Next next-gen konzole

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Mar 9, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    J**es ovaj vid backwards kompatibilnosti, ali bolje je i to nego da nema nikako, a i to ako bude dzabe za PS3 igre koje posjedujes.
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Mozda ako imas fizicki PS3 disk, PS4 ga prepozna i pokrene gaikai ps3 igru ?
    Pitanje je hoce li se PSN acc prebacivati sa PS3 na PS4, tako da tko ima i digitalne PS3 igre moze nastaviti preko gaikai shita
    Najvjerovatnije ce i naplacivati servis, valja odplatiti 380 miliona $ sto su dali za gaikai :smt005
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma nema sanse da bude free za one koji imaju igru.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najlogicnije zvuci da cloud gaming bude dio PS+ pretplate, znaci samo bi prosirili uslugu na PS4 i Vitu. Ne bih rekao da ce se odvojeno od PS+ naplacivati. Mada mi je svakako idiotska ideja da imam originalni disk, a da se patim s losim pingom i kompresijom videa.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    A sta ce onda Sony, nastancati tonu Cell procesora i vrtit to sve na svojim serverima? To mi se cini poprilicna investicija, covjek se zapita zar nije onda bolja stvar bila ugraditi odmah Cell u PS4, prodavati konzolu sa gubitkom ako treba (a cini mi se da bi im opet bilo jeftinije nego kupovati tolike Cell procesore i trositi svoje resurse za odrzavanje istih), a dobili bi veliki + kod fanova zbog backwards compatibility.

    Doduse, igranje PS3 igara na PS4 ce biti relevantno prvu godinu, max dvije. Ko je 2 godine nakon launcha PS3 konzole (kad je izaslo vec dosta PS3 naslova) igrao na njoj PS2 igre..
     
  6. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ma bice uvijek relevantno. Ja se licno nisam smirio dok nisam sabrao sve MGS-ove na PS3, stare Final Fantasy naslove, Ico i SOTC, God of war 1 i 2 (uz aktuelne), Silent Hill 1, 2 i 3... sve su to igre koje vrijede i ja ponesto rado "raspalim" tu i tamo kad me pukne nostalgija. Pored toga, mogu lijepo sutra PS3 da spakujem u podrum i jednog dana pokazem nekim novim klincima kako je to sve izgledalo.

    Kako vijesti izviru jedna za drugom, meni se PS4 cini sve manje i manje interesantnim. Ovaj cloud gaming ce biti jos gori lopovluk od HD collections-a jer je u biti samo nova metoda da ti (po X-ti put) opet naplate igre koje vec imas. Danas kad kupis reizdanje starije igre bar imas disk (ili PSN download) i igras se rahat a ovaj streaming zavisi od internet konekcije, kvaliteta veze i dostupnosti servisa a ne znam kako ocekuju da im iko normalan ukaze toliko povjerenja nakon onog debakla sa PSN-om prosle godine.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Novi management nece vise dozvoliti egzotican hardver i velike gubitke po svakoj prodatoj konzoli. Imaju u zalihama milione Cell-ova koje ce ubaciti u modificirane servere, a kada ga krajem godine smanje na 22nm bice prakticno dzabe.

    Da je u startu izbacen BC iz PS3, i prodavan za $400, imali bi sigurno do danas 15 miliona korisnika vise.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jos uvijek ne mogu shvatiti tu zelju za ps3 kompatibilnoscu, pogotovo jer je ps3 jailbreakovan i imate bukvalno sve ps3 igre besplatno na ps3 konzoli.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vjerovatno zato sto ljudi nece da drze dvije konzole u sobi... Ko uzme konzolu na launchu bitno mu je jer obicno nema puno kvalitetnih igara, ali se na to zaboravi kroz godinu dana. Ko sad razmislja o BC PS2 igara na PS3?
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znam ali ne mozes porediti low res ps2 igre i HD ps3 igre, a plus sve je besplatno :). Ko ima puno originala proda ih i kupi PS4 a zadrzi JB Ps3 i eto ne ulozi nista ima PS4 i PS3 sa svim igrama :D
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zasto ne bih mogao porediti? I kako si rijesio problem? I dalje imas viska konzolu u sobi. I sto onda komplikovati sa kupovanjem igara, pa prodajom i tek onda piraterijom? Zar te onda ne dodje isto da odmah koristis pirate? Kao podrzavas developere kupovinom originala i onda nekome prodas igru polovnu i uskratis te developere tih para :lol:
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Gdje si vidio da ja podrzavam developere igara? :D I bolje imati viska konzolu a da te dodje besplatno ps4 poslije prodaje originala :D, naravno pricam za ljude koji ocekuju kompatibilnost gdje se podrazumjeva da vec imaju te originale.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jadna industrija s takvima kao ti :)
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    A blago sa takvima ko ti :D
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Zar ne bi najlogicnije bilo da izbace PS4 vanilla i PS4 premium. Premium skuplji 50-100 Eura i ima Cell u sebi. Pa kome znaci backwards compatibility - zna se sta je njegov izbor. A i marketinshki bi bilo dobro "Get PS4 + PS3 for +100 USD" :D
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    I prodali bi tačno jedan - Bahi :lol:
     
  17. chrono

    chrono Novi član

    Zaboravite na backward compatibility, nikad se to više neće vidjeti na konzolama. Što bi to radili kada mogu praviti ponovna izdanja igara i sve ponovo naplatiti.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Lupetaš.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako uradis "jailbreak" na SuperSlim modelu i sa aktuelnim softverom, ja kupim i tebi i meni po jedan.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa naravno da se podrazumjeva da prodas konzolu koju je nemoguce JB-at :D a kupis onu koja moze.