Laptop problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Spooky977, Oct 2, 2012.

  1. GV

    GV Komšija

    Laptop je kao pantalone koje prerasteš, nema pomoći, moraš kupiti nove ili pustiti bradu :wink:
     
  2. Spooky977

    Spooky977 Novi član

    Nisam nesto pri parama,ide mi rodjendan pa cu dobiti nekih 100e,ali sad nz da li se isplati da prodam laptop.
    Niko ga ne bi kupio,a meni treba barem jos 200e da bih mogao sklopiti neku konfu.
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ma stavi na pik i cekaj
    Btw ja sm svoj produvo promjenio pastu i sad je ok :) Izdrzo je 24 sata Skyrim-a :lol:
     
  4. Spooky977

    Spooky977 Novi član

    Iz Srbije sam.
    Na kupujem prodajem imao sam ponudu za 200e pa da li vredi da prodam ?
    Naso sam sledece konfe za comp:
    RAM:
    8GB (2x4GB) Kingston HyperX Blu XMP DDR3-1600 CL9
    Procesor:
    AMD Phenom II X4 965 Black Edition (4x 3.4GHz) 4x512k SockAM3
    Maticna:
    ASRock 970 Extreme3 GL/SATA600/R/eSATA/USB3.0 970 ATX SockAM3+
    Grafa:
    Sapphire Ultimate Radeon HD 7750 1GB DDR5 PCIe DVI/HDMI/DP - Retail
    Sve to za 31.200din.
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    trazi makar 250 :)
     
  6. Spooky977

    Spooky977 Novi član

    Gledao sam nesto na netu kako overklokuju laptopove pa sam se zapitao da li moze i moj laptop da se overklokuje.
    Ako moze neka preporuka oko softwera i upustva ?
    Smorio sam se pa reko da pokusam,nije mi sve jedno ali sporije laptop nemoze da radi...mozda uspe xD
    Evo temperature pri normalnom radu i igranju igrica (Call of duty 4):
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  7. MK516

    MK516 Novi član

    Samo bih se nadovezao na ovo što neko reče; "Laptop nije za namijenjen za igranje"

    Stvar je u tome da i nakon promjene paste, čišćenja coolera i šta god vam drugo palo na pamet nećete produžiti vijek trajanja grafike. Grafika je zalemljeni chip na ploči i usljed stalne pasterizacije (pregrijavanje, gašenje, hlađenje i opet isto) dođe do razlemljivanja kontakata ispod samog chipa (hladan lem) i onda je laptop u banani. Više ne znam ni broj koliko mi ih je došlo pod ruku sa istim problemom. Upali se ali nema slike! Ma nemoj, a što si se igrao? :D

    Šala na stranu, ovakvo izrabljivanje uređaja neminovno vodi njegovom kraju. Reflow grafike ljudi naplaćuju i po 100 KM (stvarno je to bezobrazluk) i naravno ne daju garanciju, jer u stvari koliko god se neko trudio uraditi to dobro rezultat je relativno kratkog vijeka. Ja sam svoj Acer Aspire 9300 napravio i hvala Allahu dž.š. radi evo više od godinu dana, ali 3D acc više ne radi!

    Dakle, pročistiti sistem ventilacije i zamjena termalne paste (opet nema nekog posebnog efekta ako se koristi bezvezna pasta - dobra pasta košta oko 17-22 KM za 5 gr!) je uvijek preporučljiva stvar za uraditi, ali da li će to spasiti laptop to isključivo zavisi od Vas.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da ne otvaram novu temu ovdje cu se ubaciti. U pitanju je HP Probook 4710s star oko tri godine, od skora se pregrijava, maloprije se ugasio na youtube. Upalim ga ponovo temp u idle 85 stepeni, kasnije je palo na oko 70 ali opet puno mi je to, prije je bilo u pola manje (CPU je intel T5870). Sad kontam da mijenjam termalnu pastu i cistim vent, jel velika zezancija ili da idem u servis, koliko ce uzeti za to?
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa vidi na yt kako se otvara taj laptop. Ako ga moraš čitavog rastaviti da dođeš do kulera i ostalog onda zna biti patnja a dosta laptopa treba samo odšarafiš poklopac odozdo i već imaš pristup kuleru pa je to onda lagan posao.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema taj pristup odozdo, kod ovog modela i za upgrade rama i diska moras rasklopiti pola laptopa. Nasao sam manual na HP stranici kako ga rastaviti, pa samo poklopac ispod tastature koji se mora skinuti da bi dosao do kulera ima 22 sarafa, a do toga ga moram komplet rasklopiti cak i displej, fak. Bit ce izgleda ici u servis.
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Ako imaš živaca uradi sam ,nije ti to komplikovano imaš na youtube video kako da to uradiš.Ako ti je mrsko "pljuni" u novčanik i pravac servis.