Graficka do 300km

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by gusa, Dec 20, 2012.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne samo i3, nego od celerona G400 i pentiuma G600 serija pa ovamo, i5 i i7 svi imaju integrisanu grafiku u sebi, osim par izuzetaka.
     
  2. veki81

    veki81 Aktivista

    Drug ja bi izbjegao tu karticu radije idi na 6850 mala razlika u cijeni a pofino u performansama.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    TA GTX550Ti je porilicno tanka grafa,ne znam ni kako je dobila naziv GTX kad joj bolje pristaje GTS. Dosta bolji izbor bi bio HD6850/70 ili cak GTX560/560Ti a lako se mogu naci tu tom cjenovnom rangu koji si naveo.





    EDIT
    Evo vec dva ista misljenja. :D
     
  4. gusa

    gusa Aktivista

    Nema onda sta razmisljati bolje je uzeti 6870 u plusu nemaju moram vidjeti negdje drugo. Ipak vi pratite sva desavanja oko hardwera, ja od ati 9200 nisam vise u toku :)

    A moze li malo informacija za oznake na ploci ovo sto H61 P67 itd
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Jos da ti i dodam za ploce sa oznakom Z68 i Z77 objedinjuju ploce sa H i P oznakom tako da one mogu koristiti i integrisanu grafiku a i klokati procesore sa K oznakom ali su kao takve naravno i skuplje.Tako da ako u buducnosti planiras ubaciti neki procesor iz i5/i7 serije sa K oznakom najbolja je opcija ploca iz Z serije.
     
  6. AdinSA

    AdinSA Novi član

    Samo da dodam...
    Kod mene je I3 3225, sa integrisanom HD4000 i Far cry 3 ide bez problema(mislim na low, nisam podešavao ništa..). Ako bi kupovao i3, nek uzme 3225, možda mu i nebi trebala grafička ako ne igra puno i multiplayer igre, kao ja npr.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ci3 3225 ima HD4000 integrisanu grafiku a Ci3 3220 ima HD2500, zbog toga tebi ide FC3, a tvoj procesor je 70KM skuplji.

    Da doda jos 50KM na tih 70 moze uzeti novu HD4850 1GB GDDR3 ukombinaciji sa Ci3 3220 procesorom sto je opet mnogo bolji izbor.
     
  8. gusa

    gusa Aktivista

    Ima li razlike

    Sapphire hd 6870 vs power color hd 6870

    Ova prva je polovna 250 a ova druga nova 295 ?

    Hvala
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ako ta polavnjaca ima validnu garanciju i recimo neko bolje hladjenje na sebi ja bi je uzeo. A ako nema garancije nema se sta pricat. Mala je to razlika da bi rizikovao.
     
  10. gusa

    gusa Aktivista

    Polovnjaca 14mj stara :(
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja bi dodo još 40KM na tih 3 stoje kad bi morao ukrasti i uzeo 7850 1gb sa pika, nova sa garancijom. Kasnije kada nabaciš i3 isplatit će ti se dugoročno.
     
  12. gusa

    gusa Aktivista

    To je to kod ove tehnike uvjek je dodaj jos 40 dodaj jos 30 itd itd i ode graficka na 500km :) uglavom pogledat cu da uzmem neku id ovih 6870 ili 7850.

    Znam da fulam malo temu ukoliko uzmem neki i3 i neku od ovih graficki kiju plocu mi predlazete (tacan model) sumnjam da cu klikati bitnije da je stabilna i da imam min 6 sata

    Hvala odlicni ste svi i od pomoci ste
     
  13. Fabolous

    Fabolous Novi član

  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Novu se ne isplati uzimati jer je starija generacija, polovna oko 250km, mozda malo manje.
    Ako ganjas novu onda za te novce bolje uzeti GTX 660.
     
  15. Fabolous

    Fabolous Novi član

    ja bi da zamenim ovu svoju za gtx560ti i da doplatim, zanimam me koliko je ona isplativa na ovoj mojoj konf, da li cu osetiti neku razliku u odnosu na msi 6770 .
    ili neka preporuka u rangu gtx560ti, do 250-260 KM nova/polovna
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    GTX 560 Ti je duplo brza od HD 6770 u svakom pogledu.
     
  17. gusa

    gusa Aktivista

    Raja

    Kupio sam 7850 gigabyte 1gb i igrao FC3 bez problema na ultra high sa svim mogucim upaljenim , do dushe na ba 1280x xxx

    Mozda bude nekom od koristi ovaj info

    Al mene zanima uzet cu ubrzo neki i5 i7 procesor al za plocu nikako da se odlucim do jedno 250km bez integrisane grafike i volio bi intel cipset, ako ko ima preporuku hvala
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Druze integrisana grafika je sada u samom Intel procesoru a ne na maticnoj ploci, tako ako uzmes i5 procesor npr 2500K ili 3570K automatski dobijas i integrisanu grafiku sa njim.

    Tebi treba 1155 socket ploca (Z77 ili Z68 Intel chipset) sa Pik-a moja preporuka na ovu plocu i prodavaca :

    http://www.pik.ba/artikal/5375461/m...e4-2xpcie-ddr3-sata3-glan-usb3-0-vga-dvi-7-1/

    Ova ploca ima najnoviji Z77 socket, kvalitetna je, dosta opcija za overklok i dobro je opremljena.
     
  19. gusa

    gusa Aktivista

    Hvala velika koliko vidim Z model je odlican izbor
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da Z je odlican izbor a i ova ploca sto ti je king preporucio je takodje odlicna.