Laptop Display problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Tensai, Jan 29, 2012.

  1. Tensai

    Tensai Komšija

    Znači imam problem sa ovim laptopom.Nešto nije uredu sa displeyom.SLiku baca ali samo dok je u bios ali sa linijiama kao na slici.Mislim da je grafička uredu jer sam priključivao monitor na vga izlaz i slika je bila OK.Provjeravao sam i flat kabal,također je bio dobar.Može li se ovo popraviti ili da batalim?

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  2. System_X

    System_X Aktivista

    Re: Laptrop Display problem

    Kako znaš da je flat kabal ispravan? Ne moraš batalit, može se naci zamjenski ekran. Koja je marka laptopa i model?
     
  3. Tensai

    Tensai Komšija

    Re: Laptrop Display problem

    Ustvari i nema flet kabla već su žice.Provjerio sam ih unimjerom.Marka je Maxdata 800iw il tako nesto.Sumnjam da cu naci za njega siplej.
     
  4. System_X

    System_X Aktivista

    Ajd ako znas da rastavis ekran i da uslikas zadnju stranu lcd ekrana. Možda imam rezervni ekran.
     
  5. n3d4_94

    n3d4_94 Guest

    EE prijatelju imam i ja isti problem i isti laptop maxdata pro 800 iw i identicno mi je sve znaci , reci mi samo jesi li rijesio problem i do cega je ako jesi ?
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Da ne otvaram novu temu,prijedlog gdje da se potraži flat cable za laptop Asus A6000.Sumnjamo na flat cable iz razloga jer...sliku "baci" djelić skeunde i onda nestane,kada se konektuje na drugi monitor sve normalno "fercera."

    Hvala.
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

    Prijedlog...
     
  8. System_X

    System_X Aktivista


    Kimtec servis Vitez Tel: +387 30 718 844
     
  9. techton

    techton Aktivista

    @sumeir

    Moguce i da ti je inverter otisao.
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Nije ga nosio u servis jer je "stariji" model ali prenesm. A ovo za Kimtec u Vitezu... ne poklapa se lokacija :)

    Hvala.
     
  11. Jasko78

    Jasko78 Novi član

    Da ne podižem ni ja novu temu radi se o slijedećem laptopu:

    http://bl.computers.toshiba-europe....roadvision.session.new=Yes&PRODUCT_ID=1093982

    Star je godinu dana,izasao iz garancije,i prije 3 dana poliven mu display tekućinom za čišćenje,nekoliko puta na paljenju davao sliku ali je štrecao,da bi nakon toga potpuno pocrnio_Otvoren,pročišćen,sada postoji slika samo pod jakim osvjetljenjem lampe kad se upali i uperi u njega.Inače sve ostalo radi,na externom monitoru sve ok.

    Interesuje me slijedećih nekoliko stvari ako neko može pomoći:

    1.Koji je dobar servis i/ili serviser koji mi može brzo ustvrditi da li je riječ o lampi,invertoru,flat kablu itd,da mi preporučite?

    2.U specifikaciji piše da je monitor 17.3 trubrite hd +led.Znači li to da je to lcd monitor sa led osvjetljenjem,kako bi mogao naći neki koji odgovora ako bi mijenjao čitav display?

    Takodjer ako neko ima slican monitor koji meni moze nek se javi na pp,ili takodjer dobar serviser.

    Hvala unaprijed.
     
  12. System_X

    System_X Aktivista


    Tu ti je zasigurno otišao ekran. LED ekrani nemaju invertera, već direktno sa ploče vuku struju za napajanje led dioda koje osvjetljavaju ekran. Nažalost nemam nijedan ovakav ekran da bi ti mogao ponuditi, ali znam da u Kimtecu zamjenski ekrani koštaju 250KM + PDV. POzdrav
     
  13. Jasko78

    Jasko78 Novi član

    Mene interesuje jeli ovaj moj panel LED ili je LCD sa Led osvjetljenjem kao što mi je rekao jedan prijatelj koji se nešto bolje razumije u ove stvari? Ja sam laik po ovom pitanju.
     
  14. System_X

    System_X Aktivista


    U tebe je to LCD ekran sa LED osvijetljenjem i opet tu nema invertera, jer LED diode duplo manje struje vuku, nego neonska lampa u klasicnim LCD ekranima kojoj je potreban inverter kao tip npr. startera kao u klasicnim neonskim lampama.
     
  15. Jasko78

    Jasko78 Novi član

    Ako budem tražio polovan display recimo,onda da ne tražim LCD nego isključivo LED ? Da li bi mogao neki lcd da se stavi ,laik sam hebi ga...
     
  16. System_X

    System_X Aktivista


    Nemožeš staviti običan LCD ekran umjesto LED ekrana, jer ti priključci na matičnoj ploči nisu isti, a ni voltaža koju matična ploča laptopa šalje na ekran. Moraš tražiti LED ekran istih karakteristika za tvoj laptop.

    EDIT:

    [​IMG]

    LED osvjetljenje ekrana

    [​IMG]

    Obična lampa kao osvjetljenje LCD ekrana
     
  17. Jasko78

    Jasko78 Novi član

    Hvala majstore sa malim zakasnjenjem,mislim da cu uskoro srediti problem. :wink:
     
  18. System_X

    System_X Aktivista

    Jesi li riješio problem?
     
  19. Jasko78

    Jasko78 Novi član

    Jesam druže,bio si u pravu za sve,bio je display komplet.Ipak prošlo je najbezbolnije po mene (garancija 'bez obzira na sve') i upravo tipkam sa njega.Hvala ti na pomoći. :wink: