Prodaja na Ebayu ?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by sale072, Aug 25, 2010.

  1. sale072

    sale072 Aktivista

    Nisam znao gdje da pitam, a nisam ništa našao na forumu pa me zanima da li je iko išta prodavao preko ebaya?

    Želim neke igre za konzolu da prodam na ebayu ono što me najviše brine je poštarina.. hoće li me zaklat pošta ako budem slao igre preko bare ( englesku, njemačku ?)
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    troskove postarine preuzima kupac, ne ti ;)
     
  3. sale072

    sale072 Aktivista

    Ma znam to...al nece je preuzet ako je 3000 km :D Pa me zanima je li iko upoznat koliko nam košta poštarina u daleke zemlje :D
     
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    Sigurno nije jeftino kao kod njih, tipa u Njemackoj ;)

    Ako nadjes neku pojeftinu soluciju, javni i meni :)
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Evo ti informacije...

    Pismo tesko oko 250g, poslano u susjednu nam hrvatsku me je koštalo oko 25KM i oko 40 minuta popunjavanjem tonu nekakvih uplatnica i cekanjem u redu.
    Grozota...

    A da ne kazem konzolu slati negdje dalje van BiH, zaista se ne isplati.

    A jos jedan problem je sto ne mozes primati paypal uplate.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ja sam slao malu kutiju cca 200-300gr u hong kong običnom poštom, dakle nije preporučeno i nisam dobio nikakvu potvrdu. to sam platio 8KM a da sam išao preporučeno najmanje 30-40KM.
     
  7. russ-co

    russ-co Komšija

    Inace imas www.bhp.ba


    a ako je igra manja od 100g onda ubaci u kovertu i dodje te ni 4KM obicno ili oko 7 preporuceno...to je mislim OK
     
  8. sale072

    sale072 Aktivista

    Ma htio nekih original igara za PS3 staviti na ebay.... znači da odustanem :(

    EDIT: evo našao sam neke cijene na stranici bh pošte jest da je pdf iz 2006. i kaže:

    RM Mali paket: od 501g do 1000g 10 KM
    NM Mali paket: od 10001g do 2000g 18 KM

    valjda je to to... original DVD igra nije teža od 200 300 grama ako se ne varam :/


    P.S. na paypal možemo mi iz BiH primati uplate ali ih ne možemo podići mogu ih potrošiti opet na neke druge stvari online ili prebaciti nekom u HR pa da mi on na račun te pare dalje proslijedi ;)
     
  9. pac

    pac Komšija

    Imati neki fazon preko moneybookers-a da sebi na racun uplatis pare. Imas temu o paypal-u i tu je neko objasnio kako ide.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Preko moneybookersa mozes uredo primati i dizati pare. Verifikacija racuna ide na taj nacin da ti skinu odredjeni iznos do nekih 2$, ti potvrdis koliko su ti sknuli i racun bude aktivan.
     
  11. kAcA

    kAcA Aktivista

    Imas na www.bhp.ba kalkulator cijena, mozes izabrati zemlju gdje saljes, nacin slanja i sve ostalo
     
  12. sale072

    sale072 Aktivista

    Ako im je dobar kalkulator oni nisu zdravi ispadne paket do 1kg 40 km :S

    Ima li kakvih privatnih kod nas firmi koje šalju ?
     
  13. JaLa

    JaLa Komšija

    Ima InterEuropa, DHL, InTime i jos neke.
     
  14. extibo

    extibo Komšija

    Ima jos FedEx i UPS.
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da, ja sam napomenuo da ne zelim preporuceno nego najjeftinijom mogucom metodom.
    Ali na šalteru mi rece da moram slati preporuceno jer su sad neke izmjene u zakonu i svaka posiljka se mora pregledati na carini, bla, bla.

    Svaki zaposlenik prica drugu pricu...

    @sale072
    Meni prijatelj pokusavao poslati pare na moj paypal racun ali javi mu se poruka da se pare ne mogu poslati jer ja nisam u listi država koje mogu primati novac preko paypal...wtf?
     
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Izvinite na OT, ali je li ovo provjereno? Ja sam prije probao primiti pare, nije moglo, da nema neka caka?

    Pogledaj ovu listu, samo mozemo slati pare:

    https://www.paypal.com/worldwide/
     
  17. kAcA

    kAcA Aktivista

    Pazi paket je bas paket pravih dimenzija (oni veci) i ne mozes manji napraviti i slati. Bolje je a i jeftinije slati kao pismo, imaju one velike fine koverte sa zastitom i tad ti je cijena do Njemacke za 1kg 26KM
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Vise puta prozvakano, novac ne mozes primati, osim u slucaju da ti se preko PayPal servisa nakon nekog konflikta ili od strane prodavaca "vrati" lova na karticu.
     
  19. sale072

    sale072 Aktivista


    Eee suuperr znači kada se šalje onom kuvertom zaštitnom onda je jeftinije.. superr