Racunar ne izbacuje sliku ni bios

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by davles, Nov 1, 2010.

  1. davles

    davles Novi član

    Pokusao sam dosta toga te te vise nemam ideja.Dobro bi mi dosao jos kakav savjet.
    Racunar je stariji P4 bios je award.Mijenjao sam hdd,memoriju, graficku,iskljucivao komponente po jednu ali dzaba,slike nema pa nema.Jednom se cak bio upalio i podigao sistem ali nakon gasenja opet ista prica.Na ploci nema napuhanih kondenzatora.Svi ventilatori rade kao i ona signalna lampica na ploci.Ne proizvodi nikakav zvuk pri paljenju,bez obzira da li sam koju komponentu izvadio.Procesor je i dalje hladan bez obzira da li sam skinuo ventilator sa njega,da li bi se on odmah trebao poceti grijati pri paljenju.Ni ona dugmad za paljenje i reset nece da reaguju,te kad se upali nemoze se na njima na silu ugasit ili resetovat ...
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    nemoj ti puno eksperminetisati sa tim bez kulera...
    dalje provjeri napojnu ako nije ona onda je matična jer si sve ostalo mijenjao
    i provjeri da li imas onaj zvucnik za pistanje, jer ako nemas nece ni pištati
     
  3. davles

    davles Novi član

    Mjenjao sam i napojnu,ista stvar.Dakle jos samo nisam mjenjao procesor.
     
  4. System_X

    System_X Aktivista

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. davles

    davles Novi član

    Nije druze nista promijenilo boju,svi su normalno crni okolo,a odozgo sivi.
     
  6. System_X

    System_X Aktivista

    pogledaj matičnu ploču odzada, vidi ima li igdje korozije, nju ces prepoznat po bijelim tragovima na ploči. negdje ti matična ploča šteka. Ako možes daj mi model ploče i uslikaj to sve da valja. Sve se da popravit ukoliko naravno ploča nije bila izložena nekom strujnom udaru statičkom ili iz strujne mreže.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Clear cmos? Izvadi cpu pa ga ponovo stavi, pregledaj da nisi koji pin savio. :)
     
  8. davles

    davles Novi član

  9. selvin

    selvin Moderator

    A koji cpu?
     
  10. davles

    davles Novi član

    CPU je intel pentium 4, 3 GHZ.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ima slicne simptome kad ne podrzava cpu, ali taj je podrzan sigurno. Probaj sa drugim cpu-om, lakse ti je nego probat drugu plocu, ali opet tesko da je cpu pokvaren.
     
  12. davles

    davles Novi član

    Stavljao sam vec neki celeron i nista se ne desava sve isto.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Pa eto, onda ti jedino ostane da zamijenis plocu :) Izgleda da si sve izmijenjao ostalo.
     
  14. davles

    davles Novi član

    Po svoj prilici da ce tako i biti.
     
  15. System_X

    System_X Aktivista

    Mijenjaj ploču. Dobro je rekao selvin. Ako nista od navedenog na njoj nema da vidis sto bi moglo biti uzrok kvara onda je ploča mrtva.
     
  16. davles

    davles Novi član

    Ova ploca je luda,izvadio sam bateriju i iskljucio iz struje na 12 sati i sad sve radi normalno,pali iz prve,cak se i beep cuje,imate li kakav komentar na ovo??? Ja nemogu da ukontam.Tesko mi je do ploce doc jer racunar nije moj,a vlasnik bas i ne bi mjenjao plocu jer mu je kao konfa slaba...
     
  17. System_X

    System_X Aktivista

  18. GW

    GW Moderator

    Ništa ti nepoznati programi. Linx ili OCCT je jedino što valja.
     
  19. System_X

    System_X Aktivista

    WinStress nije nepoznat http://www.uxd.com/, godinama se firma bavi proizvodnjom testnog softvera koji mi koristimo u servisu, a i OCCT isto tako preporucujem samo sto on nema dodatno sučelje za testiranje mreže, HDD-a, CD-ROM-a, kao i Open GL tekstura. Uz dužno poštovanje za Linx nikad čuo, ali isti princip kao i OCCT. :wink:
     
  20. GW

    GW Moderator

    Hajde baci jedan link za taj softver da probam. Ovaj gore ne valja.