Nvidia Fermi [GT300]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Oct 1, 2009.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    dobro ja pito za savjet ali nema veze hajde
    samo vedo sto sp pravom pitam izmedju 3 grafe koja je best deal
     
  2. extibo

    extibo Komšija

    Prelistas reviewove i vidis sta ti odgovara. I GTX 480 je overkill za taj monitor sto trenutno imas.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    ma ne prodajem ja zbog perfomansi.nego sto mi je prevruca.dok mi glasnoca toliko ne smeta kao i potrosnja struje.
    i hvala extibo na konkretnom odgovoru
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Onda ti definitivno trazi neke custom made a ne referentne. Onda ti i nije bitno koju ces :)
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ok hvala dmr svakako cu pogledat.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ja bi ostao na nVidia-i u tvom slucaju, 570/580, zavisno kakve cijene nadjes. Samo trazi neku sa boljim hladjenjem.

    EDIT: kasnim jedno 10 minuta za hladjenje :D
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imam da uzmem gtx 580 za 630 km novu iako je sa stock hladjenje.Vidicu imali sta sa custom hladjenjem.
     
  8. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    GTX 580 za 630km bolje nemozes proci, extra grafulja proguta sve zivo.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Guta, guta, pogotovo "struju" i "hladnocu" :D
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sada mi je ispala ova grafa za 560 km sa pšostarinom.Nazalost gtx 580 koju sam naveo bila je bez postarine koju nisam vidio pa joj je cijena oko 700km.
    Ova je grafa u pitanju<.
    http://www.palit.biz/main/vgapro.php?id=1464
     
  11. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    To je sasvim dobra cjena za tu grficku. Referentni modeli se krecu preko 300 eura (govorim o cjenama u okruzenju). Ne znam koliko je ta karta u Bosni, ali cjenim da je znacajno skuplja. Ti to valjda nabavljas negdje vani ili imas neku stelu direktno kod uvoznika po veleprodajnim cjenama :p. Cak i ona GTX 580 za 700KM je super cjena. Toliko je ne bi nabavio nigdje u okruzenju, cak ni u EU (u Njemackoj je najjeftinija malo preko 450 eura). Za te pare mozda u Americi jedino...
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    ova je karta u bosni oko 800km raspitivo se.A ja sa ebaya nabavljam.Obicno iz azije ili usa
     
  13. Juka

    Juka Komšija

    a sta ako ti naplate Carinu???
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    imam par stela na carini.mogu se nekako provuc.
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    :smt023
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Do sad sam je izbjegao svaki put.nadam se tome i u buducnosti.evo narucio sam gtx 570 sonic platinum oc verziju bila 10usd skuplja.sad ostaje cekanje.
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jesi li ti prodavao Zotac GTX480 na Piku??

    Jer lik od kojeg sam ja kupio ovu sa Pika ima IDENTICNU konfu kao ti ..

    P.S.: Samo da znas kada (ako) budes klokao GTX570 budi veoma pazljiv I NEMOJ da iskljucis Power Draw limiter preko CPU-Z i da ides preko 1.1V jer tada GTX570 ima tendenciju da izgori regulatore voltaze na sistemu mnapajanja PCB-a..

    Naime GTX570 koristi 4 Fazno napajanje GPU chipa a GTX480 i GTX580 6 faza pa nemaju taj problem..

    Jednostavno napojna sekcija na kartici nemoze da izdrzi taj power draw i VRM izgorijevaju..

    Posjeti xtremesystems ili overclock.net i uvjeri se na threadovima u GPU sekciji da ljudi zavrsavaju sa izgorijelim GTX570 karticama..

    Pozz..
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam taj .Nego necu je clockat vec cloknuta factory na 800mhz 1600mhz i 1000mhz memorija
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Vidim da ces uzeti Palit Sonic Platnum GTX570 e pa imam jednu dobru i jednu losu vujest..

    DOBRA vijest je da ta karta ne koristi referentni dizajn PCB-a i ima 6Fazno napajanje GPU-a i 2faze za RAM tako da nema bojazni da ces sprziti karticu overclockom.. KLIKNI OVDJE ZA SLIKU..

    LOSA vijest je da za razliku od referentnih modela Palit ne koristi Chill kotroler voltaze koji je podrzan od MSI Afterburnera i drugih uobicajenih monitoring/overclock alata vec koristi ADP4100 kotroler voltaze koji nema tako dobru software podrsku..

    I da jos nesto, taj Palit GTX570 u Furmarku trosi cak 325W sto je cak vise od GTX480 (320W) a u igrama,3DMarku itd trosi 215W sto je za 40W manje od GTX480 @ STOCK (257W).. KLIKNI OVDJE..

    P.S.:

    Sto bolan nisi registrovao ovu Zotac GTX480 direktno kod proizvodjaca da garancija bude produzena na 5god..

    Imao si 14 dana roka za to od dana kupovine..

    Slijedeci put obrati paznju da li proizvodjac hardwarea daje direkno garanciju na proizvod i pod kojim uvjetima..

    Sretno sa novom grafom..

    Pozz..
     
  20. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ma dzaba bolan 16 faza - uvijek postoji vjerovatnoca da ces overklokom sprziti karticu...