Need For Speed Hot Pursuit

Discussion in 'Igre i konzole' started by MadbaLL, Nov 2, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Jaran instalirao na konfu sa C2D na 3ghz i OC 8500 GT ide na medium oko 40 fps-a igra prelijepo izgleda
    znaci nije zahtjevna...
    Klasicna arkada slicna prvom HP
    4850 je tjera na 60fps-a zakucano..
    mane: ne mozes forsirati AA i AF
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    To su mane Catalysta a ne igre.Dok sam imao HD4 seriju nikad mi nije poslo za rukom da isforsiram AA AF ili Vsync kod HD5 rade AA i AF al Vsync i dalje ne,
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: Novi NFS==??

    možeš forsirati preko nvidia control panel postavki. eh sad da li ima efekta u igri, to je već pitanje :).
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Rekao je Vedo vec gore da ne pomaze ni to...
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Novi NFS==??

    Ma igra je top :) Napokon stari NFS . Raja kukala kad je izlazio U1 i 2 i ostali NFS da im je stari filing , sad kad je izasao hoce GTR :lol: Obavezno isprobat , kome se ne svidi licno pare vracam :lol:
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Otvorio CCC, odvrnuo super-sampling AA na 8x, ni mukajet :lol:
     
  7. elvedin89

    elvedin89 Aktivista

    Dali je ovo Dovoljno za igrati NFS Hot Pursuit jes da sam ga probo vec i radi i neradi dobro pa evo sad dole PC Spec:

    AMD Athlon II X2 240 @ 2.8Ghz Overklokovan na 3.2GHz
    2GB DDR2 800MHz Overklokovan na 940MHz
    ATI Radeon HD 4670 512MB GDDR4
    Windows 7 ultimate x64
    Maticna ploca:ASUS M3A78-CM

    e sad vako ide belaj. kad pokrenem igru ide normalno i na nekim djelovima uspori igra i ponovo krene normalno i ponovo tako. konto sam da je do detalja sto su povecani igram ga na 1600x1200 i sve ostale gluposti popaljene i ide oko 45 frejmova i na tim djelovima dje uspori igra spane na 19 frejmova onda sam smanjio detalje skroz na low sve pogasio sjenke itd i rez na 800x600 i dalje isti belaj ponovo usporava onda sam mislio da je do OC pa sam sve vratio na default i graficku deklokovo i ponovo isto i kad sam provjeravo na taskmanager vuce mi 50 posto CPU i 1.5GB rama al mi je jedan kor skako do vrha a drugi je do pola skako tamo na onome CPU history u taskmanager.Sad me interesuje dali je PC nedovljno jak ili je do igre nesto
     
  8. metallac

    metallac Aktivista

    Re: Novi NFS==??

    NFS ko NFS ništa posebno.... :D Osjećaj brzine nikakav :D
     
  9. JaLa

    JaLa Komšija

    Re: Novi NFS==??

    da li vrijedi potrositi pare na NFS serijale :)
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Imas scena zahtjevnih kad se vozis offroad kroz onu prašinetinu gdje meni fps skine na nekih 40
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jeli ko probao igru. Čini se odlična.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Treba praviti novi thread za nove NFS igre, posto ih EA nekako najavi par u svega par mjeseci pa se u onoj "generalnoj NFS temi" vise ne zna o kojoj se igri prica. Na primjer, samo dan nakon sto je izasao Hot Pursuit, izasao je i teaser za Shift 2.

    Par recenzija za Hot Pursuit:

    * 1up: http://www.1up.com/do/reviewPage?cId=3182390&p=4
    * GameInformer: http://gameinformer.com/games/need_for_ ... rsuit.aspx
    * GameSpy: http://xbox360.gamespy.com/xbox-360/nee ... 248p1.html
    * IGN: http://xbox360.ign.com/articles/113/1133106p1.html

    Napominjem da je vecina recenzija sa Xboxa, sa ove liste je samo GameInformer za PC.
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Solidna arkada, nista fenomenalno ali vrijedi odigrati...
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    meni je samo shega sto svaku okuku uzimas u driftu, nema 'normalnog' skretanja..
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma ne treba ti kocnica nikako, malo pustis gas ako je bas jaca krivina i "zabacis" auto kroz nju, sa pisljivim Boxter-om se ne spustim ispod 180-200km/h citavu utrku...
     
  16. metallac

    metallac Aktivista

    Meni je glupo što navodno ideš npr. 270 na sat i okolo se diviš kako igra izgleda... Da je sreće pri toj brzini ne bi vidio ni krivinu a kamoli okolinu...
     
  17. extibo

    extibo Komšija

    Ne znam cemu bitchanje. NFS nije i nikada nece biti simulacija. Meni je ovaj dio odlican i podsjeca me na stari, dobri NFS: High Stakes.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    ja se nadam da je vozni park ko na NFS III:Hot Pursuit :)
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    Meni se stvarno svidjela, pogotovu ona utrka sa Veyron-om i "starome" McLaren F1 iz jos starije NFS dvice :mrgreen:
    Inace, potrebno je napomenuti da se ovoga puta Criterion games pobrinuo da igra, odnosno ponašanje vozila, ne bude baš "onoliko" arkada koliko smo navikli od serijala generalno, vec je nesto izmedju arkade (Burnout Paradise) i simulacije (Test Drive) a uz to da je DICE bio zaduzen za okolni svijet i staze, tako da je igra stvarno jedna od boljih (po meni odmah poslije Shift-a) iz serijala! :wink:
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    instaliro sam i ja ovo cudo :) grafika fino izgleda, nema sta... odvezo onu prvu stazu, s pocetka bio zadnji, onda negdje treci, i pred sam kraj ova dvojica kao da usporise, i ja odjednom prvi :smt005 :smt005 cini mi se, kao da se u krivine moze uci sa gasom do daske, i da sve bude ok :)