Fortron 400W, 500W ili sta slabije?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ColdFusion, Jan 21, 2011.

  1. ColdFusion

    ColdFusion Guest

    Prije neki dan, napojna mi je utonula u vjecni san (Antec 550W, bila mi je 3 godine), pa bi volio da cujem misljenja od onih koji znaju da li za moju konfiguraciju treba vise od 400W ali kvalitetnog napajanja kao Fortron i drugih kvalitetnih brendova, moja konfiguracija je sljedeca:

    -CLUB3D NVIDIA G84-300 8600GT 256MB
    -Hard Disk WD WD2500AAJS 250Gb
    -Procesor Intel Core2Duo 2.2Ghz
    -Pioneer DVD RW
    -Ram 2x 1GB TakeMS

    Po mom misljenju nisam siguran ni da mi je ikad trebalo 550W posto nije bas nesto konfiguracija.

    Unaprijed hvala.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    fortron pnf 350 ili 400
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    S obzirom da kupujes novu napojnu moj prijedlog ti je Fortron 500W posto ti je konfa onako "malo" zastarila tako ako u skorije vrijeme budes isao na upgrade navedena napojna ce sasvim sigurno da zadovolji i neku novu konfiguraciju. Razlika u cijeni izmedju 400W i 500W je 24 KM.
     
  4. klima

    klima Aktivista

    Slažem se s tom konstatacijom, i da je ta 80+ koju god da kupis :D
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sanse da ce se tu nadogradjivati bilo sta su jako male, prije ce se mijenjati citava konfiguracija. U svakom slucaju, autor teme zna najbolje. 400W ce povuci i quad procesor, duplo vise rama, i daleko brzu graficku karticu, a sve to da jos ostane 100W snage u rezervi.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ja bi u njegovom slucaju ganjao polovnu 350 ili 400PNF ili neku drugu brand napojnu.
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa vise sam mislio nadogradnju u smislu promjene ploce, procesora i graficke :)
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Samim tim ce mijenjat i ram i disk. Tako da u tom slucaju se mijenja cijela konfa. Pa vjerovatnoca da ce napojnu prenijet u novu konfu 1%. Jer mora nekako i staru prodat :D
     
  9. Zlatan

    Zlatan Komšija

    za tu konfu ne treba ti brand uopste .....neki kinez od 400w dovoljan...
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma ne isplati se Zlatane gledati u 20KM pa da poslije crkne sve ostalo. Znaš i sam kakvi su kinezi, neka piše 400W ona možda realno može osigurati 200W možda ni toliko. Moj savjet fortron od 350W i mirna Bosna. Kada se odluči za upgrade sve ispočetka pa i napojna.
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Frederic Bastiat briljatni, no nazalost malo poznati, novinar i ekonomista, napisao je isto tako briljatno, no nazalost malo poznato djelo That Which is Seen, and That Which is Not Seen.... nekako me ova dilema podsjeca na njega

    slazem se forzamilan naravno sa tvojom preporukom, iako znam za 'brojne' slucajeve gdje je kinez 400 gurao ovakvu i jacu konfu... ali mozda nesto zaboravljamo, nece mu s neba pasti dodatna lova...morace se zakinuti negdje u drugom segmentu zivota...zato sam mu ponudio i ovo misljenje pa neka ocijeni gdje mu je lova potrebnija....
    Srdacno!
    Zlatan :smt006
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Tacno Zlaja, ali zivotno iskustvo koje ce steci kupovinom jace napojne svakako vrijedi razliku u cijeni.
     
  13. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hehe dobra ti ta :smt006 ...btw o kolikoj tacno razlici u cijeni govorimo? ako govorimo o cijenam iz radnje jer polovne stvari po povoljnoj cijeni mislim da nije tako lako nabaviti tj obicno uzima doista vremen i frustracije npr polovnog fortrona 300 ili 350....