koje napajanje za 4870???

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Ludimedi, Jun 18, 2010.

  1. Ludimedi

    Ludimedi Aktivista

    koje bi napajanje bilo optimalno za 4870??
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    a koje su ostale komponente???
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    brandirano od 400-500 W, tipa SilverStone, CoolerMaster, OCZ itd.
     
  4. Ludimedi

    Ludimedi Aktivista

    ma normala sve....jel dovoljno 400w ovih brendirah za rezolucije do 1280*1024..
     
  5. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Ne zavisi ti potrosnja od rezolucije u kojoj igras. Neko brendirano od 400w bi moglo da radi posao, mada pod uslovom da nisi nesto drugo klokao. Imas u podforumu oglasi, decko prodaje povoljno OCZ StealthXStream 500W, za 80KM. To bi taman fino odgovaralo.
     
  6. skyzeR

    skyzeR Novi član

    600 W od codegena ce ti raditi sasvim ok, provjereno :).
    400 W je premalo...
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jao padobranca....600w degena je jadno i jadnije od 400w corsaira enermaxa seasonica pa preko silverstona fortrona CM-a itd.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Ma ovo je covjek namjerno napisao da izazove neku reakciju.
     
  9. GW

    GW Moderator

    Kojim si procedurama ovo utvrdio?
     
  10. skyzeR

    skyzeR Novi član

    Objasni mi onda kako je kod mene doticna kartica radila i vise nego dobro sa E8400 intelom...
     
  11. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Ne zavisi od rezolucije, tacno, nisam dobro objasnio, vec od igre do igre i od detalja u kojima se odredjena igra. Potrosnja u Crysisu ce biti poprilicna i u 1280x1024 ali naravno sa svim detaljima na very high/enthusiast i recimo 8xAA. Evo bas sam izvrtio Warhead i obrati paznju na zauzece GPU-a, 99%, a temperatura izasla na preko 70C i to za par minuta koliko je test trajao. kuler na pozamasnih 40%, i to sve u rezoluciji 1280x1024. tamo sa strane ima gadget sa krivuljom o zauzecu CPU-a, i vidi se da je i on radio, pa eto da kazem manje vise kao i kad test izvrtim u 1680x1050. Isto tako u 1680x1050 u istim podesavanjima, zauzece GPU-a bude isto 99%, sto znaci da je graficka tu i tamo skoro isto opterecena, ali daje slabije performanse jer je i rez veca, sto naravno ne znaci da vuce manje struje u tom trenutku :)

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    GW je htio reci da u odredjenoj mjeri ovisi i o rezoluciji. Makar 2%, ali ne moze se reci da ne ovisi.

    Jedno je opterecenje GPU-a od 99%, a drugo nacin na koji je opterecen. Svaka optimizirana aplikacija ce opteretiti GPU sa 99%, ali ne na isti nacin; zbog toga je recimo Furmark drugaciji od drugih testova, upravo zbog nacina na koji opterecuje GPU.
     
  13. GW

    GW Moderator

    Hvala lijepo. :D
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    LOL. Ali traziti preporuku za napajanje a pri tome reci necu igrati na prevelikoj rezi je mega LOL.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Treba poceti davati preporuke da ljudi ugase msn kad igraju, da ustede racun za struju ili nesto tako. Zatvorite explorer takodje, procesor vam dzaba trosi. Takodje smanji rezoluciju u windowsu, mozda ustedis koju KM na struju. :D :D

    Potrosnja vise zavisi koju igru igras nego o rezoluciji :) Pa neces kupovat napajanje koje ce biti iskoristeno 99.9%, pa ce ti prevagnut rezolucija :D

    Zakljucak: Moze ti izdrzati napajanje od 400W, ako neces koristit prevelik monitor i ako ces pazit koju igru igras jer je razlika u potrosnji e*pi W sto je priblizno 8-9W pri igranju na 1280x1024 i 1680x1050. :D :D

    Dajte ljudi moze nas ko ozbiljno shvatit :mrgreen:
     
  16. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    ja mislim da je razlika o,oooooooooooooooooooooooooooo1 W :smt005 sala,jedno pitanje za mavericka78 jel to test sa naklokanom 5850.
     
  17. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Jeste, mada nisu to neki Bog zna kakvi klokovi. Ima ih dosta koje idu i na 950 za svaki dan. Danas sam imao malo vise vremena pa sam uspio naci neke klokove koji su mi optimalni i za performanse i za normalnu temperaturu. Uz podizanje voltaze na 1.174v mi karta ide na 900/1200, sto je meni sasvim dovoljno, a uz to da mi i temperature idu u granicama normale (ispod 80C) uz podnosljivu buku sa kulerom na 40-42%.
    U Krizi onda dobijam u 1680x1050, 4XAA, enthusiast, DX9 nekih 42 fps, a u istim podesavanjima samo DX10, nesto malo preko 37 fps.
    Izvinjavam se za off!

    [​IMG] [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  18. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    E hvala imam istu karticu pa da se i ja malo pozabavim oc.