Prošao servisni rok od 45 dana, šta činiti dalje?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by dzan, Oct 14, 2011.

  1. dzan

    dzan Novi član

    Imao sam kvar na Asus monitoru koji je pod garancijom, odnio sam ga na servis i nakon nešto više od mjesec dana dobio ga nazad, ali sa istim kvarom. Isti dan (28.8.2011.) sam vratio monitor na servis, direktno u KimTec. I od tada je monitor kod njih. Neće da mi zamijene jer kao čekaju pismenu potvrdu od Asusa u Beogradu.

    Kako je prošlo više od 45 dana, da li kod nas postoji neko kome se mogu žaliti?
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Udruženje za zaštitu potrošača.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Aha, nakon tog roka su ti duzni ispostaviti nov, identican proizvod ili prozivod slicnih karakteristika ili lovu koju si i platio
     
  4. GW

    GW Moderator

    To se neće dogoditi dok ne odeš do njih i zaprijetiš bacanjem bombe ili sl. :D
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Za to ide krivicna prijava.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa šta će kad sa levatima nemožeš kulturno... U normalnim zemljama nakon 45 dana dobiješ nov monitor ili refund ali izgleda ne i ovdje, valjda čekaju da ti istekne garancija... Nego telefon u ruke i zovi Kimtec, zaprijeti malo inspekcijom šta već ili otiđi lično kod njih. Ipak su velika firma nisu valjda cigani toliki da im je stalo do jednog monitora.
     
  7. h2o

    h2o Aktivista

  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uzmi jednu dobru toljagu i pravac u kimtec. :smt003
     
  9. GW

    GW Moderator

    Meni je kimtec vratio popravljen monitor nakon 3 mjeseca. :D
     
  10. dzan

    dzan Novi član

    Garancija traje do 8. mjeseca sljedece godine. Sacekati cu jos sutra, ako se ne jave zvati cu inspekciju.
    Od kada je monitor kod njih zovem ih skoro svaki dan. Prvo im je trebalo oko mjesec dana da testiraju monitor. Pa onda govore da cekaju pismenu potvrdu.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ima i u UniExpertu onaj jedan serviser sto glumi.. :lol: