moze li jedna preporuka

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by gusa, Jan 24, 2006.

  1. gusa

    gusa Aktivista

    koju plocu da uzmem da ima 939 socket i agp i 4 slota za ram
    daj da cujem sada profesionalce HVALA
     
  2. labud169

    labud169 Novi član

    asus A8V deluxe ili solo A8V ka delux ima neke dodatke kofol
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Zasto ce ti 4 slota za ram?
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ASUS A8V je super samo sa 4 memorije ce ti raditi na 333mhz ako me sjecanje dobro sluzi,ako ces kupovati istu ganjaj modele sa revizijom 1.2 ili vishe
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

    GIGABYTE K8NS ultra (nForce 3 Ultra) , S939, 4 slota za memoriju, evo meni radi memorija na ~490MHz, AGP 8X , a nije ni skupa.
     
  6. gusa

    gusa Aktivista

    imam 2 puta kingmax i 2 puta corsair eto sto ce mi 4 slota :)
    a kazu za tu gigabyte da su neki imali puno problema sa ramom ja cu je naj vjerovatnije u utorak uzeti pa cemo vidjeti jeli dobra :)
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Pored nf4 ti ces uzet nf3...bravo...
    BTW: sa 4 popunjena slota memorija ce ti radit na 2T umjesto na 1T...isplativije ti je prodat te memorije i kupit 2x1GB nego imati 4x512..
     
  8. djambo

    djambo Aktivista

    na gigabyte ploci ce mu radit na 2T bez obzira koliko ima popunjenih slotova i pitanje da li ce mu uopce radit ili ce mu radit na 200 ili 333mhz memorija
    a koliko vidim zbog grafe mora ostat na agp-u a neznam da li uopce postoji ploca sa nforce4 i agp-om, cuo sam za neku DFI da ima ali nisam siguran
     
  9. Esh

    Esh HWB

    ma ta gigabyte-ova ima problema sa memorijom (dokazano), tako da bi to trebao zaobici.. alternativno na nf3 ima i dfi svoju plocu, a imas uvijek i abit-ova rjesenja sa via chipsetom (pt880).

    cini mi se da sam negdje vidio i foxconn-ovu na nf4ultra sa agp slotom.. potrazi i takve kombinacije.
     
  10. gusa

    gusa Aktivista

    neznam stvarno sta da radim niko mi konkretno rijesenje nije dao nisu u pitanju pare sto se tice ploce ali nema ni jedna da je ovakva kakva je ova gigabyte a za ovog foxconn-a gdje ga mogu uzeti ako postoji ima li to u sarajevu
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Oko 200mambi A8V-E imas AGP i PCI-e varijantu, sva je pasivna po meni prvi izbor za 939 sock.
     
  12. gusa

    gusa Aktivista

    uredu je nije to puno meni nije zao na plocu dati ali sta je koliko si siguran da moze i agp i gdje da je kupim u kojoj radnji
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Raspitaj se po gradu da ne reklamiram. Imas dviej varijante ja mislim da je Se PCIE bez se je AGP.
     
  14. gusa

    gusa Aktivista

    hvala ti velika ovo moram da pogledam nadam se da cu je naci i da ces ti biti u pravu hvala jos jednom