Problem s Laptopom

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Elegance, Nov 17, 2011.

  1. Elegance

    Elegance Aktivista

    Pozdrav,

    Radi se o laptopom ASUS A4000 ..... sve je bilo uredu dok nisam morao reinstalirati sistem, sada prilikom instalacije sistema poslije dobivanja poruke "searching for previous versions of Windows" i "setup is starting windows" - jednostavno se ugasi. Pokusao sam vise verzija XP-a niti jedna nece. Provjerio sam hdd i memoriju pomocu nekih programa i uredu je . Takodje sa live cdom uspjenem pokrenuti sistem ali instalacija novoga jednostavno nece... I samo da napomenem da nekada kada se ugasi moram adapter iskljuciti pa opet vratiti da bi se upalio, inace baterija na lapotopu ne radi.

    hvala unaprijed:D
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Postoje 3 mogucnosti:

    1) Otisao je DC jack na ploci, potrebno je zamijeniti ga. Uhvati prikljucak od adaptera laptopa i pomjeraj ga lijevo-desno laganim pokretima. Vidi dolazi li do gasenja.
    2) Adapter gubi kontakt, vjerovatno su se odspojile zice na prikljucku koji ide u laptop. Dakle, malo kabl pomjeraj u stranu laganim pokretima i vidi da li ce se u tom slucaju ugasiti. S tim sam imao problema na jednom Compaqovom laptopu, rjesenje je ili kupiti novi prikljucak i zalemiti zice na kontakte novog prikljucka ili jednostavno zamijeniti citav adapter ko nece da se s tim pegla.
    3) Defektan je sam adapter. Potrebno ga je zamijeniti.

    Ako znas nekoga da ima univerzalni adapter za laptop zamoli ga da ti posudi na koju minutu da ustanovis da li je u tome problem.
     
  3. Elegance

    Elegance Aktivista

    Ne vjerujem da je do toga.... on uredno radi kad se koristi windows live CD .... znaci ugasi se u trentuku instalacije novog OS-a... znam cudno :D

    hvala u svakom slucaju:)
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da li ti se grije laptop, odnosno da li je na dodir vreo? Meni se bas laptop pregrijavao i u pola instalacije se ugasi. U pitanju je bio jedan Sony Vaio. Nakon sto sam ga ocistio, temperatura je spala za 20C i sad odlicno radi.
    Provjeri temperaturu sa Speedfan-om.
     
  5. Elegance

    Elegance Aktivista

    nije ni do toga... :( ne grije se pretjerano nista. Karakteristicno mu je da se uvijek ugasi na "setup is now starting windows" (prilikom instalisanja).

    Moze li biti do BIOS-a? Da ga probam update? (vadio sam bateriju od biosa).
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Raja da ne otvaram novi topic trebala bi mi jedna smjernica/odgovor. Radi se o laptopu thinkpad R51. Ispao zajedno sa torbom. Otada ima problem. Osim što se raštimao i kućište ima lufta kad se upali nema slike na displayu. Display pomjerim naprijed nazad i opet nema slike, nekad se desi da kad ga malo na sredini pritisnem i ponovo upalim dođe slika ali malo se pomjeri ili ugasi i slike ponovo nema. Spajao sam ga na monitor ali ista stvar, crna slika a lampica od monitora blinka upaljena. Vadio ram, procesor, hdd, wireless, dvd rom itd. gledao da nije kakav kabel u luftu prije svega onaj flet od displaya ali sve izgleda ok. Kakva su iskustva u ovakvim situacijama? Napominjem display nema nikakvih oštećenja jedino je ona baglama ispod displaya labava pošto nisam baš sve pošarafao.
     
  7. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    ako nema slike ni na externom monitoru, rekao bi da je otisao graficki cip