Pitanje za grafu...

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by edgsi, Jul 30, 2010.

  1. Looney

    Looney Komšija

    ...i malo je bila u rerni, nekih 7-8 minuta.
     
  2. efo

    efo Komšija

    8 :D

    ja iskreno mislim da ce ova grafa jos dugo zivjeti, pogotovo ako joj uspijem tempu spustit. ako smeta to sa rernom, nikom nista
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pošto "pc shoop"-a odavno nema u podforumu oglasi, jel ima neki sajt sad on ili jednostavno preko mobitela se jedino može saznati šta ima na stanju?
     
  4. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Imas ga na PIK-u....
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    http://www.pik.ba/profil/PCshooop/

    061/715186
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hvala, našao sam odmah.
     
  7. edgsi

    edgsi Aktivista

    8800GTS 640MB ~ 9600GT a nju sam imao pa bih sad nesto jace. A i ne bih uzeo reflow-ovanu grafu. Znam da postoji rizik sa bilo kojom polovnom grafom ali polovna-neispravna pa pecenjem 8-10 min. na cca 200 stepeni vracena u zivot je prevelik rizik. Povisoka je temperatura pa postoji sansa da prilikom obnavljanja losih lemova paralelno dolazi do slabljenja drugih sto bi joj neminovno smanjilo radni vijek...

    Ukoliko u skorije vrijeme ne nadjem nista vjerovatno cu uzeti 4870 od PCShooop-a. Vidim da je tu dosta clanova foruma uzelo od njega i cini mi se da ga niko ne kritikuje...
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nemas nista bolje u ovom trenutku od te HD4870.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    4870 za te pare kod Pcshooopa j etrenutno najbolja invensticija.Ta je karta jos uvijek pravo jaka i jos dugo ce se na njoj moci dobro igrati.Jedino ti treba kvalitetna napojna za nju.
     
  10. edgsi

    edgsi Aktivista

    PSU Thermaltake TR2-470W. Ostatak konfe: Athlon II x3 425, Gigabyte GA-MA770-DS3, RAM 2GB (ubrzo cu ubaciti jos 2GB), WD 500GB, LG DVD-RW.
    Mislim da bi trebalo ici na mojoj napojnoj...
     
  11. kaiser

    kaiser Aktivista

    kupi neku bolju napojnu, nije ti ta Bog zna sta.

    Edit: Imas povoljno CM-ove u UniExpertu i Plusu, kao i Corsair u Plusu
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije da je vrh kvalitete ali odradice posao.
     
  13. RaP

    RaP Komšija

    PSU Thermaltake TR2-470W odradice TT dobar posao, imao sam slicno napajanje i bio sam zadovoljan
     
  14. edgsi

    edgsi Aktivista

    Evo nasao sam u komsiluku SAPPHIRE HD 4870 512MB za 200KM. Jest da je polovna ali mogu je uzeti i testirati pa cu je vjerovatno uzeti. Javim vam kako ide na TT-u...
     
  15. RaP

    RaP Komšija

    Ma kako ce ici mora da ide neznam sta raja kenja toliko oko TT imao sam napajanje jaran ima slicno tvome i ide bez problema
     
  16. edgsi

    edgsi Aktivista

    Uzeta SAPPHIRE HD 4870 512MB GDDR5. Mislim da je moja PSU neki minimum za nju. Stavio vent na grafi rucno na 50%. Sve radi, igrao BF BC2 i L4D 2 i ide ko beba. Ali vent na procu se vrti ko lud. Prema Hardware Monitoru u load-u CPU dostigne 51°C i vent ide na 5869 rpm. Poprilicno glasan. Evo screenshot Hardware Monitora pa procijenite jel ovo ok. Znaci da li su u redu temperature, voltaze, rpm/temp?
    http://img844.imageshack.us/img844/8997/hm01.jpg

    EDIT:
    Na dodir se cini da se PSU poprilicno zagrijava u load-u. Sobna temperatura je oko 22°C.
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    previse je 5k rpm
    temperatura i proc i grafe je ok jedino malo disk 48 c kako si rasporedio vent
     
  18. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ako mislis na ventilaciju unutar kucista ima pri dnu prednje strane jedan vent 12cm koji uvlaci zrak i to je to.

    Da li je moguce da combo sa ovom grafom vuce dosta struje iz PSU koja se onda dosta zagrijava i grije CPU zbog kojeg se onda vrti njegov vent kao lud?
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    trebao bi stavit nesto da izbacuje i definitivno limitar trenutne ventilatore. vidi koja ti vrijednost odgovara zbog buke
     
  20. edgsi

    edgsi Aktivista

    Kako mislis da izvedem to?