Racunar ne izbacuje sliku ni bios

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by davles, Nov 1, 2010.

  1. System_X

    System_X Aktivista

    Editovan post. Procitati pravila.
    Moderator
     
  2. davles

    davles Novi član

    Ma ni na kraj pameti mi nije bilo da skidam bateriju na 12 sati,jer sam vidio i dosta komentara na tu temu da je dosta i 30 sekundi, no hajd reko da probam,i eto upali.Evo confa radi vec 10 sati neprestano.Sad cu skinut jedan od ovih programa pa cu i to testirat.Hvala vam na pomoci u svakom slucaju...
     
  3. System_X

    System_X Aktivista


    Dobro ga istestiraj. Moze biti da ti se u BIOS-u nešto u postavkama pomiješalo. Skini i ovaj program ako ti je XP na računaru http://www.bleepingcomputer.com/download/anti-virus/combofix a ako je Vista ili Win7 ovaj: http://www.malwarebytes.org/. Skeniraj da moza nemas koji Virus ili Trojan koji ti je upao u BIOS.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Baš i kako sam mislio, ovaj softver je beskoristan. Ti ako misliš da je ovo neki težak test za računar, debelo se varaš. Prije će računar pasti na instalaciji Windowsa nego na ovom testu iz 2003 godine. Smiješno. :lol:
     
  5. System_X

    System_X Aktivista

    Tebi mozda jeste beskoristan, ja ga koristim i sa njim sa uspio otkriti bezbroj kvarova na konfiguracijama Kao što su i5 i AMD X2. Svakom svoje prijatelju. :wink:
     
  6. GW

    GW Moderator

    De mi objasni kako si to uspio sa ovim...Jel računar zablokira kad ga sa ovim opteretiš ili šta?
     
  7. GW

    GW Moderator

    Izgleda da ti nije pomogao sa ovom Gigabyte pločom...
    Mora da ne podržava socket 775. :D
     
  8. System_X

    System_X Aktivista

    Opteretiš ga 100% sa ovim i pustiš mu još neki video, pa ćeš vidjeti kako računar reagira. Lako se tebi ismijavat, izgleda da si baš neki pametni koji zna svoj zanat. :lol:
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    :smt005 ovog GW-a ne bih mijenjao za vreću dukata...
     
  10. GW

    GW Moderator

  11. System_X

    System_X Aktivista


    Šta pokušavaš ti sa svojim izjavama? Mene da isprovociraš ili što? Izbacuj ti koliko hoćeš slika i šta hoćeš. Vrijeme će pokazati svoje, a ja se nadam da će se kao i inače sa svakim naši putevi znanja kad tad susresti pa ćemo vidjeti ko zna a ko nezna. Lijep pozdrav. :smt023
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    pa na ironiju oko Gigabyte ploce sam se i nasmijao :D
    ali nema veze, oprosteno ti je :smt007
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Opustite se malo.
     
  14. GW

    GW Moderator

    Evo rezultata na brzinu...
    Prvo idle temperature:
    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    Zatim winstress temperature:
    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    I na kraju OCCT + Everest disk stress:
    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    Sve je jasno, samo da još napomenem da se winstress srušio nekih 7 puta u 10 minuta što nije neko izneneđenje jer je zadnja verzija programa izašla 2003. godine. Eto majstore, objasni ovo.
     
  15. System_X

    System_X Aktivista

    Kao prvo testiraš temperaturu i voltažu sa Everestom koji ima latencije u odnosu na BIOS 10-15%. A kao drugo sada ti ja izbacim rezultate mog testiranja pa ćeš vidjeti rezultate. Treće, kako to da se tebi ruši winstress a meni nikad nije? I četvrto, jarane, ja nisam rekao da je OCCT loš alat za testiranje, već kako nema neke alate za testiranje ostalog hardwera. OCCT je odličan u testiranju CPU-a, GPU-a, PSU-a..... a šta je sa oslatilm hardverom, mreža, CD-ROM, HDD, RAM, FPU, COM portova etc.....?
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ja mislim da ste obojca pod nekim bespotrebnim stresom.. :smt006
    a System_X dirnuo si mi GW-a gdje ga najvise boli tj. u njegove stručne sposobnosti...a to se ne smije, zar nisi čitao u pravilima foruma posebna stavka 34b. samo za GW-a rezervisano.
     
  17. GW

    GW Moderator

    Voltaže uopće nisu na slici, a i rečenica nema smisla. Vidim da na znaš šta znači riječ latencija.
    Dalje, pitao sam te da objasniš moje rezultate, ti ih ne znaš objasniti i zato hoćeš da stavljaš svoje.
    Winstress mi se ruši, ako hoćeš slike reci pa ću staviti. OS je win7 pro 64bit.
    Što se tiče testiranja ostalog hardvera...
    - mrežnu karticu staviš u ispravan računar, spojiš se na LAN, otvoriš google i to je to, ne trebaš čekati sat vremena...
    - optika - staviš u ispravan računar, pročitaš cd, pročitaš dvd, spržiš cd, spržiš dvd i znaćeš
    - HDD - hdtune,spinrite i alati proizvođača
    - RAM - Memtest, OCCT
    - FPU - OCCT,linx
    - COM portovi - priključiš neki uređaj i probaš...
    Ovo je samo onako na prvu ruku. Metoda ima dosta, sve zavisi koliko vremena imaš...
    Poenta je da taj softver testira sve a ne valja ništa. Zadnja verzija iz 2003. godine.
     
  18. System_X

    System_X Aktivista

    OCCT v3.1.0 + SpeedFan

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us


    Winstress ver.1.5 + SpeedFan

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us


    I samo za tvoju informaciju, idi na stranicu proizvođača winstress-a pa se informiraj da li ima nova verzija istog programa. :smt012
     
  19. System_X

    System_X Aktivista


    OK, vidim druže broz da si se bas nabrijao samnom prepucavat oko stručnih pojmova. Pogledaj malo sta ti sve mjeri everst i kako ti mjeri. Neznam u kakvom si ti šoubizu ali vidim da si voljan da nebulozama bacas oko sebe.Tvoje rezultate sam objasnio i da si procitao vidio bi da ti everest nemjeri kako treba niti ce ikada mjeriti kako treba temperature i ostale podatke iz hardverskih resursa. Istu ovakvu konfiguraciju kao u tebe cu sutra na poslu sklopiti pa je ponovo testirati i testovi idu na ovaj forum. Ali u svakom slucaju ti svoj posao i svoj alat u ruke a ja svoj. Toliko od mene.
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Samo da ti kazem da je SpeedFan smece od programa sto se tice ocitavanja temperatura i da dosta laže..kako znam
    OCCT je najbolji test za opterećenje CPU-a a Furmark GPU-a...