomocu DownThemAll! Add-ona za Firefox!

    PS.2. Sretan i berićetan download vam zelim :D
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Odrooooon! Pa ko dial-up evo citav dan. To ja moram svakih 15 dana njima ic izgleda...
     
  17. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Sve je ovo izgleda od lokacije do lokacije. Meni kako su ono prvi put frekvenciju promijenili ide nevjerovatno, RS ide standardno na cca 208 KB, dok se torrenti vrte na cca 160 KB. Surfanje je mnogo brze nego sto je bilo, cak i kada u pozadini pici recimo RS download, mogu surfati bez problema.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Isti slucaj, jako rijetko zeza.
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Preko dana je super:
    [​IMG]

    Poslije 17h padne ispod 1Mbit, ali je podnošljivo, jer samo surfanje malo uspori, dok torrenti stalno pice, naravno uz dovoljan broj Seeder-a ;)
     
  20. pac

    pac Komšija

    Re: ELOB - oficijelni thread

    Neki dan kod mene bilo 15kb/s max :smt005 dok ujutro ili prekodana bude max. Uglavnom brzina pocinje da pada od 16h do 23-00h, onda se vraca u normalu.