Trazim novi laptop kompatibilan sa XP-om

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Stevie_Ray, Jul 19, 2010.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Trazim da kupim nov laptop sa 17" ekranom, min. 2GB rama, pristojim procesorom, 250GB disk, itd., ali da je provjereno dobar za XP-a, odnosno da iz prve ruke neko zna da je instalirao XP na njega, sa svim driverima.

    Molio bih za pomoc po tom pitanju, ne treba meni osobno, nego kolegi s posla.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sad je vec gotovo, kupljen HP Probook 4720s WD903EA (Core i3, HD4330, 2GB DDR3, 250GB HDD), valjda bude radilo, na oficijelnoj stranici postoje driveri za, koliko sam vidio sve uredjaje.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Ako bude problema javi pa cemo hackirati zajedno :)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kolega je poceo sa instalacijom XP-a, prvi problem je naravno bio AHCI mod, simptom: BSOD. :mrgreen:

    BIOS mu je bas fancy. :D
     
  5. kemal989

    kemal989 Novi član

  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Pa ako se pregrijava nek ga ocisti i promjeni pastu i vidi sta ce biti posle toga ...
    ostatak konfe i detalje vidim kasnije jer mi bičnet ne da van :lol:
     
  7. kemal989

    kemal989 Novi član

    Znaci nije sigurno da ce pregrijavanje prestati ako se promjeni pasta i ocisti.
    OK
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Po mom nekom skromnom misljenju , to ciscenje moze i pasta moze samo smanjit pregrijavanje na neki mali period al ono se vrati :/
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    PA ako ce koristiti za jednostavnije aplikacije, ciscenje i kakav cooler ispod laptopa bi vjerovatno rijesili problem, osim ako nesto nije istopljeno u samom laptopu zbog pregrijavanja.
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo ti moje iskustvo s laptopom Sony Vaio PCG-K35. Ovaj laptop sam dobio polovan, i iz USA je. Posto oni tamo ne mare mnogo za stare laptope, najcesce ih ne ciste i ne odrzavaju, a poslije samo kupe nov. Tako je ovaj radio godinu dana i sad kako je doslo ljeto poceo se gasiti nakon 10-15 min rada. Ja sam lijepo odnio u jedan servis u Lukavcu da mi ga ociste, i sad radi odlicno i tisi je. Nikakav ne koristim dodatni cooling pad trenutno, ali planiram kupiti.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zasto ga ti nisi otvorio? :D

    Ah da, nemas dobra iskustva sa otvaranjem stvari. (hint: HDD) :mrgreen:
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Otvorio sam laptop da vidim kakva je situacija, a posto je ocu bilo usput, on je to odnio i naplatili su mu samo bocu sa zrakom. U Tuzli nisam nasao da se doticna boca ima igdje kupiti. Posto se zna s vlasnikom imela, i posto su momci korektni, bio je tu dok su ga cistili, tako da nikakvih problema nije bilo.
    A sto se tice one situacije sa HDD, dosta sam napredovao od tada (hint: HDD vertical mod, upside down mod, DIY sastavljanje novog PC-a itd) :D
     
  13. GW

    GW Moderator

    Da se hoće efo ugledati na tebe. :D
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Mlad je jos i zelen. Ima vremena :D
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ta Toshiba i nije neka sreca, stara je ima vjerovatno ishabane hingeve i par nekih fabrickih nebuloza, moj savjet zaobidji al siroko
     
  16. GV

    GV Komšija

    Uz polovan laptop (i iz nepoznate ruke) dolaze i ,,potpuno novi '' problemi