Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Proradilo, kontaktirali me da ponovo podesimo postavke jer su nesto radili na serveru i sad je sve ok.
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    O kojem mailu ti tacno govoris??Je li ima neki od samog providera i ako da gdje se postavke dobiju i koji je uopste mail??
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Mail adresa koju sam dobio (kreirao) prije par godina dok sam bio na Elobu, taj sam koristio za sve dok nije prestao raditi, e sada opet radi.
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Ok,ja kontao da nije od Telemach-a jer znam da o tome nisam nikakav info dobio
     
  5. nuclear.dwg

    nuclear.dwg Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Problemi sa Telemachom su se počeli nazirati.Svako veče dobivam (a ima još korisnika, po čitanju sa drugih foruma) prepolovljenu brzinu u periodu od 18 do 23 sata prosječno.Speedtest,obični dowload,youtube itd. sve ide na pola brzine.Ovako je već dobrih 7 dana.U jutarnjim satima je sve uredu.Pošto se Telemach i dalje širi/prima nove korisnike problemi se samo mogu povećavati.
     
  6. pac

    pac Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Licno nemam tih problema download uvijek konstantan ok 470-500kb/s.
     
  7. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Imao slicnih, nazovimo ih, "problema", prije svega oko youtube-a! Konkretno kada gledam klip uz simultani download dodje do prekida, a kada ga pocnem klasicno skidati preko "Keep-tube" add-on-a u kombinaciji sa "DownThemAll!" brzina iznosi gotovo uvijek preko 80% bandwidth-a (>500KB/s)! A u vezi "prepolovljene" brzine, mislim da i sa 2Mbit-a (a pogtovu 3Mbit-a) mozes bez problema gledati video na jubitu (480p) :wink:
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Meni sve ok,nikakvih problema do sada.Lokacija Stari g.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    užas od telemacha zadnjih nekoliko dana. iza 6 navečer brzina jedva 1mbps, a da ne govorim da na kablovskoj svako malo nekakvi valovi na pojedinim kanalima.
     
  10. Tenga

    Tenga Aktivista

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Ista stvar i kod mene.
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Na kosevskom nema problema, rastura non stop.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    [​IMG]
    Uvijek mi pokazuje ovu brzinu, ali stranice ne može da otvara. Ne znam koji mu je đavo, ali evo 10min pokušavam stavit ovu sliku na forum.
     
  13. daco87

    daco87 Aktivista

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    ma taj sppedtest nije mjerodavan, meni cijelo vrijeme vrti oko 3.2 i na kraju zadnju milisekundu skoci na 3.8.
    nidje veze
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    problemi sa dns-om stara boljka eloba, deres torrente a nemos nista otvoriti, mozes prijaviti tehnickoj
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Pa pokusajte sa google dns ili pak sa open dns,mozda pomogne.
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    i dalje presporo navečer, ne može youtube clip na 360p da učita bez nekoliko prekidanja. grozno, užas...
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    meno radi sve ok na bitchnetu
     
  18. vnm_

    vnm_ Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    moji drugovi, treba mi pomoc. :)

    hocu kod rodice da postavim wireless router, pa me zanima ima li kakvih caka tipa da moram zvati korisnicku sluzbu da im javim mac adresu ili slicno.
    modem je cisco 2100, kad sam na njega kablom prikljucio laptop i pustio da automatski povlaci postavke nije radila konekcija, a nemam bas nikakvog iskustva sa telemach postavkama. kad sam kabl ponovo vratio u drugi racunar konekcija je radila normalno. koliko sam vidio nema nikakvih manuelnih postavki, sve sam povuce. nije mi jasno bilo u cemu je fazon.

    kontao sam uzeti D-Link DIR-600 router, sa kojim nisam imao problema kod prijatelja na HS kablovskoj. da li neko ima dobra iskustva, ili eventualno moze preporuciti neki drugi oko 70KM, prijedlozi su dobrodosli. :)
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Telemach me vec opako nervira, pucanje konekcije je haman svakodnevno, A faza, jel samo do mene ili svi imate tih problema
     
  20. daco87

    daco87 Aktivista

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    ja sam u B fazi, ne puca konekcija al u udarnim terminima brzina se bukvalno prepolovi