Linux? Anyone?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by BiceBolje, Aug 6, 2005.

  1. phactor

    phactor Novi član

    ...ako nekom treba mogu upload SUSE Linux 9 Bible i SUSE Linux 9.3 For Dummie???
     
  2. monK

    monK Komšija

    Ima li neka distribucija na kojoj može raditi Cubase, Reaktor, Sonar, Reason i Traktor...Googlao sam, znam da nema, a imam osjećaj da ne tražim previše...
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Svaka dala za phactor!

    Ja sam inače mlad, pa ima vremena da učim, i naučicu.
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Koliko je MB taj SuSE Linux for Dummie? Danas (sam) napokon dobio ADSL i postajem sve više i više fukara, sve dadoh u računare.

    [email protected]
     
  5. Hells

    Hells Aktivista

    ja sam knopix koristio,cini mi se vrlo odlicno,al et,nisam ostavio!! iako je super,sigurno nisam zbog igrica itd.
     
  6. phactor

    phactor Novi član

    ...nekih 20MB mislim, pogledechu pa upload, pa kad stignes skini ;)...
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Eh, slučajno nabasa na nekom ftp serveru pa sam skinuo, nema problema, hvala u svakom slučaju. Udarno!
     
  8. [tota]

    [tota] Aktivista

    Evo i ja duze vrijeme razmisljam o linuxu.
    Nisam razmisljao o toj opciji da narucim besplatno Ubuntu cd-ove sa njihove stranice jer sam smatrao da nikad nece doci jer u nas ako nesto ne radi to je posta.
    Iron Maiden koliko ti je doslo postarine platiti?
    Exman i ostali jeste li vi narucivali cd-ove sa distribucije.linux.org?
    Vidim nemaju ubuntu, ali najvjerovatnije cu naruciti Suse 9.3.
    Ima li neko drugi prijedlog mozda Fedora Core???
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    dzabe doslo u debeloj koverti, jos mi donio postar na vrata. meni se pravo svidio ovaj Linux a nije nesto ni ogromna instalacija - oko 1.5GB. imas nekoliko verzija za razlicite platforme - ja za svaku po dva narucio. pored ubuntua SuSe je super os.
     
  10. [tota]

    [tota] Aktivista

    Ovako bi li kako mogao dobiti jedan CD od tebe Iron Maiden (ubuntu)
    Treba mi za K7 platformu, jedan CD ako mozes sprziti, poslati na adresu dogovorimo se preko MSN-a, a ja ti posaljem neznam ako pare ili prazan CD.
    Ako se ne varam ISO je negdje oko 600MB.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    posto sam ih narucio nekoliko za K7 platformu, moram vidjeti imam li viska da dzaba ne przim. posalji mi adresu u private message, ali nista ne obecavam.
     
  12. monK

    monK Komšija

    Hajde mi pojasni ovo malo...

    jesi uspio skužiti mogućnosti verzija i to...ali u nekom praktičnom radu...kako je raditi na Linuxu...
     
  13. [tota]

    [tota] Aktivista

    Valjda misli na Live CD i na install (tj. obični CD).
    Dobro je uzeti Live CD prije instalacije distribucije da vidis radi li sve, ima li problema sa hardware-om i da vidis kakva je sama distribucija.
     
  14. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Zna li ko objasniti kako se instalira program na Linux. Ja sam koristio Vecot Linux SOHO5, a prije toga SUSE 8, Peanut Linux 9 i jos nekoliko te QNX - koji slovi da nije linux nego neki microsistemi i bla bla....

    Kada dobijete instalaciju za linux dojde ne kompajliran program (tako bar piše) vec se uz neke kombande izvrši kompajliranje programa (tako se bolje prilagodi sistemu !?) i onda se uz dodatne komande izvrsi test instalacije pa instalacije... no meni nije pošlo za rukom. Pošto sam tanjih zivaca (kogabriga za to) i nisam ima vremena da dalje prckam odustao sam... jer sam silno zelio da obogatim softwearom svoj Linux OS.

    Ako ima iko iskustva na Live primjeru da pojasni BUJRUM!!!

    EDIT: PS.: SAmo mogu reci da su sve distribucije manje vise, vizelno i donekle funkcionalno, iste jer koriste KDE, IceWIn i slicna zajednicka okruzenja.. tako ko zbog toga mijenja linuxe badava trosi vrijeme. Vazan je kernel jer se programi instaliraju i stabilno rade ovisno o vasem kernelu... zato pazite na sta se odlucite... manje poznati UNIX GUI OS-ovi posuduju pojedine dijelove koda od jacih i to naglase i tako to ide...