Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Pa i do sada je kod eloba bilo na 24mjeseca ako uzmes njihov modem (ja sam kupio da nemoram imati nista sa njima ako mi pukne film, ali izgurao sam 3g)
    Ovo sto oni nude nema veze sa starim korisnicima, ovo moze potpisati i moja baba.
     
  2. daco87

    daco87 Aktivista

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    jel ko narucio novi paket od nas 'starih' korisnika?


    ps
    hocel ko kupiti stari modem :lol:
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Pa sta mislis da nece ovo motorolino sranje raditi na novim paketima.
     
  4. daco87

    daco87 Aktivista

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    kazu nece, valjda ne podrzava ono DOCSIS 3.0 sta god bilo. a valjda daju gratis nove na koristenje...
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Ovaj cu im odnijeti i omlatiti nekome o glavu garantujem to, uzeli su mi lopovi 120KM. za njega i ima nekome da glavu razbijem garant, mada nista niko nespominje na njihovoj stranici a tebao bi.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    ali ne razumijem to oko ugovora. ako sam korisnik već 3 godine, zašto novi ugovor da potpisujem?

    i otkud sad to da motorola modem neće raditi?
     
  7. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Ne kontam zasto su dole u dijelu gdje promovisu "Internet akciju" navedene druge brzine istoimenih paketa S, M, L i XL od onih u prvobitno najavljenih cjenovnika. M paket je 4MBiT, a pod internet akcijom navode da je to paket sa 6 MBit DL.

    Da li to znaci da ce nakon promotivnog perioda testiranja ukoliko se drugacije ne izjasnimo automatski da nas prebace na "L" paket koji je skuplji 10 KM, posto je u biti ovaj "L" 6 MBit-ni paket???
     
  8. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Pa 3 godine si bio korisnik ELOB-a, tj. sa njima si potpisao ugovor. Od 01.10. ne postoji vise "ELOB" nego samo "Telemach", znaci moras potpisati ugovor sa novom firmom :) Barem sam ja tako skontao....

    A ta Motorola, prema opisu proizvodjaca, ne podrzava DOCSIS 3.0 tehnologiju, pa ce vjerovatno se i morati mijenjati...
     
  9. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Mislim da cjenovnik "Internet akcija" vazi samo za one korisnike, koji potpisu ugovor sa Telemachom na 12 mjeseci, a onaj standardni cjenovnik je za one korisnike koji potpisu ugovor sa Telemachom na neodredjeno...
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    I sada treba cijeli grad da im trci na noge (cujem da su na stupu) da bi potpisivao ugovore, pa sto gospoda nebi poslala svoje radnike da zamijene modeme ako vec mora, i da potpisu nove ugovore, ja cu licno ovaj modem nekome dole razbiti od glavu garant, odrali su me ko majmuna i sada nevalja daj drugi pa ce opet tako za godinu dvije, ako mi daju drugi na koristenje nikada ga nece dobiti nazad garantujem im nego cu im vratiti ovaj stari pa neka se slikaju.
    Sta bi sada cijeli grad trebao da pravi nove ugovore za kablovsku tv jer to vise nije elob, pa oni nisu normalni.
    Stranice su im zesce sranje ko se snadje na njima treba ga postaviti za ministra telekomunikacija, toliko kontradiktornih i glupih informacija nisam u zivotu vidio nigdje.
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Eo provjerio, radit ce i docsis 2 modemi, samo za najjaca 2 paketa treba docsis 3 pa eto
     
  12. .ba

    .ba Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Sinoć sam poslao mail Elobu da želim od 1.10 preći na "S" paket bez ugovora na 12 mjeseci.Rekao sam i da me obavjeste da li se mora potpisivati ugovor ili se može i preko maila sve zavrsiti.Odgovor je:

    Poštovani, obavještenje će biti na našoj web adresi i na internom kanalu
    krajem mjeseca.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Znaci nepisi i cekaj da objave.
     
  14. stripiii

    stripiii Aktivista

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    I ja juce poslao mail i dobio identican odgovor.

    [​IMG]
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Hahaha, automatski odgovori :D Mrsko ljudima vise pojedinacno odgovarat :D De posaljite bilo sta da vidimo sta ce odgovorit :D
     
  16. stripiii

    stripiii Aktivista

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Evo i programske seme od 01.10.2010.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    ne vidim nigdje HD kanale? :/
     
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    koliko sam ja pročitao u novinama telemach je pravni nasljednik ovih firmi, dakle sva prava i obaveze koje su elob i ostali stekli, prelaze na telemach. dakle s tim i važeči ugovori s korisnicima.

    i ne kontam zašto ponovo novi ugovor ako je ovo gore napisano tačno (a trebalo bi da jeste po onom što se moglo pročitati u štampi i na netu), pa ne bih bio 3 godine na elobu da imam namjeru raskidati.

    i ako sam dobro shvatio sve što je napisano od mog zadnjeg posta, situacija za nas stare korisnike je sljedeća:

    - odmah od 1.10. možemo potpisati novi ugovor na 12 mjeseci i dobijamo npr. "M" paket (4mbps dl) po cijeni od 22km, da ili ne?

    - možemo i dalje koristiti postojeći motorola modem
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    i navodno od cetvrtka nece biti dns teglenja
     
  20. daco87

    daco87 Aktivista

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    a meni je jos staticka ip, samo se promijenila. kad sam skopcao ps3 moro sam manuelno unijet nece na auto obtain. komp je postavljen na auto al uvijek istu dodijeli i kada reset modem...
    jel i vama staticka?

    edit:
    nevezano za gornji tok teme :lol: