Konfiguracija za video edit?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by PKLAT, Aug 6, 2011.

  1. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Treba mi konfiguracija za video edit do 5000 KM. Uglavnom compressed fajlovi iz canon 5d mark II DSLR aparata, full hd rezolucije. I naravno gdje s u BiH moze nabaviti to :D
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Na zapadu je neka "default" opcija za video editing Mac platforma, tako da su ti u tom smislu opcije iMac ili Mac Pro, ili neka hackintosh varijanta gdje bi instalirao Mac OS na konfiguraciju koju bi sam sklopio.

    Na Windowsima to moze izaci i jeftinije. Sto se tice konfiguracije, svakako zelis najbrzi cetverojezgreni procesor, 8+ GB RAM-a te kombinaciju SSD-ova i brzih hard diskova. Kad javis koja je platforma u pitanju, mozemo jos u vise detalja.
     
  3. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Pa radije bi na Windows platformu, nekako sam navikao na nju, a i radio sam edit vec u njoj u Adobe Premiere Pro i After Effects, jest da je sporo trajalo zbog moje konfiguracije al et. Mac sam par puta probao i nikako mi ne lezi, tak da Windows platforma :D
     
  4. pac

    pac Komšija

    Citao sam negdje nedavno jedan review vezano za graficki dizaj "photoshop na win 7 ili mac" nesto u tom kontekstu. Uglavnom ipsalo je tako da je win 7 brzi sto se tice toga. Mozda da malo da googlas...
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    @PKLAT ako imaš opciju da to što ti treba nabaviš u "regionu" mislim Hrvatska ili Srbija daleko jeftinije će biti, a čak bi ti se isplatilo da sam odeš u neku od ovih okolnih država pa da to kupiš.

    Lično mišljenje.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Svakako, emmi.rs i kontaj da ces ustedi bar milju na konfi. a Beograd je 5 sati voznje od Sa ;)
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Preporuke bi isle za Intelov sestojezgreni Core i7-970 ili jaci, naravno X58 plocu, 12GB rama, realno ne znam koliko bi ti trebalo prostora, ali jedan dobar SSD od 240GB i par Hitachi 7K3000 diskova od 2TB i sa 7200rpm u RAID-u 0 bi trebali bit dovoljni. :D
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jbt pa ovi iz emmi.rs su stvarno jeftini, Leadtek GTX580 na snizenju za 378KM.... Neznam zasto kod nas ovako nesto nije moguce.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zato sto nisi dobro izracunao,nije 378km nego 378 eura :D
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Heh do mene, jebo ih ovaj dinar, mozes imat platu 20 hiljada a zivis ko fukara. :)
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Drug prije par dana uzimao komponente u Beogradu u radnji koju je Vedo naveo.Iz Sarajeva naručio, javili mu e mailom kad su stigle komponente i još povrat PDV-a uradio.Tako ako se odlučiš to tamo da odradiš i da prođeš baš jeftino ponesi pasoš.

    Napomena, stopa PDV-a nije ista za sve komponenet na neke je 8% a na neke 18%.
     
  12. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Hvala svima na odgovorima, ali nabavka u inostranstvu nije opcija. Novac nije moj, nego od organizacije koja nabavlja tako da im treba predracun i sve te zajebancije. Ako bi neko mogao da sastavi konfu u nekoj od bosanskih firmi, a s obzirom da sam nekad davno visio na ovom forumu i razumio se u kompjutere medjutim moje znanje je zastarilo tako da bi mi najvise odgovaralo kad bi neko sastavio u potpunosti konfiguraciju :D
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Za kolegu sam skoro sklapao obzirom da ti je budžet "mastan" neće mašiti, pogdaj ovdje viewtopic.php?f=50&t=27042
    Navedi šta ti još fali monitor,tastatura,miš ,namještaj :)

    Evo redom kod nas u grub:

    matična ASUS P8P67 LE Rev 3.0, P67 (B3) 315,00 KM plus.ba

    INTEL CORE i7-2600K 702,00 KM plus.ba

    KINGSTON HypreX DDR3 1600GHz 4GBx2 120KM Barico.net

    Grafička(nisi rekao konkretno ali "odokativno" ):ASUS nVIDIA ENGTX460, 2DI, 768M 768MB 431KM

    Napojna: SilverStone SST-ST70F ES 700W silent 80 Plus 170KM genelec.ba

    Kućište: Cooler Master Case CM 690 II Advanced 239Km ue.ba

    Ovo ti zađe blizu 2000KM neke se ostali potrude i kažu gdje bi trebao potrošiti ostatak 3000KM :)




    Hard diskove govorili su ti SSD pa sačekaj da ti se javi ko bolje o tome zna,i naravno pitanje je jeli mora biti u jednoj radnji ili može ovako kako sam ti ja naveo,ako ne onda imaš linkove i pogledaj šta imaju u jednoj radnji .
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Kuciste uzet HAF 932 rad ekstra hladjenja & prostora

    Plocu zamjenit za ASUS P8P67 u slucaju da odlucis dodat jos jednu nVidia grafu, ta LE podrzava samo CrossFire. Za video edit obavezno ici na nVidiu, opasno su upleli prste sa svojom CUDA tehnologijom u te pRo aplikacije.

    Rama obavezno 4x4 GB

    Ostatak sprzi na extra veliki & kvalitetan monitor sa IPS matricom, neku 27" bi ja ganjao.

    Na CPU cooler mozes baciti 120 KM, Noctua iz Geneleca, procesor i pod najvecim opterecenjem ce biti ko' led.

    A ja ti to sve mogu zbaviti u jednoj radnji (u BiH je) po jos povoljnijim cijenama, npr. taj 2600K bi te dosao 575 KM, racun, garancija itd. Javi se na PM ako si zainteresovan ;)
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Asus P8P67 Pro podrzava SLI, a P8P67 samo CrossFire (iako je mnogo bolja ploca od P8P67 LE)..

    Ja bih preporucio Asus P8Z68-V koja kosta odprilike kao P8P67 Pro i podrzava SLI/CrossFire (+ extra Z68 fetures)..

    Napojna od min 750W ako misli kasnije SLI nekih jacih nVidia kartica,moja preporuka SilverStone SST-ST75F-P 750W 289KM ili SilverStone SST-ST85F-P v 1.1 silent modular 850W 342KM (genelec.ba)

    Takodje HAF 932 nema podrsku za SSD-ove,USB3 front panel tako da je preporuka HAF X ili u krajnjem slucaju HAF 932 Advanced..
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Svaka ploca koja ima 2xPCI-E x16 moze imati SLI podrsku, jedino sto se uz takve ne dobija SLI mostic, ali i to se da nac.
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    SLI nije podrzan na Asus P8P67 i P8P67 LE i nema to veze sa SLI mosticima..
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Procitaj pazljivije. Ja sam rekao da moze imati podrsku. Ne da ima iz kutije.

    Pri tome mislim naravno na SLI hack.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne postoji SLI hack za ove P67 ploce..

    Razlog je i hardversko ogranicenje drugog PCIE X16 slota na x4 max..
     
  20. efo

    efo Komšija

    430 km za gtx460 768mb? Ja 1gb verziju novu prije 8 mjeseci prodavao za 350km (istina grafa kupljena u austriji, ali svejedno). Imas u genelecu gtx 560ti za 460tak km sa pdvom, moja preporuka, grafa je u rangu sa 6950 i daleko ispred gtx460 768m, jaca je i od gtx470... Sve to za 30km vise od gtx460 768m