Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. GW

    GW Moderator

    Prije da boss ne zna ni dao je dao beskoristan medij. Nije džabe šef, je li.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma ima glupog svijeta po firmama danas za nepovjerovat. Ja bio u posjeti jednoj firmi kod kolege i sve masinski inzenjeri, ljudi uglavnom veze s vezom nemaju sto se IT-a tice, ne sto su masinci jer sam i ja :). Elem fale amd bulldozer, kazu najbolji cpu pokopase intel i slicne nebuloze izmedju ostalog da origi win ne treba key. I kad kazes pravu stvar ismiju te kao da si se ti provalio a ne oni, al sta ces kod takvih se bolje i ne petljat.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa sta je novo, i sad stizu security updates za winXP.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Pa novo je jer izgleda sad ne planiraju da ce "oblaci" zazivit jos decenijama, jer ako su vistu produzili do 2020, i Win8 ce do 2025. Gdje im je onda taj prelazak u oblake? :D
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa moraju prodat visak kopija win7 kako znaju :D.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li slucajno neki GPU Nvidia gadget za temperature da ima neki "celer" ili bilo sta koji pokaze max temp.. koje su bile ? Malo mi toplije u sobi, grije se grafa vise a stalno drzim HWMonitor da vidim dokle je isla temperatura jer mi je grafa klokana.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imas to sve u GPU-Z, nije Win gadget, ali u senzor tabu imas opciju da ti pokaze najvecu temp, ili da ti snima log fajl.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Htio sam nesto da mi stoji na desktopu da ne palim svaki put, minimiziram kada mi smetam ili gasim. Kao sto sma rekao, za to koristim HWMonitor ali rekoh da li ima neki gadget da stoji stalno.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Postoji li nacin da se pregleda search historija, ne browsera nego win start menu search?
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ima li neko e-mail M$-a BiH, treba mi da ih kontaktiram vezano za kupovinu par licenci Win7... Na stranici sam samo nasao broj telefona...
     
  11. GW

    GW Moderator

  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mora se malo i legalizovati :D

    Hvala.
     
  13. baiketh

    baiketh Novi član

    Ma ko se god bavi prodajom komponenti i konfiguracija, sigurno ti može prodati i licencirani softvare
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li se slucajno moze nastimati da se youtube klipovi keširaju na drugi HDD ? Download klipova ide jako sporo kao da imam 1Mbitnu brzinu. Dok je osmica bila na drugom hdd-u (a i sedmica prije ovog sistema), islo je sve tecno. Sada ide, pa stane.. pa supori itd.
     
  15. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Da li je neko pokušavo bootati sa micro sd kartice? Stavio sam karticu u adapter, i kartica je prepoznata bez problema. Ali kad u BIOS-u podesim prvi prioritet za čitač kartice, ništa ne bude. Kako napraviti bootabilan micro sd?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Isto ko usb stick.
     
  17. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Tako sam i uradio, ali se javio problem sa bootsect-om, izgleda da 64bitni os, pravi probleme kada ga treba prenijeti na sd, ako se to radi u 32bitnom sistemu. Nisam nikad provjeravo, ali kad mi je davno lik instaliro sistem, reko je kako je sistem prepoznavo preko 3GB rama, zato nisam ni obraćao pažnju.

    Ako se nekom desi sličan problem u 32bitnom sistemu, može bez problema 64bitni sistem prenijeti na USB preko programa Universal USB Installer.
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    malo sam zahrdjao s windowsima. Naime snimio sam piece of s... pod imenom Consumer Preview koji je instalirao svoj bootloader na prvi disk umjesto na treci ali to sam ja zeznuo. S obzirom da ne samo da nije ispunio ocekivanja nego je ujedno pokvario citav dojam, pa ga ne bih zelio vidjeti cak ni na tabletu. U pitanju je racunar od sestre, ja sam sad presao na mobilnu platforu i Linuxe :D Da ne komplikujem dalje, kako da vratim bootloader od 7ice? Hocu li ici na repair na dvd ili ima neka druga opcija?
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    odes na sedmicu i izbrises sa boota ovaj win8 i to je to
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Vrati boot sedmice sa DVD-om kakao si rekao.