Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. JayJay

    JayJay Novi član

    Pozdrav svima!
    Molio bih vas za savjet . Koji je najbolji izbor TV-a, plazme ili LCD-a do 1000 KM, oko 40", a da se moze koristiti i kao monitor?
    I gdje bi se eventualno mogao kupiti najpovoljnije?
    Hvala unaprijed!:)
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    LG 42LK430/450 ako mislis koristiti kao monitor. Ako je prevelik idi na 37".
     
  3. JayJay

    JayJay Novi član

    Pa ono,ne bih bas stalno koristio kao monitor, ponekad bih ih povezao,odigrao koju fife i to je sto se monitora tice..
    Koja je alternativa ako ga necu primarno koristiti kao monitor? Koji je najbolji u tom slucaju i gdje kupiti?
    Hvala :)
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Ili Philips 42PFL4606H taman toliko love u Tehno-Magu.
     
  5. osko

    osko Novi član

    Vozdra raja,

    Da li je prilikom spajanja blue ray playera i TV-a (p42x10 HD ready) bolje postaviti izlaznu rezoluciju na player-u 1080p ili 720p da bi se dobila najbolja moguća slika?

    Npr. nonHD sadržaj player upskalira na 1080p pa ga TV downskalira sa svoju 720p (768) ili postavit da player šalje 720p kako odgovara TV-u...

    Hvala.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sto je manje scalinga to je bolje. Znaci ostavi na 720p, osim ako TV ne podrzava 1080p/24Hz sto bi u tom slucaju trebao ukljuciti.
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Kao sto Baho rece... najbolje je slati rezoluciju koju TV nativno podrzava
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod hd ready plasme je 1024x768, nijedan win je ne vidi kao 16:9.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Stavis bez ikakvih problema 1280x720, tako najbolje radi.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Za filmove ok, za sve ostalo truba.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Posto sljedeci mjesec kupujem novi tv malo bolji od ovoga starog Philipsa serije 7 koji ide u zasluzenu penziju (preko 5g.), ovaj novi ima sto nekakvih tjunera, i sl. tako da me zanima kakva su iskustva korisnika Telemach digitalne televizije, tj. kako to sljaka na ovim novim tv-ima bez one njihove smetljarke kutije zvane reciver, (ima ga u drugoj sobi), ali bih volio kod sebe bez toga da koristim, signal imam tako da to nije problem, zanimaju me vasa iskustva.
     
  12. nenolik

    nenolik Novi član

    Kao sto je prosle godine 8 serija imala problema sa DVB-C ove godine sve serije imaju isti problem od 4-te do osme. U principu nije neki problem vec zahtjeva dosta jaci signal, tj. jedino su oni trenutno na kojima se nemoze izbirati digitalna TV u
    Tuzli, odnosno na dosta kanala prave smetnje gdje kod bilo kojeg drugog proizvodjaca ne, Tako da ti je moj savjet na licu mjesta istestirati tv pa onda kupiti,
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Nemam sta testirati, definitivno kupujem 40PFL5007, ili ako nebude 5507 (mada mi se 3D gadi) odlicni su po recenzijama, opremljeni svim zivim, a dizajn isto odlican.
    Valjda mi je signal bolji nego u tuzli, mada nigdje u recenzijama nije receno da imaju problema sa digitalnim signalom, ali vidjet cemo jer mi je to sporedna stvar posto 70% tv koristim za HD (blu ray, mkv i sl.) a 30% tv, i to mi vise dodje kao uspavanka :smt003
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zasto ne bi sad uzeo kakvu dobru Panasonic plazmu, a ne opet LCD?
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Neda mi se, moras joj titrati ko kavoj trebi, te 300 sati uhodavanja, te trosi, grije se kao pegla, a soba mi je mala samo mi jos fali grijalica. :lol:
    Generalno ovaj philips serije 7 sto koristim vec 5g. mi je odlicno sluzio, slika ok. (pogotovo sa hd materijalom) a ovaj 5007 sam gledao, i pravo mi se svidja, ima sve zivo sto treba, i netreba, web browser, mozes nakaciti tastaturu, i misa, snimanje na hdd, smart, 4x HDMI, 3x USB, ugradjen Wi-Fi.... i pored svega slika fantasticna.
    Evo recenzija za 5507 koji je isti kao i 5007 samo sto je aktivni 3D (fuj). :lol:

    http://translate.googleusercontent.com/ ... T_DekEEGVw
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne trose ove moderne plazme nista vise od LCD-ova, po 100W uzmu i jedni i drugi.
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Sve ti ja to znam, cak bi mi plazma od 42" panasonicova bila jeftinija 50KM, ali gadljiv sam na njih pa ga hebi.
     
  18. nenolik

    nenolik Novi član

    Na 5007 sam probao ima isti problem a nemoze da primi kanale u visokoj def. cak sam kontaktirao megatrend servis, kao i unapredjivaca prodaje Philipsa kazu da su imali problema i u SA sa time" .

    Sto se tice TZ rade na tome da operater kablovski promjeni modulaciju koja im neodgovara. Ali ako ti to nece prestavljat problem onda OK ostalo je bez mana TV je preljep kao i slika,

    Cak ti je sad u akciji 2 bureta heiniken piva gratiss hehehehe
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    kako prima ostale digitalne kanale, znaci ne HD nego standardne SD (dva burenceta ce da plate glavom garant).
    Lomio sam se ja izmedju Panasonic 42E5E, Samsung UE40ES5500, Toshiba 40TL963B (koja je isto prelijepa) par nekih LG modela, ali ovaj mi Philips najvise nudi za tu cijenu (do 1600KM.)
    Jos nista nije 100%, ali vjerovatno je to ono sto mi odgovara, lovu cu dobiti vjerovatno za 15-20 dana pa cu onda zvanicno da odlucim, i kupim dok se nisam predomislio.
     
  20. nenolik

    nenolik Novi član

    Ostalo je super, cak mu i procesor radi bolje nego kod proslih modela. Mislim da nije stvar sto su hd ili sd vec mu neka modulacija kod primanja signala neodgovara pa je moguce da ti neki paket kanale nece uspjet 6-8 kanala nece raditi kako treba, ali isto tako moguce je da sve pici pesprjekorno ;))

    Sto se slike tice priblizan je modelu 7606 od prethodne godine... Pozzz