Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Esh

    Esh HWB

    vijest:

    specifikacije:

    demo:
    http://apple.com/iphone/
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    strasno :mrgreen:
    samo steta je zbog ovog jednog operatera, al valjda se promijeni i za ovu lovu mogli su kakvu bolju kamericu utrpat :mrgreen:
     
  3. Esh

    Esh HWB

    cingular se odnosi samo na americko trziste. u evropu dolazi do kraja 2007., a jos nije poznato ko ce u evropi biti "glavni". moguce je da izaberu vise providera (npr. vodafone + t-mobile).

    sto se tice cijene, 499 usd / eur je klasika za sve top modele, barem u prvih 6-12 mjeseci prodaje..
     
  4. MisterYES

    MisterYES Novi član

    Ahm...ako ciljas na 2megapixela kao malo, licno nevidim zasto bi neko ocekivao veci broj istih na uredjaju ala ovaj, to je maltene A4 format, pa kud vise traziti od "mobitela/MP3playera", za vece stvari postoje "pro" kamere, a na kraju krajeva broj mp ti znaci samo stvarnu velicinu slike, ne bas sam njen kvalitet. Ako su socivo/optika te ostale stvari vrhunske, 2mp je super, a opet ako nisu, nece te ni 6mp spasiti.
    I sam imam kameru sa 6mp, ali najcesce slikam u samo 600x400 jer vecinu slika saljem netom, i time dobijam super ostrinu a opet lagane fajlove.
    Stvar je da o iPhone-ovoj kameri znamo samo broj megapixela, ali vjerujem da je top u svojoj klasi po svemu. Ako iko zna sta ugradjuje u svoje uredjaje to je... DELL? :lol:
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    bilo bi fino vidjeti i kakav stylus, a ne da se sve radi masnim prstima. :mrgreen:
     
  6. Esh

    Esh HWB

    ocito nisi gledao keynote :p
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Jobs je rekao da je stylus gay, apple botovi su vec programirali tu informaciju u svoje romove i ocekuj flame.


    BTW Jobs je prespavao par godina sa iPhoneom ''revolucionaran''? NIJE Dobar? JESTE.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    techpowerup.com



    101 uses for a dead iPhone
     
  9. Esh

    Esh HWB

    vidi se da nisi gledao keynote 8)

    jobs je rekao da nisu podnijeli zahtjev za licenciranje kod fcc-a, ali da su htjeli da sto prije predstave telefon jer fcc proces svakako traje par mjeseci. imaju 4 mjeseca do juna.

    naravno, cisco je uletio sa ocekivanom tuzbom, ali mislim da ce se "nagoditi"..
     
  10. MisterYES

    MisterYES Novi član

    Ovo "i" je staro skoro deceniju...od prvog iMac-a, tako da ako je iko i dao necemu ime ala iPhone, moze samo sam sebe tuziti prvo :D
     
  11. Esh

    Esh HWB

    u 2000-toj je cisco registrovao iPhone, ali nije neuobicajeno da vise kompanija ima trademark na isto ime, a cesto se pri sudjenju u obzir uzimaju i ostali proizvodi odredjene kompanije gdje je apple, kao sto kazes, itekako poznat po "i" prefiksu.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    a cisco?? izbaci mu i - ostane csco :D
     
  13. Esh

    Esh HWB

    jos par zafrkancija vezanih za iphone launch:

    "I wish developing great products was as easy as writing a cheque," Jobs said. "If so, then Microsoft would have great products," Steve Jobs said. :smt002

    na drugoj strani, ceo cingulara je posjetio fakultet gdje je nekad diplomirao i studentima rekao da se nada da ce njegov govor pamtiti po tome sto ima prvi iphone u texasu, ako nista drugo, haha :mrgreen:
     
  14. monK

    monK Komšija

    htc p3600, kako se to kaže, ponosni vlasnik of the Black Trinity...

    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    Apple sprovodi još jedno komercijalno ispiranje! Osim možda u početnom kapacitetu memorije, mislim da i nije nešto bolji od ovog mog, a radi se o uređaju starom već nekih godinu dana!

    Ovo je jedina stvar koja mi zvuči zanimljivo, ne znam samo kako će ispasti!

     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    negdje sam procitao da nema mogucnost snimanja video clipova??

    kanta :) kako god :D kanta sa touch screen :D
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    yup, kanta koju cu si zbaviti cim stigne na ove prostore, i to sa poboljsanim firmwareom garant. mogucnost snimanja video clipova nije problem ubaciti kroz fw ako se korisnici budu zalili...
     
  18. vnm_

    vnm_ Komšija

    navodno sve ovo ne moze:

    • Songs as Ringtone/Alarm
    • Games
    • Flash
    • Instant Messaging
    • MMS
    • Video recording
    • Voice control
    • Wireless Bluetooth Stereo Streaming (A2DP)
    • 3G (EV-DO/HSDPA)
    • GPS
    • Direct Access to the iTunes Music Store

    zar je moguce da nema tih funkcija...
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vecina tih nedostataka se moze updatovati novim softverom. 3G nama mnogo ne znaci, kao ni GPS. smanjenje cijene za $100 recimo krajem godine + dodatne mogucnosti bi napravile jedan izvrstan uredjaj...
     
  20. vnm_

    vnm_ Komšija

    dobro, moze se rijesiti updateom.
    pitanje je u cemu je bio toliki problem pa su ovako banalne funkcije morali izostaviti u prvoj verziji software-a?