Procjena:Xbox 360 SLIM 250 gb

Discussion in 'Računari i komponente' started by skyzeR, Jun 29, 2010.

  1. skyzeR

    skyzeR Novi član

    Pozz, zanima me koliku bi cijenu mogao traziti za Xbox 360 slim 250 gb nov zapakovan, garancija godinu dana, iz Amerike.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    S obzirom da od te garancije nema nista, realna cijena bi bila trenutni kurs dolara u KM + tebi zarade nekih 100-150KM radi "napora" dostave u Evropu.
     
  3. Dexx

    Dexx Aktivista

    600-650KM

    A šta je sa garancijom sa novom konzolom ako je kupljena u evropi npr njemackoj/italiji?
    Da li ta vrijedi kod nas u BiH?
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Vrijedi tamo gdje kupljen, odnosno, nema veze sa BiH. Ako se neko moze zezati sa garancijama, neka je ostvari i u Americi.
     
  5. skyzeR

    skyzeR Novi član

    @Dexx
    600 KM? :) Sama konzola sa dostavom kosta 650 Km kad se preracuna u KM + carina nekih 100-200 KM, znaci sama konzola bez meni zarade dodje 850 KM, mislim da bi 1000 KM bila realna cijena, ali kolika je isplativnost...Cisto sumnjam da bi neko to ovdje kupio...
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Svaka cijena je ok pod uslovom da kupcu ponudis racune za konzolu, postarinu i carinu.
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija


    Problem je što su konzole kupljene u Americi NTSC, dok je u Europi PAL. Usput, slim u Njemačkoj košta 250 eura.

    http://www.gameswelt.de/news/47146-Xbox ... kannt.html
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Osim sto pojedine igre za Xbox nisu region free, racunaj i da napajanje koje dodje uz tu konzolu, za razliku od onog u PS3, ne mozes koristiti na 220V (eto odmah 80KM dodatne investicije). Tih 100-200KM carine mozes okaciti macku o rep sto se kaze, tako da ako na kraju dobijes 700KM udaraj se u guzicu jer si dobro prosao jer nikoga ne interesuje odakle je konzola dosla. Za 350€ mozes u Beogradu kupiti 250GB Elite Jasper konzolu, od provjerenog trgovca sa garancijom od 6 mjeseci, plus flesovan, plus sa "gratis" igrama i sto je najbitnije PAL 220V.
     
  9. Dexx

    Dexx Aktivista

    A ja gluposti...to samo microsoft moze

    @skyzeR ako si mislio nesto zaraditi apsolutno ti se ne isplati onda jer ti je neće niko kupiti, ljudi gledaju da što manje potroše, pogotovo kad je u pitanju novi model jos NTSC i kako rekoshe i struja i jos nije moguce fleshovati ga i mogu samo Region free i ntsc igre
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    a novu konzolu nije moguce flashovat, i trebat ce dugo vremena da to i postignu (pricao mi poznanik iz UK, frajer je bas priznat u sceni JTAG-a), MS je opasno zastitio DVD drive od modifikacija, tako da nista od dzabaluka igara (sad za sad) :)
     
  11. Dexx

    Dexx Aktivista

    Hehe ne slazem se sa Vedom ali ljudi odosmo malo OT, covjek je trazio procjenu, da se prebacimo na odgovarajuci thread ;)
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Dexx - Kako drugacije da ostvaris garanciju ako ne posaljes tamo gdje kupljena (ako u bih nema generalnu zastupnik ili nesto slicno) ?
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    190 ojra elite u Holandiji sa dve oridzi igre , nemas sta sumnjat ko ce to uzet neg neka budala
     
  14. Dexx

    Dexx Aktivista

    Pa koliko znam postoji zastupnik mircosofta u bih, što bih npr slao u Italiju konzolu kad ima ms kod nas, to je njihov produkt, npr sam kupio jednu plocu u Italiji a poslao na propravak preko ditributera u BiH tog proizvođača
     
  15. skyzeR

    skyzeR Novi član

    O boze sacuvaj na ovom forumu samo neko brise neke postove ko da nas posmatra fbi,csi,interpol...
    nvm...Ko bi uzeo?Mozdao onaj ko ne zeli da mu konzola buci ko motokultivator?
     
  16. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    [​IMG]

    et ti procjena :D a ti se snadji sam kolko hoces zaradit ;)
     
  17. gilla

    gilla Aktivista

    To se ne isplati. Inace sama konzola dodje ako bas hoces tacno 480KM. Jedino preko nekoga da ti donese u torbi ili ti da doneses. Ovako bi ti postom istina uzeli postarine debelih 100KM ako ne i vise da ne govorim o carini koliko bi ti zveznuli na toliki paket. Meni su znali na cipelarski paket(tene bile) puknuti po 45KM a i nisu nesto teske bile.

    Uglavnom uzet milju ne mozes sigurno. Ako mozes ovako preko nekoga da ti donese pa uvalit za nekih 650,700.