abit Fatal1ty FP-IN9 SLI vs ASUS P5B SE

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by gusa, Feb 21, 2010.

  1. gusa

    gusa Aktivista

    moze li mi neko reci koja od ove dvije ploce je bolja?

    naravno i razlog zasto je bolja.

    hvala
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    abit. Sve je bolje osim chipseta.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    a Abit je propao ili se varam? Sta je sa driver supportom..?
     
  4. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Abit kako reče Vedo propao. Moj prijatelj baš ima abitovu ploču čini mi se za socket 939, dobro je radila jedno vrijeme, međutim posle je postala jako nestabilna. Naime dođe joj sama od sebe resetuje računar i ništa joj drugo ne pomaže do li resetovanje biosa i tako radi jedno vrijeme i onda opet ista priča. Tražio novi bios da skine kad nema. Što se tiče opremljenosti abitove ploče su bile daleko najopremljenije i najskuplje, imale su poseban čip "uGuru" za overclockere, i još sto čuda kao što je aktivno hlađenje na ploči OTES koji se mogao postavit u biosu na kojoj temperaturi će se palit i gasit, te uGuru panel koji je bio naprijed na mjestu gdje se nalazi CD ROM sa malim ekranom za automatski overclock.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Abit support stranica još uvijek radi, tako da se može sve skinuti. Plus, što većinu tih drivera možeš skinuti direktno od proizvođača.
     
  6. gusa

    gusa Aktivista

    znaci ipak bolje abit ?
     
  7. GW

    GW Moderator

    Pa naravno.
     
  8. gusa

    gusa Aktivista

    hvala velika
     
  9. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    U paraviu si GW, tek sad vidio da stvarno imaju novi biosi. Moram reć jaranu da ga obradujem, valjda će mu to riješit problem. Ja kad sam prvi puta vidio tu ploču reko sam:"O moj Bože strojčine" čini mi se da je tad bila negdje oko 447 KM.
    gusa druže i meni ništa drugo sad ne ostaje nego da ti preporučim abit, i želim puno sreće. :smt006
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    "Oko" 447KM? :D Pa vidis da je Fatal1ty :mrgreen: A ova asusica ti sve govori cim ima SE dodatak, SE="skini sve s nje sve sto je viska, samo nek' radi" :D
     
  11. gusa

    gusa Aktivista

    Cestitke majstori na odgovorima ,

    slucaj je taj sto mogu jeftino uzeti ovu asusovu, jer na Abitu Fatal1ty (koju sada imam u racunaru) nisam uspio staviti u raid 0 dva diska da rade izgleda da raid pravi probleme i zbog toga bih najvise zamjenio. tako i zalim za SLI jer kod abita mogu dodati jos jednu graficku a kod asusa ne.

    pa se dvoumim sta da radim :)

    svakako hvala svima na ovoj prepiski
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A da nadjes PCI-E x4/x1 SATA RAID karticu?
     
  13. gusa

    gusa Aktivista

    iskreno nisam o tome ni razmisljao imas li neku da predlozis i gdje da je kupim ?

    super ideja !
     
  14. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    ASUS ljudi prave najbolje ploce po mom misljenju tako sto se tice srednje kategorije nemoze fulit
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    E baš si nam detaljno obrazložio.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne mozes protiv jakog argumenta nikako. :mrgreen:
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jes' vala u pravu ste :smt005 zaista PREargumentovana tvrdnja :smt003 nemojte da bi kupovali sta sem asusa... :lol:
     
  18. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Pa sad... ne bih se bas slozio sa tobom, iako i sam imam Asusa. Meni je skoro zveknula P5Q Pro i to se bukvalno zapalila... kad je poceo da kulja dim iz kucista ja kontao izgore sve :| . uglavnom izgoreo je jedan mosfet na naponskoj, a sto je najcrnje nisu mi uvazili garanciju, nazalost.
    Elem, ja opet uzmem Asusa :smt003 , ali jedino zato sto nisam imao drugog izbora, ovu sam dobio po nabavnoj cjeni direktno kod uvoznika, izasao mi u susret vlasnik radnje gdje sam kupio bio i P5Q Pro. Inace trazio sam Gigabyte ili bilo sta drugo osim Asusa, ali eto on nije mogao nabaviti neku bolju Gigabyte, a polovnu nisam uspio naci.
    I sam momak kod kog sam kupio P5Q Pro, a inace moj dobar prijatelj, kaze da je najvise problema imao upravo sa Asus plocama. Prodao je tovar i Asus ,Gigabyte, Foxconn, Biostar, ECS ploca, ali kaze najvise mu reklamacija dolazi za Asus i za ECS, dok najmanje Gigabyte i Biostar... Opet on je vecinom prodavao jeftinije Asusove ploce, jedina kaze relativno skuplja, a da je crkla je ova moja P5Q Pro, tako da se nadam da necu biti neke kurate srece opet da me iznevjeri i ova Deluxe.
    Uglavnom ja jesam razocaran u Asusa, ne samo zato sto mi je crkla, vec zato sto mi nisu uvazili garanciju, kazu fizicko ostecenje :| . I ne samo ovi nasi, nego i u mailu koji sam dobio od Asusa (zalio sam se njima, poslao slike i td.), kazu da se ne uvazava garancija kad tako izgori, jer oni to racunaju kao da je fizicki ostecena, navodno ne znaju oni sta si petljao tu... mah... zao mi sto sam opet uzeo njihovu plocu i da sam mogao nabaviti bilo koju drugu kvalitetniju uzeo bih, samo ne Asus.

    edit: sorry za offtopic :smt001
     
  19. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Ma normalno samo moje misljenje nemojte krivo svatiti ja sad koristim MSI ma radi ko zmaj al imao sam i ja jedan slucaj gorecih asusovih ploca.Mislim skrenusmo sa teme posta sory
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mozda Asus ROG je dobar ali treba ti citavo Bogastvo za njih
    ja kad sam kupovao Abit IP35 Pro i bila je Asusova P5Q koja je bila dosta skuplja...
    Ja sam uzeo Abit a jaran Asus 5PQ..i iste procesore meni je i danas maticna tu a njegova se sjebala...
    ova je nudila dosta bolje oc sposbnosti mogla je izdrzati jaci FSB...
    Maticne su bile gotovo iste u potpunosti....
    Abit se po meni pokazao odlicnim
    Asus smatram precijenjenim