Formula 1 - The Neverending Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Mar 11, 2006.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: F1 - Never ending thread

    Isto partija saha, cinjenica je da niko nije chepio bolid do daske radi guma sto ne znaci da nece u sljedecim utrkama, a to bi moglo znaciti veselicu
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: F1 - Never ending thread

    Fakat, imam osjecaj da svi voze sa pola gasa, ko prije kad izadje safety car. :roll:

    A to da ce ga neko cepit, tesko jer su vjerovatno svi skontali da im je bolje konstantno dobre rezultate ostvarivat nego rizikovat.

    Da ne bi onoga Lotusa mi preticanja ne bi vidjeli danas. :mrgreen:
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: F1 - Never ending thread

    Trebalo je biti ocito. Teska formula koja utice i na gume a i na naprezanje motora. Taktike se vrte, kao sto se i moglo vidjeti, oko cuvanja i guma i motora. Prije preticanja trebaju traziti dozvole kao sto je Masa trazio. Mislim.. nidje veze i ako je opravdano.

    Najvjerovatnije da ce se taktike najvise odvijati na treninzima, a onda ko bude na vrhu, treba da zadrzi poziciju (ako ne bude problema kao danas). Ozbiljnih duela se mislim necemo nagledati. Sto zbog tezine bolida, sto zbog "ocuvanja" guma/motoro.

    I kakav je ono ležeći policajac na onoj "S" krivini. Koliko sam vidio na treningu, svi su imali problema.

    I da, kod goriva.. mislim da bi se moglo desiti da se timovi preracunaju zeleci da ustede na tezini pa.. da vidmo neke koji ostanu bez goriva. Sve je moguce.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: F1 - Never ending thread

    ni jedna reklama za virjeme prenosa nije bila :D to mi je drago :)
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Re: F1 - Never ending thread

    S tim sto je sad bila situacija da nisi imao sta da propustis ni tokom reklame :D
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Re: F1 - Never ending thread

    Sauber officially wants 'BMW' dropped: Peter Sauber is set to ask the FIA to change his team's name to 'Sauber'... http://bit.ly/cksKBe
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Re: F1 - Never ending thread

    Link: http://www.autosport.com/news/report.php/id/82234

    Link: http://www.autosport.com/news/report.php/id/82250
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Re: F1 - Never ending thread

    Rezultati prvog i drugog treninga.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Re: F1 - Never ending thread

    Kvalifikacije su u 7am.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Re: F1 - Never ending thread

    [​IMG]
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: F1 - Never ending thread

    Jedino iznenadjenje je Hamilton na 11. mjestu, ostalo se znalo. Rubens dobar.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Re: F1 - Never ending thread

    Ovo dodje gotovo kao repriza od prosli put. Ovaj "povratak" MSC-a me podsjeca na drugi povratak MJ-a, nije toliko do njega, koliko tim (u ovom slucaju bolid) ne valja :D
     
  13. Esh

    Esh HWB

  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: F1 - Never ending thread

    To je manje-vise normala, uvijek neko nekog blokira, sad kad je vise bolida u F1, problem je samo izrazeniji.

    Veca je novost nesto sto RB ima:
    http://www.autosport.com/news/report.php/id/82461

    Dobrim dijelom razlog zasto RB ima ovakve performanse u kvalifikacijama.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Re: F1 - Never ending thread

    Nisam mislio na ovo "standardno" blokiranje, vec sam se sjetio onog detalja kada je Coulthard zakocio ispred Schumachera, a ovaj isao poslije do boxa McLarena da se obracuna :D

    Sto se tice ovog dodatka kod RB-a, nisu jos sigurni je li "dozvoljeno ili nije" (kao i u obicno u F1) :)
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: F1 - Never ending thread

    A to. :D Istina, bilo je toga, pogotovo kod J. Hunta. :mrgreen:

    Ma ja, a sve ovisi kako je realizirano, je li ofirno ili nije. U principu ekipe ne bi smjele imati takvo nesto. Prica se da RB ima automatski sistem, kako se gorivo kontinualno trosi to se bolid spusta da se nadoknadi razlika u tezini. Zvuci vrlo sofisticirano i dobro osmisljeno. Dok Ferrari ima nekakvu vrstu manuelnog switcha izmedju dva preseta, za kvale i za utrku, isto prema pricama.

    Iako ovaj sistem nije proglasen legalnim, McLaren vec radi na njemu, tako rece Whitmarsh.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: F1 - Never ending thread

    ..i pomicna krilca bi se trebala pojaviti kao standard kod bolida jer je navodno odobrila FIA. I snimak u 18.00 na HRT-u2.
     
  18. Esh

    Esh HWB

  19. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Re: F1 - Never ending thread

    Nisam gledao, cujem da je dobra utrka bila. Repriza u 1400 njemacki RTL. ;)
     
  20. nFare

    nFare Komšija

    Re: F1 - Never ending thread

    Utrka vrhunska, koja suprotnost u odnosu na proslu, pravi klasik. Nije mi hamilton bas razocarenje vozio je odlicno samo je Alonso vrhunski :D, svu su bili bas na limitu, dok je Webber po obicaju opet ispao debil, kako je prgav to je nevjerovatno ondje je imao i Hamiltona i Alonsa jer su se obojica prekocili tj. Alonso majstorski zatvara i ostaje prazan prostor unutra i on umjesto da ih prodje obojicu zapuca se u Hamiltona, tipicna situacija gdje se vidi ko nesto zna a ko je klown vozac.

    Kubica na apsolutnom limitu. :D