Racunar ne izbacuje sliku ni bios

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by davles, Nov 1, 2010.

  1. GW

    GW Moderator

    De mi navedi detaljne postavke tog testiranja. KOliko si dugo vrtio test sa jednim i sa drugim programom? Koliko je pauze bilo između?
    I gdje si vidio uopće moje komponente? Kako ćeš sastaviti isti računar?
     
  2. System_X

    System_X Aktivista

    To sam i htjeo sa ovim prilogom pokazat, da inače softverski alati nemogu točno izmjerit temp i ostale hardwerske podatke kako treba pa tako i speed fan i everest. Najbolji monitoring temp ide uživo (npr. infracrvenim toplomjerom ili digitalnim senzorima koji se direktno stavljaju na određenu komponentu. Da korigujem riječ iz predprošlog posta latencija (inače bi me kolega zajeb :wink: ) diferencija sam mislio napisat i sa time sam mislio da je rezultat softvera temp. daleko od onog sto bi neki hardverski alat pokazao. Lijep pozdrav!
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @System_X
    Kad dodjes na specijalizovan forum poput ovog, trebas imati na umu da tu ima ljudi koji znaju o cemu pricaju, i isto tako upucenijih od tebe. Postoji razlog zbog kojeg su occt, linx, orthos itd popularni programi ne na ovom forumu, nego u bilo kojoj zajednici entuzijasta i overclockera. Iskren da budem, nikad do ove teme nisam cuo za winstress (mozda jesam, ali se ne sjecam sto dovoljno govori o znacaju programa), a "u poslu" sam vec dugo. Taj program neces ni u jednoj download sekciji na bilo kojem referentnom sajtu, sto dodaje u prilog recenom.

    @GW i ostali
    Red je da nove clanove docekamo s malo manje nervoze. I ja imam rage epizode, ali potrudite se malo.
     
  4. System_X

    System_X Aktivista


    CPU: OCCT Test type: Infinite
    Custom test duration: 30 min
    Test Mode: Large Data Set
    Priority: HIGH
    Hyperthreading: Enabled

    Winstress: Degree of Windows Load: 100%
    Tests to run: ALL
    Top of the Windows Resources Load 99%
    Testtime: 30min

    A za tvoju mašineriju imam slično:

    Asus P7H57D-V EVO, Gainward GeForce® GT430 1024MB DDR3, Western Digital Caviar Green 80GB i stavicemo jedno 4GB Apacer DDR3-1333
     
  5. System_X

    System_X Aktivista

    Da budem iskren ja nisam favorizirao ovaj alat winstress, nego sam ga samo naveo kao alternativu u odnosu na ove popularinije koje i sam koristim, sto se iz navedenog moze vidjeti u pisanim oblicima na ovom forumu. Uvijek sam otvoren za nove prijedloge i slažem se sa nekim ko ima vise znanja od mene a ne ko ce me namjerno provoricati i navoditi da se takmičim, sto uopće nije u mojoj volji. Jednostavno cu zavrsiti ovu temu i neka ostane na ovome. Za kolegu GW, samo da kazem da nije bila moja namjera postavljati tvoje znanje u pitanje. 24 Sata sam od samog učlanjenja na ovom forumu i stalno pratim i nastojim pomoc svakom kome mogu. Eto nadam se da neces zamjeriti na necemu.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Ne zamjeram ti ja ništa, samo što nekad moram prozvati nekoga kad piše netačne informacije. U cilju toga...

    Digitalni termalni senzori imaju u svakom novijem procesoru. Ne moraš ih stavljati na procesor, već su unutra.
    Svi moderni softveri tipa realtemp, everest, occt,speedfan prikazuju praktično iste temperature komponenti tako da ni tvoja ni Taletova tvrdnja ne stoji.
    Evo dokaz:
    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    Nadam se da mi sad vjeruješ i da ćeš prestati koristiti taj softver.
     
  7. System_X

    System_X Aktivista

    OK, uvjerio si me sada sa ovim zadnjim postom. Mogli smo odmah tako. :wink: Hvala na savjetu i zasigurno izbacujem ovaj alat iz upotrebe.
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Update sa 4.40 na 4.41 se čekao od Decembra 2009 do Septembra 2010 i u posljednja dva mjeseca su poceli da se malo aktivnije bave update tog programa..
    a ja imam svoje razloge, zasto kazem za speed fan, desava se cesto da neke starije verzije miješaju senzore pa tako dobijas pogresan dojam temperature...
     
  9. GW

    GW Moderator

    Piše fino "moderni". Dakle zadnje verzije.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    svašta vamo rečeno... u domeni servisa, možemo napunit roflmao dva ekrana fullhd reze :D
     
  11. GW

    GW Moderator

    Prije sam ovakve stvari bacao u roflmao ali mi Enis zabranio pa ne smijem. :D
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    enis je uvijek bio tvrd oko takvih odluka, ja sam doduše meHkši :D :D