abit Fatal1ty FP-IN9 SLI vs ASUS P5B SE

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by gusa, Feb 21, 2010.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    ABIT IP35 pro je vrhunska ploca svoga vremena.
    Nijedna P35 ploca tog vremena nije mogla klokat Quadove kao IP35pro.

    Ja imam IP35P to je nesto kao asusova SE serija(skini sve sto nije prijeko potrebno) i i ona ima odlicne OC sposobnosti i odlicno rasporedjene naponske prikljucke i PCIe i PCI slotove(triple slot grafa ne zauzima niti jedan PCI slot).

    ALI ako sam ugasio komp iz struje(utisnice) kod paljenja nece da podigne naklokani FSB nego default pa moram restartovati pa uci u bios i ponovo upaliti pa da digne klokove.Onda vrlo cesto nece ni da upali od prve pa moram par puta paliti gasiti dok ne kresne.Ali kad jednom upali nema nikakvih problema u radu,stabilnost je na nivou.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ja nemam takvih problema...na prvom bios-u sam imao ali poslije upgrade nisam imao
    jer one kad se pale tako poslije gasenja iz struje, prvo se upali pa sama resetuje
    Eto na tu mozes za neko vrijeme nabaciti neki Q8xxx i neku grafu i opet imas pc za par godina koji mozes OC do maximuma...
    Ja sam mijenjao dosta maticnih cak sam imao Asus A8N-E Deluxe kada je kostala 400 KM kad su tek izasli Athlon 64 3000
    Ali Abit me je iznenadio pravo, prezadovoljan sam u toku 1.5 Godine dana nisam imao niti jednu neugodnost sa ovom maticnom
    niti probleme sa tempovima naponima ili bilo cim...niti jedan BSOD mi nije bacila...doduse tu je AC Freezer

    necu mijenjati platformu, Nabacit cu sebi quad 8xxx dignuti ga na bar 3.2 Ghz, i neku ATI seriju 5xxx i miran duze vrijeme..
    Ne isplati se prelaziti na i5 i i7

    Pardon evo 2 Godine je kod mene..
     
  3. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Iskreno meni je zao sto je Abit prestao sa proizvodnjom ploca,grafickih kartica,svaka ploca je dobra na svoj nacin prvo odnos cijene i dobivenog a da je asus precijenjen i jest.
     
  4. Strik3r

    Strik3r Aktivista

    Nemoj odmah odustajati od Fatal1ty, ja imam na njoj raid 0 i sjećam se da nije proradio iz prve, već je trebalo malo čačkati po BIOSU. Također, kada uključiš raid, moraš ga još "dotegnuti" u onoj raid alatki koja je dostupna za vrijeme boota (garant ima pravi način da se to sroči, ali mislim da ćeš shvatiti šta ti govorim :)). Ali jednom kad je proradio, više nikada problema s njim (To je bilo toliko davno da se više ni ne sjećam kako sam ga postavio, nit bih znao šta tačno da radim da meni rikne, opet bih morao čačkati:))

    Također, kada sam htio uraditi upgrade na Win7, upozoravao me da mi možda neće raditi raid, međutim ja sam znao da priča gluposti :) Backupovao sve, formatirao i instalirao Win7 i nikakvih problema. Inače je to jako dobra ploča. Osim što joj ja nisam mogao trpiti ta dva ventilatorčića za hlađenje ploče, međutim bez njih je temperatura viša za 2 stepena, što i nije neka tragedija. Pogotovo ako imaš dobar propuh kroz kućište, koji je i bitniji od ta dva zujava čuda.