Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Izasao je novi redsn0w 0.9.6rc9 sa podrskom za Jailbreak svih uredjaja na 4.3.1 iOSu osim iPada 2. Unthethered je.
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    4.3.1 radi super :) Multitouch gesture su tu, potrebno je modifikovati par fajlova, nista posebno tesko. Malko je cudno koristiti 4 prsta, ali kad se skupe prsti swipe gore ili u stranu ne predstavlja nikakav problem i daleko je lakse i prakticnije nego stikati dvaput home pa birati app.

    A sada odo na spavanje, oduzio se ovaj jailbreak i backup aplikacija :)
     
  3. pac

    pac Komšija

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ON243l6cs8o&feature=player_embedded[/youtube]
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Na kojem ti iphonu radi dobro taj OS na 4-ki ili 3GS?
    Ja sam na 3gs, pa da znam jel radi ok, jel laga ili sl, jer kad sam imao 3g, prelazak sa 3.x na 4.x je bilo najgore što sam mogao učiniti za njega, totalno usporio, nebih da mi se isto desi i sa ovim
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Na 3G S modelu, iOS4.x radi sasvim uredno. 3G je potpuna odvojena prica zbog specifikacija.
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    iPod touch 3G je kod mene, koji je u rangu sa 3GSom, imaju isti hardver. Na iOS4.x (od .02, pa .1 pa sada .3.1) sam vec evo oko pola godine i sve je uredu. Najbrze mi sad radi ovaj 4.3.1, pogotovo kod browsanja i sl, osjetno mi se stranice brze otvaraju.

    Znaci sa 3GSom, kao sto i Enis rece, slobodno idi na 4.x. Jedina negativna stvar je baterija, jer 4 vuce dosta vise, ali sa umjerenom upotrebom moze se dobiti priblizno isto vrijeme kao i prije.
     
  7. Esh

    Esh HWB

  8. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Nema dalje nego kad sjedis negje u cekaonici, ordinaciji, redu i sl. pa zadas malo Montezume, Bejeweled i ovih laganih igrica bez puno razmisljanja, cisto da brze proleti vrijeme.
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pitanjce.

    Mijenjam ovih dana svoj iPod za novi, 4. generacije, i zanima me da li je malo 8GB? Trenutno imam 32GB i ogromna vecina je neiskoristena, vecinu igara ono igram par sedmica max, do 5 istovremeno, nisam ko na pocetku da stavim 100 aplikacija koje pokrenem jednom i samo tu staje mjesecima. Kontam da je 8GB taman za 15ak albuma, nekoliko epizoda podcasta, 30ak esencijalnih aplikacija i fore mozda 2-3GB za ovako razne fazone. Ali se opet dvoumim, bice gusto.

    Izbor otezava i to sto za 100km vise mogu dobiti verziju od 64GB, samo je stariji iPod od ovog i ima malo ogrebotina i toga. Ali opet, nikad nisam napunio ovaj svoj dosad, sta god stavljo, i 20GB sam prelazio samo kad sam privremeno nesto prebacivao (npr sezonu Housea) pa punio. A aplikacija je bilo po 300 :)

    TL;DR Da li je 8GB danas malo?
     
  10. pac

    pac Komšija

    Pa ti Ahmede najbolje znas koliko ti treba. Npr. mislio sam da ce mi biti malo na galaxy s malo 8gb ali eto jos uvijek nisam ispunio citavu memoriju.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    po mom misljenju je malo, danas je idealno imati 16 GB memorije, ja na galaxy s, svasta nabacam, kad je u skoli dosadno pregledam sa frendom, i kasnije izbrisem, tako da meni uvjek ostane slobodne memorije
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    T :)

    Mah, napisah otprilike moje viđenje toga, da bi trebalo to biti tu negdje, ali nekako sam eto htio i da "potvrdim", pogotovo sto sam tu kod kuce sad skoro 4 mjeseca, pa i necu biti toliko u pokretu i daleko od PCa pa da moram imati hiljadu pjesama i sl, uvijek mogu nabacivati nove stvari kako vrijeme ide.
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Ahmet: malo OT, radio sam jednom sa Arapima, ne mogu reci Ahmet, Emir, Kemal i slicno da ih jebes, Ahmaaad, Aaaamir, Kamaaal :D
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ahmed jeste arapska vezija ovog imena, tj moje je tursko. Vole oni dodavat t, Mehmet, Nihat i sl :)
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Juce na WWDC-u je, izmedju ostalog, najavljen i iOS 5.
    Glavne novosti su nove notifikacije (u Android/MobileNotifier stilu), novi servis za poruke (nesto kao BBM), Twitter integracija kroz citav OS, doradjeni Photos, Camera i sada je moguce koristiti ovo sve bez PCa. Tu je i Wi-Fi sync :)

    Naravno, tu je i iCloud, za integraciju svega preko oblaka.

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LLJIef-e-7g&feature=channel_video_title[/youtube]

    Ja sam licno ocekivao malko vise, ali dotakli su se ovih cekivanih stvari, i vjerovatno ce se otkriti jos finih izmjena dok ne izadje, u jesen po najavi.
    EDIT: Jailbreak :)
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sta je ovo ios kopira android :)

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    nece ovo na dobro :p

    sad jos kad izdaju sa jacim hardwerom opet ce potpit android
     
  18. wragg

    wragg Aktivista

    Uvijek su losiji kopirali bolje :p
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Pa nije samo Notification Center dodan u iOS5...
     
  20. Vedofone

    Vedofone Novi član

    na androidu nemas puno cime ni zatrpati memoriju :p