Nvidia Fermi [GT300]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Oct 1, 2009.

  1. Looney

    Looney Komšija

    Šuplja by Tale.
    Nema tog ko bi meni uskratio garanciju.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Onda se vidi da nemas iskustva sa nekim stvarima oko garancije...
     
  3. GW

    GW Moderator

    E tu se varaš Tale. Debelo. :D
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    moguce poznato ti je da se graficke salju proizvodjacu, nego utvrdi li proizvodjac da je grafa crkla zbog strujnog udara, loseg napajanja bye bye garancija druge nece dobiti sigurno..
     
  5. GW

    GW Moderator

    A ti misliš da oni plaćaju ljude da pregledaju kartice? :D
    Ne ide to tako.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma vise je nego ocigledno da Ingel nece da se zahebava sa reklamacijama jer nemaju "standardne" dobavljace kao ostali :). Tako da pokusavaju izbjeci reklamacije na bilo koji nacin.
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    Ovdje ima najviše istine.
     
  8. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    Na koje "standardne" dobavljače misliš?
     
  9. GW

    GW Moderator

    Standardni su standardni. Nisu "standardni".
    Bitni su "nestandardni" u ovom kontekstu.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa dobro bez obzira na sve
    prodati liku sa 400w MSI napojnom sa 13 A na 12v
    ATi 4850 je malo glupo, posto je vecina nasih Bosanskih kupaca (nisu svi geekovi kao GW), radi takvih oni se distanciraju od toga i kazu da je za neku graficku potrebna kvalitetnija napojna...
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    Hoces da kazes da mi neces prodati ferarijev motor dok ne vidis da ga imam u sta staviti ?

    Najveci bullshit svih vremena!!!
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ako nije u Ferarijovoj Karoseriji nemas garanciju na njega
     
  13. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    Ne kontam ovo: standardni, "standardni" i "nestandardni"
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Standardni su oni koji su sami distributeri ili kupuju robu od zvanicnog distributera, pa samim tim iza sebe imaju proizvođača koji pokriva reklamacije, i ne daju oni garanciju. Nestandardni dobavljači su oni koji kupe robu na rasprodaji u Rumuniji ili na "pijaci" u Njemačkoj, pa onda moraju sami pokrivati garanciju, te kod reklamacije gledaju da te "zeznu" na svaki mogući način, jer oni sami snose troškove. To je već naveliko prožvakana priča, i po samim uvjetima kupovine se zna na koji način firma posluje, bez upiranja prstom.
     
  15. hudi-Robin

    hudi-Robin Novi član

    koliko ja vidim Ingel je na zvaničnoj stranici Gainwarda označen kao distributer.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ingel jeste na zvanicnoj strani mnogih npr Sapphire i ostalo...
    Ali su poznati Bosanci sve češće donosili pokvarene graficke na povrat..pa je gospoda iz ingela utvrdila da su to inace problemi sa lošim napojnama....

    Imam iskustva da su mom jaranu u Genelecu uzeli na popravak pc-a zbog pada sistema vratili mu pc i rekli da su mu pinovi na LGA 775 Asus 5PK maticnoj od lezista procesora posavijani...i mozes misliti nije uspio da vrati granaciju na maticnoj, iako pc nije dirao....Ali je samo kupio maticnu i graficku u Genelecu..
    Vratili mu pc sa neispravnom maticnom onda je uzeo tada Abit IP 35 u Ingelu i danas dan je tu...

    Na kraju su mu rekli da bi mu uracunali garanciju da je sve komponente kod njih kupovao pa da su mu nalijepili onu naljepnicu protiv otvaranja...

    Recimo da je Ingel prekinuo saradnju sa nekima proizvodjacima bas zbog tih problema garacije

    Za Gainward
    http://www.gainward.de/main/wtb.php?cou ... &cate_id=1
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da vidio sam i za Scythe je Ingel zvanicni distributer. A to ih mozda i zeza sto su zvanicni distributeri. Nemaju posrednika pa im u slucaju reklamacije valja slati proizvod proizvodjacu, a ne kao ostali posredniku pa da se on dalje zeza. Na ovo sam i mislio kada sam ono napisao "standardni", nisam mislio nista nelegalno. Ali da su pomalo paranoicni u ingelu, jesu, i sam sam se uvjerio par puta.
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nema to veze gdje salju, troskove snosi proizvodjac ako je sve po PS-u. Logitech je jedan primjer kako bi to moglo funkcionisati. A nebi bilo lose da se vratimo na temu.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    meni su u genelecu zamijeli i napojnu i ram bez poblema a nisam kod njih kupio sve a jos sam kuci sastavaljao.
    jer prva napojna koju sam kod njih kupio je umrla doslovno ni zu comp ljudi bez problema zamijenili
    isto ram mi nije bio kompanibila sa ovom plocom opet mi dali drugi bez problema
     
  20. GW

    GW Moderator