Laptop (čišćenje)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by sgtPepper, Nov 7, 2010.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    U pitanju je MSI EX623X laptop, previše se hladnjak čuje, a i samim tim se zagrijava više nego što bi trebalo. Zagrijavanje doduše nije došlo do te tačke kada se laptop gasi, ali ako nastavi ovako mislim da će i doći.
    Interesuje me samo ima li negdje dobro uputstvo kako generalno laptop očistiti, jer sam ga otvarao, ali nikako ne vidim gdje je to prašina ušla. Ako ne preporučujete da ovo sam radim, onda bi mi dobro došla preporuka nekog servisa ali da je cijena razumna, jer mislim da servis čišćenje laptopa i eventualna promjena termalne paste ne bi trebao koštati preko 25/30 KM.
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Gdje si kupio lap ?
     
  3. Pasha

    Pasha Komšija

    Ja usisivačem to uradim i bude kao nov.
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    U Plusu.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Jbg da si kod nas djaba bi ti to odradili ali jbg.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pa gdje je to kod vas, i koliko košta :D ?
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Tuzla Genelec 20 KM + Pdv ali to ti je podaleko da bi ti se isplatilo.
     
  8. adisC

    adisC Novi član

    U ComTrade-u mislim da je cijena oko 20/25 KM. Ja imam asus-ov laptop i imao sam isti problem otvorio sam ga sam, i snimio cooler jer se izmedju njega i onog otvora gdje izbacuje zrak bilo nakupilo prasine skoro da je zacepljeno bilo. Samo sam to ocistio i opet je sve ok.

    Lijep pozdrav Adis
     
  9. kAcA

    kAcA Aktivista

    Mozes to i sam, nije tesko. Na Aceru se samo odvrne par sarafa
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    msi ne mozes otvoriti a da ne poderes one warranty void naljepnice
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    apdejt od vaseg geneleca i pojedinih servisera mi se kosa dize na glavi
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    A kakvo je stanje u Ingelu?
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    skoro sam im nosio , djaba mi ocistili laptop samo pastu naplatili . za 3 sata ;)
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Kada se ne znas obratiti na pravu adresu :)
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jest vala ima vam onih novih radnika koji ne znaju nas stare musterije :D. Neki dan reklamiro hdd koji sam kupio dan prije i ceko 3-4 dana za zamjenu. I konacno naidjoh dole u servisu na aida (cini mi se da se tako zove) i odma mi zamjeni :).
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Je li ti se konstantno povecava brzina venta kada pokrenes cak i browser, pa se smanji, otvoris stranicu poveca se i tako u nedogled ? Kolega ima taj problem godinu dana, ne znam je li model kao kod tebe, cisti ga, bude uredu, za mjesec opet isto. Nisu nesto dobro uradili izgleda, pa se nakupi brzo, a valjda ces ti rijesiti problem :)
     
  17. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Upravo je takav slučaj. Prošle godine odnio u Plus, lafo imao garanciju, nisam mogao da dignem sistem zbog pregrijavanja, naplatili mi i dizanje sistema i čišćenje, a bilo u roku garancije, ne mogu da se još dozovem zašto sam im platio. Poslije možda dva mjeseca opet isti problem.
     
  18. Looney

    Looney Komšija

    Vjerovatno si platio zato što navedeno ne spada u garanciju.
     
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pa kako god, trebali su reći, odnio sam im laptop zato što se grijao i nije mogao nikako da učita OS što definitivno spada u garanciju, a oni instalirali sistem bez ikakvog pitanja mene i naplatili, plus što sam na Ilidžu četiri puta išao do one pumpe gore gdje im je servis, da Bog sačuva kako sam se nahodao. Od tada nisam ništa uzeo iz Plusa, negativno iskustvo definitivno , još kada su rekli 60 KM, nikad prežalit neću što sam platio.
     
  20. Looney

    Looney Komšija

    To što ti nisu rekli i što su bilo šta radili bez da te pitaju tj. da ti objasne šta i kako, je definitivno njihova krivica i tako se ne bi trebalo raditi.