Graficka do 300km

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by gusa, Dec 20, 2012.

  1. gusa

    gusa Aktivista

    Moze li preporuka graficke do 300 km ? Moze i polovna do 160km

    Moja konfiguracija
    E8200
    Abit ploca 650i
    4gb rama

    Gledao sam GF gtx 260 ali kazu stara , gtx 550ti sta mislite o gtx 650ti

    Molim vas vase misljenje

    Hvala
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Slab ti je procesor drug za jace graficke kartice od te sto trenutno imas..

    Mozes staviti jacu kartu ali je neces ni blizu moci iskoristiti sa tim E8200 2.66GHz Core 2 Duo procesorom..

    Barem kakav Quad Core procesor, ako nista Q8300 ili jaci iz Q9xxx serije pa tek onda razmisljati o jacoj kartici..

    Mada ja bih sve to prodao (Procesor,maticnu,RAM) i ulozio u minimum Intel I3 2100, H67 maticnu plocu i (za pocetak) 4GB plocicu 1333 ili 1600MHz DDR3 memorije..

    To bi te kostalo oko 400KM (kupovina na Piku)..
     
  3. gusa

    gusa Aktivista

    King

    Hvala velika na brzom odgovoru.

    Sta mislis koliko mogu traziti za ovo moje ?

    Trenutno imam GF 7900gs i instalirao Far cry 3 na low detaljima i rez 1024 katastrofa stopa nemoguce
     
  4. efo

    efo Komšija

    ma moze tu uletit neka grafa tipa HD 5770 ili GTS 450, to bi ti bilo ok, ove dvije su daleko bolje od pomenute 7900gs, a dovoljno 'slabe' da E8200 ne bude usko grlo
     
  5. gusa

    gusa Aktivista

    Koliko mogu uzeti za svoju konfiguraciju ?

    I ako uzmem 5770 ili 450 gts dali cu moci igrati Far cry 3 na high rez 1024 ?
     
  6. efo

    efo Komšija

    mozda ne na high, ali vecina na high na toj rezi. za procjenu ti ne bih znao tacno reci, nek neko drugi procijeni. nisi naveo napajanje i jos neke komponente
     
  7. gusa

    gusa Aktivista

    Ostale komponente bih zadrzao, napojna je dobra za dalji rad, a diskove cu takodje koristiti

    U svakom slucaju efo velika ti hvala na informacijama kad bih dobio jedno cca 300km za sve odlucio bih se za prelazak na i3 i ostale novije komponente jer stvarno malo vremena provodim za racunarom
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    E8200 - 70KM
    Maticna - 50KM
    4GB RAM - 60 -80KM ako je 2x 2GB 800MHz, za 4x 1GB 667MHz RAM max 50KM

    Znaci ukupno racunaj oko 180KM bi mogao da dobijes..
     
  9. gusa

    gusa Aktivista

    Zar toliko padnu cijene :( nista vidim da mi se ne isplati pa cu pokusati naci jednu od tih kartica i lagano sahraniti ovaj komp :( poslje 1god

    Hvala svima
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Mozda za 300KM kupiti novi komp, polovni dijelovi naravno a za tih skoro 200 sto mozda dobijes od tog kompa kupis neku 6850 i slicno.
     
  11. filip_sm

    filip_sm Aktivista

  12. gusa

    gusa Aktivista

    Ovo mi se svidja odlican izbor svega. Eto ako ima neko 180km dajem samo u kompletu

    Filip hvala na odvojenom vremenu
     
  13. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    fali još ram,
    ovaj za grafičku se čini pouzdan ali pitaj ga za koji screenshot

    180 + 170 + 115 = 465

    od tvojih teoretskih 480 ostane 15km a 2gb ddr3 možeš nać za 20-25

    sretno :)

    edit: ako ko ima bolji prijedlog onda me zanemarite :smt006
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema nikakve logike ic na P67 plocu i i3-2100 procesor. Radije onda kakvu H61 plocu za oko 100KM. Graficka se cak ne mora ni uzeti odmah, sto cini prelazak laksim.
     
  15. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    :smt017 vidiš to sam zaboravio reć, možeš nać h61 ploču za manje
    ovo je radi budućih upgradea radi overclockinga (tako bi ja) :)
     
  16. gusa

    gusa Aktivista

    A koja je razlika izmedju H61 i P67?
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    H61 je ploca koja ti omogucava koristenje integrisanog grafickog procesora koji se nalazi unutar CPU-a ali nema mogucnost da overklokira procesore sa K oznakom,dok je P67 ploca koja omogucava klokanje al nema inegrisanu grafiku.I posto taj i3 nema opciju za klokanje a ima iGPU logicnije je uzeti H61 plocu uz njeg.
     
  18. gusa

    gusa Aktivista

    Moze li se Far cry 3 igrati sa tom integrisanom ?
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sumnjam da bi mogao da igras FC3 na integrisanoj grafici..

    Kada bi uzeo Ci3 3220 3.3GHz procesor (Na Pik-u kosta 230KM) , taj procesor ima HD2500 integrisanu grafiku..

    Npr moj 2500K ima nesto jacu HD3000 grafiku pa sam je morao da overklokam sa 1100MHz na 1700MHz da bi Crysis 1 na Low postavkama izbacivao 52 FPS sto je veoma igrivo (34 FPS izbaci na stock 1100MHz)..

    Takodjer integrusa koristi RAM pa sto je brzi RAM bolje su performanse, kod mene RAM radi na 2133MHz a tvoj bi radio na 1333MHz pa bi kod tebe to dodatno kocilo integrisanu grafiku.
     
  20. gusa

    gusa Aktivista

    Tek sada vidim koliko sam zaostao za ovom tehnikom :( pa ja do sada nisam ni znao da intelovi i3 procesori imaju i graficku kartu integrisanu.

    Odlucio sam najvjerovatnije uzeti sada gtx550ti i nekad zamjeniti ostale komponente tj proc ram i plocu uzeti u imtec na neke ratice